Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Adriana Kalska

Adriana Kalska

Adriana KalskaSzczegółyOpisWydarzeniaAdriana Kalska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
38 lat
data urodzenia:
26.02.1986
miejsce urodzenia:
Słupsk
dyscyplina:
aktorka, piosenkarka
social media:

Opis

Adriana Kalska urodziła się 26 lutego 1986 roku w Słupsku, w województwie pomorskim. Jest ona polską aktorką, zarówno teatralną, jak i filmową, a także odnalazła się w branży muzycznej, występując na scenie jako piosenkarka. Większość jej ról to występy gościnne i pojedyncze role, jednak ich liczba jest całkiem duża. Kobieta zagrała w kilkudziesięciu polskich filmach fabularnych, komediowych, obyczajowych oraz sensacyjnych, a także słynnych serialach telewizyjnych, pojawiała się również na scenie teatralnej. Adriana Kalska odegrała role między innymi w takich produkcjach, jak "Asymetria", "Komisarz Alex", "M jak miłość", "Piękna Lucynda", "Panna Julia w Jerozolimie" czy "Żołnierze wyklęci", a także "Marek Edelman ...I była miłość w getcie".

Początki kariery Adriany Kalskiej

W rozwoju artystycznym Adriany Kalskiej kluczową rolę odegrały jej wczesne lata - warunki rozwoju w środowisku artystycznym, a także sami rodzice oraz dziadkowie. Kobieta wychowała się bowiem w rodzinie, posiadającej szerokie zainteresowania artystyczne. Dziadek, ojciec a także wujek oraz ciocia Kalskiej są bursztynnikami, z tego też powodu młoda Adriana często spędzała swój wolny czas w zakładzie taty, przyglądając się jego pracy.

 

Jeśli chodzi natomiast o studia, na samym początku Adriana Kalska zdecydowała się na Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej, jednak po pewnym czasie spełniło się jej wielkie marzenie i dostała się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Swój debiut na dużym ekranie miała w roku 2008, kiedy to zagrała w serialu pod tytułem "Żołnierze Wyklęci". Aktorka pojawiła się także epizodycznie w dwóch znanych polskich serialach - 90 odcinku "Ojca Mateusza", wcielając się w postać uczennicy Eli, a także 58 i 83 odcinku "Hotel 52", na początku jako Lidka, a następnie - Daria.

Adriana Kalska i dalszy rozwój jej kariery    

Wraz z rozwojem swojej kariery, Adriana Kalska dostawała coraz to więcej propozycji do współpracy. Występowała w filmach i serialach takich reżyserów, jak Tadeusz Lampka, Ilona Łepkowska, Jacek Borcuch, Maciej Migas czy też Peter Hajek. Aktorka zyskała popularność dzięki roli Izabeli - jednej z głównych bohaterek znanego polskiego serialu M jak miłość, emitowanego regularnie na kanale TVP2. W postać tą zaczęła wcielać się od roku 2015.

 

W roku 2021 natomiast, Adriana Kalska uzyskała swoją pierwszą główną rolę. Był nią występ w serialu pod tytułem "Papiery na szczęście". Kobieta poza karierą aktorską, brała również udział w innych wydarzeniach, współpracach czy przedsięwzięciach. Wystąpiła ona w takich programach rozrywkowych oraz wydarzeniach, jak 57. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Twoja twarz brzmi znajomo oraz Szansa na sukces. W roku 2010 natomiast, została ona zaproszona do teledysku do utworu pod tytułem "Hardlakes" zespołu Indigo Tree.

Adriana Kalska - filmografia

Adriana Kalska w przeciągu całej swojej kariery aktorskiej zagadała w kilku znanych i tych mniej znanych filmach. Filmografia aktorki obejmuje następujące produkcje:

 • Jeszcze raz (2008)
 • Każdy ma swoje kino - jako kasjerka (2011)
 • Hystera - jako Olga (2015)
 • Baba Joga - jako Dorota (2018)
 • Bóg vs Szatan - jako Afrodyta (2018)
 • Marek Edelman ...i była miłość w Getcie - jako Laborantka Fersztówna (2019)
 • Asymetria - jako prokurator Kozłowska (2020)

Udało jej się także zagrać w paru serialach oraz miniserialach do których należą:

 • Żołnierze wyklęci (2008)
 • Sama słodycz - jako Marianna, fryzjerka w salonie "Włosy Osy" (2014)
 • #ZostańWdomu - jako kochanka Rafała (2020)
 • Papiery na szczęście - jako Marta Wiśniewska (2021)
 • M jak miłość - jako Kuratorka sądowa Iza Lewińska (2021)

Wystąpiła także gościnnie w wielu polskich serialach np. Ojciec Mateusz, Singielka, Prawo Agaty, Komisarz Alex, Na dobre i na złe.

 

 

Zobacz też: Ewa Błaszczyk, Agnieszka Grochowska, Dominika Gwit, Piotr Nowak, Jan Frycz, Jakub Wons, Joanna Kurowska, Joanna Liszowska, Antoni Pawlicki, Marta Chodorowska, Barbara Wrzesińska, Tomasz Bednarek, Wojciech Malajkat, Izabela Dąbrowska, Anna Gzyra, Zbigniew Suszyński, Robert Majewski, Katarzyna Polewany, Krzysztof Zarzecki, Magdalena Wróbel,

Wydarzenia

Adriana Kalska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Adriana Kalska?

Miejscowości, w których Adriana Kalska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Łódź, Łomża, Gorzów Wielkopolski, Białystok, Olsztyn.

W jakim programie muzycznym wzięła udział Adriana Kalska w 2011 roku?
Niewiele osób wie, że zanim jeszcze stała się znana Adriana Kalska wystąpiła w popularnym i lubianym muzycznym show TVP "Szansa na sukces”, w którym wykonała utwór zatytułowany "Byłaś serca biciem" z repertuaru Andrzeja Zauchy. Miała wtedy 25 lat.
Jakie nagrody, wyróżnienia oraz odznaczenia filmowe zdobyła Adriana Kalska?
Adriana Kalska jest stosunkowo młodą aktorką, z tego też powodu nie zdobyła licznych nagród, tak jak ma się to w przypadku starszych i zasłużonych aktorów. Jedynym wyróżnieniem, które zdobyła kobieta była Nagroda Zespołowa dla studentów PWST w Krakowie na I Festiwalu Inspiracji Fredrowskich "Mocium Panie" w Krośnie.
Jaka produkcja filmowa stała się debiutem aktorskim Adriany Kalskiej?
Adriana Kalska zadebiutowała w roku 2008, występując w trzecim odcinku filmu pod tytułem "Żołnierze Wyklęci".
Z jakimi reżyserami współpracowała Adriana Kalska?
Adriana Kalska współpracowała z wieloma znanymi reżyserami. Do tego grona możemy zaliczyć między innymi takie postacie, jak Marcel Wiercichowski, Wojciech Malajkat, Mariusz Bogdanowicz czy też Wojciech Kościelniak.
W jakich projektach internetowych wzięła udział Adriana Kalska?
Adriana Kalska wzięła również udział w kilku projektach internetowych, takich jak #ZostańWdomu, Wielkie konflikty czy też C.H.A.O.S. Odgrywała wówczas rolę Afrodyty oraz Dżess.

Fani lubią też

Zobacz też