Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta David Guetta

David Guetta

David GuettaSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
56 lat
data urodzenia:
07.11.1967
miejsce urodzenia:
Paryż, Francja
dyscyplina:
DJ, producent muzyczny, autor tekstów
social media:

Opis

David Guetta jest jednym z czołowych muzycznych ikon i uchodzi za jednego z najpopularniejszych DJ-ów na świecie. Mimo sławy i fortuny jaką zgromadził, prowadzi rozważne życie. Karierę zaczął stosunkowo wcześnie, organizując w piwnicy pierwsze imprezy.

David Guetta - kariera

David Guetta to dokładnie Pierre David Guetta - DJ i producent muzyczny, pochodzący z Francji. Tworzy muzykę przede wszystkim z gatunków takich jak dance i bigroom house - wcześniej także house. Urodził się w Paryżu, a DJ-owaniem zainteresował się na początku lat 80. 

 

Od 1988 roku miksował muzykę w paryskim radiu Nova i kilku klubach, w tym gejowskim. Był jednym ze współzałożycieli wytwórni Gum Records. Następnie wydał swój pierwszy album studyjny, a potem w 2004 roku ukazała się płyta pt. Guetta Blaster, a w 2007 album pt. Pop Life. Singiel Davida Guetty Love Don't Let Me Go wykorzystano w reklamie samochodu Citroen C4, natomiast piosenki Money użyto jako tło muzyczne w zwiastunie programów na kanale Discovery. W 2009 roku David Guetta prowadził autorską audycję w internetowym radiu RauteMusik, którą w Polsce emitowało Radio Eska, a 2 grudnia tego roku dostał 5 nominacji do Nagrody Grammy.

 

W roku 2010 nagrał kilka teledysków, m.in. Memories, Commander i Club Can't Handle Me, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu Step-Up 3D. W sierpniu 2011 roku ukazał się jego dwupłytowy album, który współtworzył z takimi gwiazdami jaki Taio Cruz, Avicii i Ludacris.

 

W 2013 roku był gościem specjalnym trasy koncertowej Diamonds World Tour, a w lutym tego roku David Guetta brał udział w akcji charytatywnej ONZ, związanej ze zwalczaniem głodu w Afryce. W roku 2014 wydał kilka singli, m.in. Shot Me Down, Lovers On The Sun i Dangerous. W 2015 roku okazało się, że artysta będzie twórcą hymnu oraz oprawy muzycznej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej -Euro 2016.

 

Artysta jest bardzo popularny w mediach społecznościowych, gdzie jego obserwatorów można liczyć w milionach. Utworzył nawet autorską aplikacje na iPhon'a, dzięki której jego fani mogą sami miksować piosenki muzyka. Aplikacja ta pozwala także na śledzenie trasy koncertowej i kupno muzyki Davida Guetty.

David Guetta - życie prywatne

Jego matka pochodzi z Belgii, a ojciec jest marokańskim żydem. W 1990 roku w nocnym klubie w Paryżu, David spotkał Katie - swoją przyszłą żonę. Już kilka miesięcy później para wzięła ślub. W 2004 roku urodził im się syn - Tim Elvis Eric, a w 2007 roku córka - Angie. Choć w 2012 roku para odnowiła przysięgę małżeńską (ceremonia odbyła się na jachcie na Ibizie), w 2014 David i Katie rozwiedli się.

David Guetta - występy

W Polsce muzyk występował 5 razy:

  • 6 października 2007 roku we Wrocławiu,
  • 7 czerwca 2008 roku w Poznaniu,
  • 28 lipca 2012 roku w Kołobrzegu,
  • 15 czerwca 2014 roku w Warszawie,
  • 27 stycznia 2018 roku w Krakowie.

 

David Guetta - nagrody

Artysta zdobył wiele cenionych nagród na całym świecie, m.in.:

  • World Music Award - Najlepszy DJ na świecie w 2007 roku,
  • Eska Music Awards - Nagroda specjalna w 2012 roku,
  • Billboard Music Award - Najlepszy artysta taneczny w 2016 roku,
  • Nagroda Grammy - Najlepsze zremiksowane nagranie w 2010 i 2011 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też