Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Zalia

ZaliaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Zalia, a właściwie Julia Zarzecka, to urodzona w 2001 r. piosenkarka i songwriterka, uznawana za jedną z najbardziej perspektywicznych młodych artystek na scenie polskiej muzyki popowej. Zalia jest obecnie związana z wydawnictwem Agora Muzyka – w czerwcu 2021 r. światło dzienne ujrzał singiel „odpływam”, będący pierwszym utworem wydanym przez nowy label.

Najbardziej znanym singlem wokalistki jest utwór „bezsensownie”, nagrany wspólnie z warszawskim raperem Przyłu. Na platformach YouTube i Spotify piosenka została przesłuchana łącznie ponad 4 mln razy. „bezsensownie” to nie jedyny utwór w repertuarze Zalii, który powstał wskutek współpracy z innymi artystami – piosenkarka nagrała również utwór „Dłonie” Michałem Szczygłem oraz zaśpiewała refren do utworu „Wino”, napisanego przez Czarnego HIFI oraz Sariusa.

Artystka przykłada wiele wagi do swojej edukacji muzycznej – ukończyła warszawską szkołę muzyczną pierwszego stopnia na fortepianie, studiuje również kierunek Vocal Performance and Songwriting w British and Irish Modern Music Institute w Londynie. Wokalistkę inspirują m.in. tworzące muzykę RnB Mahalia, Ella Mai oraz Jorja Smith. Zalia w Polsce dała rozpoznać się nie tylko od muzycznej strony – miała również okazję spróbować swoich sił w sztuce dubbingu.

Jak potoczy się kariera Zalii? Koncerty w ramach letnich eventów i festiwali to zaledwie część najbliższych planów artystki. Młoda wokalistka intensywnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem – na profilu artystki na Facebooku pojawił się niedawno wpis, zachęcający słuchaczy Zalii do głosowania na „scenę miłosną” bądź „miłosną scenę”, czyli jednej z dwóch wersji piosenki, która z pewnością pojawi się na nowej płycie artystki.

Zalia: koncerty

Choć Zalia w Polsce znajduje się dopiero u progu swojej kariery, na artystkę czekają liczne koncerty pop 2022. Najważniejszym wydarzeniem na tegorocznej kulturalnej mapie Polski bez wątpienia jest kolejna edycja Orange Warsaw Festival, każdego roku wyprzedająca tysiące biletów wśród miłośników muzyki światowego formatu. Do jakich gwiazd dołączy w tym roku Zalia? Koncerty na warszawskim Służewcu zagrają m.in. Nas, Tyler, The Creator, Charlie XCX, Florence + The Machine czy Foals. Na festiwalu nie zabraknie również polskich artystów, takich jak Żabson x Young Igi, Szczyl, Julia Wieniawa czy Kacperczyk.

Gdzie jeszcze będziemy mogli zobaczyć Zalię? Koncert artystki w ramach Lekko Festiwal 2022 z pewnością zgromadzi wielu miłośników polskiej muzyki rozrywkowej. Bilety na dwudniowy festiwal w Markach zapewnią nam możliwość zobaczenia na żywo występów m.in. Artura Rojka, Brodki, The Dumplings, Luny czy Bitaminy.

Salt Wave Festival 2022 to kolejne wydarzenie, na którym wystąpi Zalia. Koncert wokalistki, który odbędzie się 19 sierpnia w Jastarni, będzie doskonałą okazją do letniego chilloutu w towarzystwie takich artystów, jak The Avalanches DJ Set, RY X, Balthazar, Saint Motel, Łona i Webber + The Pimps, Mery Spolsky, Bitamina, Kid Francescoli, Franc Moody czy Miętha. Bilety na oba dni wydarzenia (19-20 sierpnia) znajdują się już w sprzedaży.

Dodatkowe ciekawostki o Zalii

  • Pierwszym utworem, który wykonała Zalia była “Maszynka do ćwierkania”, Czesława Mozila.
  • W najbliższym czasie piosenkarka będzie występowała na finale festiwalu Letnie Brzmienia. Wydarzenie to odbędzie się Między w dniach 10-11 września na poznańskiej Polanie Harcerza (Malta) 
  • Artystka występowała w tym roku również w programie dla wokalistów ELLE Music Game.
  • Guilty pleasure artystki jest utwór "Can’t get you out of my head", Kylie Minogue.
  • Piosenkarka miała okazję wcielić się w role Layla w serialu animowanym "Szybcy i wściekli" oraz Betty Burke z "POWER RANGERS BEAST MORPHERS".
  • Dużą inspirację dla niej stanowi Wes Anderson oraz klimat wielkich miast i odbywających się tam jam session.
  • Piosenkarka wcieliła się również w role Lidki w filmie krótkometrażowym.
Kategorie:piosenkarki pop

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czym Zalia zajmuje się poza działalnością w branży muzycznej?
Miała ona również okazję zajmować się dubbingiem. W 2016 roku Zalia dubbingowała postać Frankie Wong w serialu Bizaardvark.
Z jakim wydawnictwem współpracuje Zalia?
Z Agora Music.
Ile wzrostu ma Zalia?
163 cm.
Skąd pochodzi artystka?
Z Warszawy.
Jakie są największe zainteresowania młodej artystki?
Śpiew, taniec, aktorstwo.
Od czego artystka rozpoczyna tworzenie utworu?
Pierwszym etapem tworzenia utworu jest melodia.
Jakie albumy wydał dotychczas Zalia?
Zalia nie wydała do tej pory żadnego albumu studyjnego – artystka pracuje obecnie nad swoim pierwszym pełnoformatowym wydawnictwem z marką Agora Muzyka. Data premiery płyty nie jest jeszcze znana.
Jaką muzykę tworzy Zalia?
Twórczość Zalii to alternatywny pop, inspirowany muzyką soul oraz RnB. Muzyka artystki zawiera również elementy lo-fi, jazzu oraz indie.
Kiedy zaczęła się kariera Zalii?
Kariera muzyczna Zalii rozpoczęła się w 2020 roku, kiedy to światło dzienne ujrzały m.in. single „sierpień”, „biegnę” oraz „lot”.

Fani lubią też

Zobacz też