Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta The Materia

The Materia

The MateriaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Zespół The Materia od kilkunastu lat działa aktywnie, koncertując zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zespół od początku działalności skupia się na tworzeniu muzyki w stylach metalcore, nu-metal oraz djent, na jak najwyższym poziomie. Materia nie ogranicza się jednak tylko do tych gatunków, w ich muzyce słychać inspiracje i wpływy thrashu czy muzyki klasycznej.

Historia powstania zespołu The Materia

The Materia została założona w 2008 roku, jednak jej początki sięgają rok wcześniej. To właśnie wtedy Tadeusz Piesiak wraz z Kubą Marciniakiem zaczęli tworzyć pierwsze autorskie kompozycje. Po roku dołączył do nich brat Tadeusza - Michał Piesiak. Po roku komponowania i niezliczonych prób zespół zaczął koncertować i jeździć na przeglądy muzyczne. Swoje pierwsze demo, o nazwie "Vandals", wydali w 2009 roku. Nagranie od razu spotkało się z dużą popularnością.

 

Kolejnym przełomem dla The Materii był rok 2010 i dołączenie do składu drugiego gitarzysty - Adriana Dubińskiego. Zespół zaczął wygrywać przeglądy dla młodych kapel oraz intensywnie koncertować.

 

W kolejnym roku działalności Materia wydała epkę "Holidays on the Angels". Muzycy byli również Laureatami Ogólnopolskich Eliminacji, co przyniosło im występ na dużej scenie Przystanku Woodstock, gdzie w dalszych latach kariery występowali już trzykrotnie.

 

W 2013 roku kapela wyprodukowała i wydała debiut "Case of Noise". Również w tym samym roku zapewnili sobie ogólnopolski medialny rozgłos za sprawą występu w polsatowskim show Must Be The Music.

 

Druga płyta "We Are Materia" - ukazała się w 2015 roku. Za jej sprawą zespół zagrał na kilku z najbardziej znaczących festiwali metalowych na całym świecie. Byli wykonawcami m.in. na MetalBlast w Kairze, Euroblast w Kolonii i Wacken Open Air.

 

Ostatnia płyta zespołu została wydana w 2019 roku przy współpracy z Filipem Mieszkalskim. Tytuł krążka to "The Rising". Kompozycje zostały stworzone głównie przy współpracy Tadeusza Piesiaka i Adriana Dubińskiego, z kolei część wokalną stworzył Michał Piesiak.

 

Nazwa zespołu i inspiracje

Nazwa zespołu, jak mówią sami członkowie grupy, symbolizuje medium, jakim jest muzyka. Materia to wszystko, co nas otacza. Nadając swojej kapeli nazwę The Materia, muzycy chcieli podkreślić jak ważny jest w ich życiu metal. Jak sami mówią jest on dla nich emocjami, stylem życia i nirwaną.

 

Członkowie kapeli, zapytani o muzyczne inspiracje, wskazują wielu wykonawców, różnych gatunków. Początek ich kariery to wpływy Limp Bizkit, Korn i Linkin Park. Później zaczęli czerpać również z innych zespołów, takich jak Gojira, Bring Me The Horizon czy Killswitch Engage. Jak twierdzą każdy z nich słucha innych zespołów, a ich muzyka jest wypadkową różnych gatunków muzycznych.

The Materia - gdzie można ich zobaczyć?

Grupa The Materia gra zarówno w klubach muzycznych, jak i na licznych festiwalach. 

 

Zobacz innych artystów Mystic Festival: Judas Priest, Mercyful Fate, Saxon, Opeth, Mayhem, Mastodon, Killing Joke, Vader, Decapitated, Baroness, Materia, Code Orange, Bleed From Within, Heilung, Katatonia, Kvelertak, The Raven Age, Mgła, Tribulation, Dopelord, Motanka

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu The Materia?
Zespół tworzą Michał "Mihu" Piesiak, Tadeusz "Td" Piesiak, Jakub "Marcia" Marciniak i Adrian "Adi" Dubiński
Skąd pochodzi zespół The Materia?
Zespół The Materia powstał w 2008 roku w Szczecinku.
Ile płyt wydał zespół The Materia?
Zespół wydał trzy albumy studyjne: "Case of Noise" (2013), "We Are Materia" (2015), "The Rising" (2019)

Fani lubią też

Zobacz też