David Guetta

David Guetta

David Guetta jest jednym z czołowych muzycznych ikon i uchodzi za jednego z najpopularniejszych DJ-ów na świecie. Mimo sławy i fortuny jaką zgromadził, prowadzi rozważne życie. Karierę zaczął stosunkowo wcześnie, organizując w piwnicy pierwsze imprezy.

David Guetta - kariera

David Guetta to dokładnie Pierre David Guetta - DJ i producent muzyczny, pochodzący z Francji. Tworzy muzykę przede wszystkim z gatunków takich jak dance i bigroom house - wcześniej także house. Urodził się w Paryżu, a DJ-owaniem zainteresował się na początku lat 80. 

 

Od 1988 roku miksował muzykę w paryskim radiu Nova i kilku klubach, w tym gejowskim. Był jednym ze współzałożycieli wytwórni Gum Records. Następnie wydał swój pierwszy album studyjny, a potem w 2004 roku ukazała się płyta pt. Guetta Blaster, a w 2007 album pt. Pop Life. Singiel Davida Guetty Love Don't Let Me Go wykorzystano w reklamie samochodu Citroen C4, natomiast piosenki Money użyto jako tło muzyczne w zwiastunie programów na kanale Discovery. W 2009 roku David Guetta prowadził autorską audycję w internetowym radiu RauteMusik, którą w Polsce emitowało Radio Eska, a 2 grudnia tego roku dostał 5 nominacji do Nagrody Grammy.

 

W roku 2010 nagrał kilka teledysków, m.in. Memories, Commander i Club Can't Handle Me, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu Step-Up 3D. W sierpniu 2011 roku ukazał się jego dwupłytowy album, który współtworzył z takimi gwiazdami jaki Taio Cruz, Avicii i Ludacris.

 

W 2013 roku był gościem specjalnym trasy koncertowej Diamonds World Tour, a w lutym tego roku David Guetta brał udział w akcji charytatywnej ONZ, związanej ze zwalczaniem głodu w Afryce. W roku 2014 wydał kilka singli, m.in. Shot Me Down, Lovers On The Sun i Dangerous. W 2015 roku okazało się, że artysta będzie twórcą hymnu oraz oprawy muzycznej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej -Euro 2016.

 

Artysta jest bardzo popularny w mediach społecznościowych, gdzie jego obserwatorów można liczyć w milionach. Utworzył nawet autorską aplikacje na iPhon'a, dzięki której jego fani mogą sami miksować piosenki muzyka. Aplikacja ta pozwala także na śledzenie trasy koncertowej i kupno muzyki Davida Guetty.

David Guetta - życie prywatne

Jego matka pochodzi z Belgii, a ojciec jest marokańskim żydem. W 1990 roku w nocnym klubie w Paryżu, David spotkał Katie - swoją przyszłą żonę. Już kilka miesięcy później para wzięła ślub. W 2004 roku urodził im się syn - Tim Elvis Eric, a w 2007 roku córka - Angie. Choć w 2012 roku para odnowiła przysięgę małżeńską (ceremonia odbyła się na jachcie na Ibizie), w 2014 David i Katie rozwiedli się.

David Guetta - występy

W Polsce muzyk występował 5 razy:

  • 6 października 2007 roku we Wrocławiu,
  • 7 czerwca 2008 roku w Poznaniu,
  • 28 lipca 2012 roku w Kołobrzegu,
  • 15 czerwca 2014 roku w Warszawie,
  • 27 stycznia 2018 roku w Krakowie.

David Guetta ma wystąpić 23 lipca 2022 roku na Sunrise Festival, po raz kolejny w Kołobrzegu. Bilety na koncert muzyka z pewnością rozejdą się jak ciepłe bułeczki.

David Guetta - nagrody

Artysta zdobył wiele cenionych nagród na całym świecie, m.in.:

  • World Music Award - Najlepszy DJ na świecie w 2007 roku,
  • Eska Music Awards - Nagroda specjalna w 2012 roku,
  • Billboard Music Award - Najlepszy artysta taneczny w 2016 roku,
  • Nagroda Grammy - Najlepsze zremiksowane nagranie w 2010 i 2011 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

David Guetta
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/