Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Raye

RayeSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
26 lat
data urodzenia:
24.10.1997
miejsce urodzenia:
Londyn, Wielka Brytania
dyscyplina:
Piosenkarka pop, blues oraz R&B i autorka tekstów
social media:

Opis

Raye (Rachel Agatha Keen) to urodzona 24 października 1997 roku w Londynie brytyjska piosenkarka oraz autorka tekstów. Jej ulubione gatunki muzyczne to pop oraz R&B. Raye współpracowała już m.in. z wydawnictwami Polydor Records i Human Re Sources.

Poza doskonałym wokalem piosenkarka pochodząca z Londynu świetnie czuje się też w grze na pianinie. Jej poważna kariera rozpoczęła się w okolicach roku 2014.

Pierwsze EP-ki

Niektórzy artyści nie wyobrażają sobie swojej twórczości bez wypuszczania wielu albumów studyjnych, lecz Raye postanowiła podążyć nieco inną ścieżką. Skupiła się na pracy nad EP-kami, dzięki czemu mogła być nieco bardziej aktywna na muzycznym rynku i zachowała przy tym pożądaną przez fanów regularność.

Pierwsza EP-ka od Raye pojawiła się na rynku w roku 2014. Artystka nazwała ją „Welcome to the Winter”. Nie można powiedzieć, że ten krążek zapewnił jej oszałamiającą karierę, lecz był to dobrze zapowiadający się wstęp do dalszej przygody z muzyką pop oraz R&B. Większą popularność przyniosła jej kolejna EP-ka – „Second” z roku 2016, na której umieściła pięć utworów:

 • „I, U, Us”,
 • „Distraction”,
 • „Tell Me”,
 • „Ambition” (towarzyszył jej Stormzy),
 • „Shhh”.

Kolejne albumy w wersji mini

Łatwo można wywnioskować, że tych EP-ek było zdecydowanie więcej, a przy okazji Raye zaczęła współpracować z przeróżnymi artystami, którzy pomagali jej wejść na muzyczny szczyt – m.in. na terenie Wielkiej Brytanii. Artystka z Londynu wydała kolejne EP-ki:

 • „Side Tape” – 2018 rok, m.in. z utworami „Crew”, „Decline”, „Confidence” oraz „Cigarette”,
 • „Deezer Sessions” – 2020 rok,
 • „Euphoric Sad Songs” – 2021 rok – kawałki „Love Me Again”, „Secrets”, „All Dressed Up” czy też „Love Of Your Life”,
 • „Apple Music Home Session: Raye” – 2021 rok.

W trakcie wypuszczania tych EP-ek z brytyjską piosenkarką współpracowali m.in.: Kojo Funds, Mr Eazi, Nana Rogues, Maleek Berry, Steffion Don, Avelino, Mabel, Steel Banglez, Rudimental oraz Regard.

Płyta długogrająca i album koncertowy

W końcu na początku 2023 roku artystka zdecydowała się na wydanie albumu długogrającego (choć chciała zrobić to dużo szybciej, ale napotkała na drodze pewne przeszkody), nakładem wytwórni Human Re Sources. Jej fani byli po prostu zachwyceni – czekali przecież na to kilka długich lat!

Album o nazwie „My 21st Century Blues” (z dużą dawką popu, R&B, bluesa i muzyki house) zyskał pozytywne recenzje w Wielkiej Brytanii, Belgii, Kanadzie, Niemczech, Irlandii, Holandii, Norwegii czy też Stanach Zjednoczonych. Jakie numery się na nim znalazły? Choćby takie hity, jak:

 • „Hard Out Here”,
 • „Escapism” (wraz z 070 Shake),
 • „Ice Cream Man”,
 • „Body Dysmorphia”,
 • „Five Star Hotels” (plus Mahalia),
 • „Worth It”,
 • „Flip a Switch”.

Potem był jeszcze album koncertowy, nagrany z The Heritage Orchestra – „My 21st Century Symphony (Live At The Royal Albert Hall)”.

Pozostałe współprace i utwory

Z kim jeszcze współpracowała utalentowana piosenkarka i autorka tekstów z Wielkiej Brytanii? W tej grupie znaleźli się przede wszystkim David Guetta, Morten, Jax Jones, Martin Solveig, Joel Corry, Cassper Nyovest, Disclosure, Coi Leray, Casso, D-Block Europe czy też Hans Zimmer.

Sporym zainteresowaniem ze strony europejskich i światowych słuchaczy cieszyły się numery „Prada”, „Bed”, „Regardless”, „Tequila” oraz „Make it to Heaven”, na których Raye zaprezentowała swój wszechstronny muzyczny talent.

Koncerty

Nikogo nie powinien zdziwić fakt, że Raye koncertowała już na całym świecie, dlatego odwiedziła już takie miasta, jak: Auckland, Amsterdam, Paryż, Vancouver, Nashville, Houston, Boston, Madryt, Londyn, Dublin, Manchester, Chicago, Orlando, Kopenhaga oraz Leeds.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodziła się Raye?
Raye, a właściwie Rachel Agatha Keen, to brytyjska piosenkarka i autorka tekstów, która urodziła się 24 października 1997 roku w Londynie. Tworzy głównie muzykę pop oraz R&B.
W jakich utworach zaprezentowała się już Raye?
Raye zaprezentowała swój muzyczny warsztat w wielu różnych utworach, m.in. takich jak: „Bed”, „Prada”, Make it to Heaven”, „Escapism”, „Worth It”, „Tequila” czy też „Secrets”.
Jakie albumy i EP-ki ma na swoim koncie Raye?
Przez większą część kariery Raye skupiała się na wypuszczaniu EP-ek, a w jej zbiorach znajdują się następujące mini albumy: „Welcome to the Winter”, „Second”, „Side Tape”, „Deezer Sessions”, „Euphoric Sad Songs” oraz „Apple Music Home Session: Raye”. Pierwszy z nich wydała w roku 2014. Dziewięć lat później wypuściła płytę długogrającą – „My 21st Century Blues” oraz album koncertowy „My 21st Century Symphony (Live At The Royal Albert Hall)”.
Z kim współpracowała już Raye?
Raye to piosenkarka, która bardzo ceni sobie tworzenie muzyki z innymi artystami. Razem z nią pracowali już m.in.: David Guetta, The Heritage Orchestra, D-Block Europe, Casso, 070 Shake, Joel Corry, Mahalia, Stormzy, Morten czy też Martin Solveig.

Fani lubią też

Zobacz też