The Materia

The Materia

Zespół The Materia od kilkunastu lat działa aktywnie, koncertując zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zespół od początku działalności skupia się na tworzeniu muzyki w stylach metalcore, nu-metal oraz djent, na jak najwyższym poziomie. Materia nie ogranicza się jednak tylko do tych gatunków, w ich muzyce słychać inspiracje i wpływy thrashu czy muzyki klasycznej.

Historia powstania zespołu The Materia

The Materia została założona w 2008 roku, jednak jej początki sięgają rok wcześniej. To właśnie wtedy Tadeusz Piesiak wraz z Kubą Marciniakiem zaczęli tworzyć pierwsze autorskie kompozycje. Po roku dołączył do nich brat Tadeusza - Michał Piesiak. Po roku komponowania i niezliczonych prób zespół zaczął koncertować i jeździć na przeglądy muzyczne. Swoje pierwsze demo, o nazwie "Vandals", wydali w 2009 roku. Nagranie od razu spotkało się z dużą popularnością.

 

Kolejnym przełomem dla The Materii był rok 2010 i dołączenie do składu drugiego gitarzysty - Adriana Dubińskiego. Zespół zaczął wygrywać przeglądy dla młodych kapel oraz intensywnie koncertować.

 

W kolejnym roku działalności Materia wydała epkę "Holidays on the Angels". Muzycy byli również Laureatami Ogólnopolskich Eliminacji, co przyniosło im występ na dużej scenie Przystanku Woodstock, gdzie w dalszych latach kariery występowali już trzykrotnie.

 

W 2013 roku kapela wyprodukowała i wydała debiut "Case of Noise". Również w tym samym roku zapewnili sobie ogólnopolski medialny rozgłos za sprawą występu w polsatowskim show Must Be The Music.

 

Druga płyta "We Are Materia" - ukazała się w 2015 roku. Za jej sprawą zespół zagrał na kilku z najbardziej znaczących festiwali metalowych na całym świecie. Byli wykonawcami m.in. na MetalBlast w Kairze, Euroblast w Kolonii i Wacken Open Air.

 

Ostatnia płyta zespołu została wydana w 2019 roku przy współpracy z Filipem Mieszkalskim. Tytuł krążka to "The Rising". Kompozycje zostały stworzone głównie przy współpracy Tadeusza Piesiaka i Adriana Dubińskiego, z kolei część wokalną stworzył Michał Piesiak.

 

Koncert The Materia będzie jednym z wielu na ogromnym wydarzeniu muzycznym w Stoczni Gdańskiej - Mystic Festival 2022. Warto się pośpieszyć i już dziś kupić bilet. Tegoroczny festiwal odbędzie się aż na pięciu scenach, z czego trzy będą znajdowały się na świeżym powietrzu, publiczność będzie bawić się przy dźwiękach, granych przez kapele z całego świata.

Nazwa zespołu i inspiracje

Nazwa zespołu, jak mówią sami członkowie grupy, symbolizuje medium, jakim jest muzyka. Materia to wszystko, co nas otacza. Nadając swojej kapeli nazwę The Materia, muzycy chcieli podkreślić jak ważny jest w ich życiu metal. Jak sami mówią jest on dla nich emocjami, stylem życia i nirwaną.

 

Członkowie kapeli, zapytani o muzyczne inspiracje, wskazują wielu wykonawców, różnych gatunków. Początek ich kariery to wpływy Limp Bizkit, Korn i Linkin Park. Później zaczęli czerpać również z innych zespołów, takich jak Gojira, Bring Me The Horizon czy Killswitch Engage. Jak twierdzą każdy z nich słucha innych zespołów, a ich muzyka jest wypadkową różnych gatunków muzycznych.

The Materia - gdzie można ich zobaczyć?

Grupa The Materia gra zarówno w klubach muzycznych, jak i na licznych festiwalach. Zespół będzie można zobaczyć  na ogromnym wydarzeniu muzycznym w Stoczni Gdańskiej - Mystic Festival 2022. Warto się pośpieszyć i już dziś kupić bilet. Tegoroczny festiwal odbędzie się aż na pięciu scenach, z czego trzy będą znajdowały się na świeżym powietrzu, publiczność będzie bawić się przy dźwiękach, granych przez kapele z całego świata. Za sprawą popularności, bilety  wyprzedają się bardzo szybko, więc nie należy czekać z ich zakupem.

 

Zobacz innych artystów Mystic Festival: Judas Priest, Mercyful Fate, Saxon, Opeth, Mayhem, Mastodon, Killing Joke, Vader, Decapitated, Baroness, Materia, Code Orange, Bleed From Within, Heilung, Katatonia, Kvelertak, The Raven Age, Mgła, Tribulation, Dopelord, Motanka

The Materia - Często zadawane pytania

  • Zespół tworzą Michał "Mihu" Piesiak, Tadeusz "Td" Piesiak, Jakub "Marcia" Marciniak i Adrian "Adi" Dubiński
  • Zespół The Materia powstał w 2008 roku w Szczecinku.
  • Zespół wydał trzy albumy studyjne: "Case of Noise" (2013), "We Are Materia" (2015), "The Rising" (2019)
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

The Materia
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/