Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Kacperczyk

Kacperczyk

Sprawdź wydarzenia
KacperczykSzczegółyOpisWydarzeniaKacperczyk - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Zespół muzyki alternatywnej
social media:

Opis

Kacperczyk to obecnie jeden z najpopularniejszych duetów muzycznych w Polsce. Chyba nie ma w tym żadnej przesady? Ciekawostką jest fakt, że skład zespołu tworzą bracia – Maciej oraz Paweł. Jaki gatunek preferują? Oczywiście muzykę alternatywną.

Co wpłynęło na to, że bracia zyskali tak ogromną popularność? Przede wszystkim ich wrażliwość, otwartość na rozmaite tematy, charyzma oraz nawiązanie współpracy z SBM Label (wytwórnią hip-hopową, co można uznać za małą niespodziankę).

Pierwszy album studyjny i od razu sukces

Czy bracia długo kazali czekać na swój debiutancki album? Niekoniecznie, ponieważ ukazał się on na początku 2020 roku. Zatytułowano go „Sztuki piękne”. Największym zainteresowaniem ze strony wymagającej publiczności cieszyły się takie kawałki, jak:

 • „Iggy”,
 • „Sztuki piękne”,
 • „Nie wyjadę”,
 • „Zombie”,
 • „Kalejdoskop”.

Już wtedy duet Kacperczyk współpracował z wieloma cenionymi artystami, w tym m.in. z Białasem i Ralphem Kaminskim. Swoje dołożył też Jan-Rapowanie. Płyta okazała się bardzo dużym sukcesem i dała chłopakom motywację do dalszej pracy.

„Kryzys wieku wczesnego” i ogromna dojrzałość

Ogromną dojrzałość w muzycznej twórczości braci słuchacze mogli jednak usłyszeć na płycie „Kryzys wieku wczesnego” z 2021 roku, na której to artyści opowiadali o swoich rozterkach, obawach, niepewności oraz nadziejach na lepsze jutro.

Czego uczy ten krążek? Przede wszystkim tego, że życie jest kruche, a kryzys może przyjść w każdym momencie. Czasami nie da się na niego przygotować. Ważne jest jednak to, aby wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski. Bracia potrafili to zrobić i zachwycili całe muzyczne środowisko. Najpopularniejsze kawałki z tego platynowego albumu to m.in.:

 • „Artysta z ASP”
 • „Kryzys wieku wczesnego”,
 • „Sebiksy”,
 • „Niebieskie ptaki”,
 • „Ludzie piękni”.

W trakcie jego nagrywania bracia współpracowali z Januszem Walczukiem, Julią Wieniawą czy też Julią Pośnik. To jednak nie było ich ostatnie słowo!

„Pokolenie końca świata” i potwierdzenie wielkiego talentu

Wielu fanów muzyki alternatywnej uważało, że po tak wspaniałym krążku, jak „Kryzys wieku wczesnego” braciom trudno będzie osiągnąć w przyszłości podobny pułap. Każdy się jednak mocno zdziwił, gdy w 2023 roku duet Kacperczyk wydał krążek „Pokolenie końca świata”.

Bracia potwierdzili swój muzyczny talent i zdobyli serca jeszcze większej grupy odbiorców. Czy to w ogóle możliwe? Jak widać, tak. Album według wielu słuchaczy okazał się jeszcze większym hitem, niż druga płyta długogrająca duetu Kacperczyk. Jakie numery zasługują na nim na największe uznanie? Oczywiście następujące hity:

 • „Wstałem lewą nogą”,
 • „Pokolenie końca świata”,
 • „Jakbym zjadł mentosy i popił je colą”,
 • „Syn okiennika”,
 • „Pan od muzyki”.

Tym razem z braćmi nagrywali m.in. legenda polskiej sceny muzycznej Artur Rojek i Szczyl. Duet Kacperczyk zagrał dla swoich fanów już m.in. w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu, a tych występów będzie oczywiście zdecydowanie więcej!

Wydarzenia

Kacperczyk - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kacperczyk?

Miejscowości, w których Kacperczyk wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk, Kołobrzeg, Poznań, Wrocław, Kraków, Chorzów, Warszawa.

Kto wchodzi w skład duetu muzycznego Kacperczyk?
Muzyczny duet Kacperczyk tworzą bracia Maciej i Paweł, którzy specjalizują się w tworzeniu utworów z gatunku muzyki alternatywnej.
Kiedy pojawił się pierwszy album studyjny duetu Kacperczyk?
Debiutancki album studyjny zespołu Kacperczyk pojawił się w 2020 roku, a bracia nazwali go „Sztuki piękne”. Potem ukazały się jeszcze dwa inne krążki – „Kryzys wieku wczesnego” oraz „Pokolenie końca świata”.
Z jakimi artystami współpracował już duet Kacperczyk?
Z duetem Kacperczyk współpracowali już m.in. Białas, Julia Wieniawa, Janusz Walczuk i Artur Rojek, a także hip-hopowa wytwórnia płytowa SBM Label.
Jakie są najpopularniejsze utwory duetu Kacperczyk?
Duet Kacperczyk w swojej kolekcji ma wiele hitowych numerów, ale te najbardziej znane to m.in. „Pokolenie końca świata”, „Artysta z ASP”, „Syn okiennika”, „Sebiksy”, „Jakbym zjadł mentosy i popił je colą” oraz „Kryzys wieku wczesnego”.

Fani lubią też

Zobacz też