Kasia Kowalska

Kasia Kowalska

Kasia Kowalska to piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka muzyczna, związana z nurtem muzyki rockowej i pop-rock. Obecna na scenie od trzydziestu lat, w dalszym ciągu nagrywa i koncertuje, ciesząc się uznaniem nie tylko sporego grona fanów, ale również krytyków muzycznych. Jak zaczęła się kariera pochodzącej z Sulejówka piosenkarki, jakie są jej największe osiągnięcia muzyczne i obecne poczynania na scenie?

Kasia Kowalska – inspiracje muzyczne i początki kariery

Kasia śpiewa od dzieciństwa. Początkowo był to chór kościelny i piosenka zuchowa, ale już w szkole średniej sympatie muzyczne przyszłej artystki skierowane zostały w stronę alternatywnej sceny rockowej.  Przed nagraniem swojej pierwszej płyty współpracowała z kilkoma zespołami rockowymi, m.in. Human, Piersi, Talking Pictures, Hetman. Wraz z Robertem Amirianem założyła zespól Evergreen. Podczas jednego z koncertów zespołu w klubie Stodoła została dostrzeżona przez ówczesną szefową studia nagrań Izabelin, Katarzynę  Kanclerz. Wkrótce okazało się, że spotkanie to i podpisany z wytwórnią kontrakt stał się przepustką do dynamicznej kariery Kasi.

 

Jej pierwsza płyta, "Gemini", wydana w roku 1994 okazała się sukcesem. Jeszcze jako początkująca piosenkarka, Kasia  wzięła udział w trasach koncertowych Ewy Bem i Edyty Bartosiewicz, grała też jako suport przez polskimi koncertami Boba Dylana. Wkrótce lista dokonań artystycznych i sukcesów Kasi zaczęła wypełniać się kolejnymi pozycjami. Grand Prix i Nagroda Publiczności na festiwalu piosenki w Sopocie w roku 1995, reprezentowanie Polski na Festiwalu Eurowizji w roku 1996 i kolejna płyta studyjna, po której Kasia wyruszyła w świetnie przygotowaną trasę koncertową, promującą krążek… W zaledwie 3 lata od podpisania kontraktu z Izabelinem, Kasia była rozpoznawaną gwiazdą z wieloma  prestiżowymi nagrodami i tysiącami sprzedanych płyt na koncie.

Dyskografia i najważniejsze nagrody w karierze Kasi Kowalskiej

Kasia Kowalska nagrała w sumie 12 albumów, z czego 9 to płyty studyjne, a 3 zarejestrowane nagrania koncertów.  Trzeba również wspomnieć o pięćdziesięciu singlach, a także trzydziestu dwóch teledyskach artystki.

 

W ciągu pierwszych 10 lat kariery Kasia wydała aż 7 płyt studyjnych. Kolejna, "Antepenultimate", trafiła w ręce fanów w roku 2008. Po jej nagraniu piosenkarka zwolniła nieco tempo swojej działalności muzycznej, więcej czasu poświęcając życiu rodzinnemu.  Powróciła jednak z płytą "AYA" w roku 2018.   Rok później ukazał się  kolejny album koncernowy, "MTV Unplugged".

 

Twórczość Kasi Kowalskiej zyskała uznanie nie tylko fanów, ale również krytyków muzycznych. Piosenkarka była wielokrotnie nagradzana. Do najbardziej prestiżowych wyróżnień w jej karierze należą Fryderyki, Superjedynki a także statuetka MTV European Music Awards dla najlepszego polskiego artysty. O popularności artystki najwięcej mówi jednak ponad milion sprzedanych płyt.

Kasia Kowalska - najważniejsze koncerty i powiązani artyści

W niemal trzydziestoletniej karierze Kasi Kowalskiej znalazło się wiele koncertów, które można uznać za wyjątkowe, na wielu płaszczyznach. Na pewno do takich specjalnych wydarzeń muzycznych na żywo należały  występy Kasi przez koncertami Boba Dylana, stanowiły bowiem nobilitację dla piosenkarki dopiero rozpoczynającej karierę. Wielkim wydarzeniem było nagranie albumu koncertowego z roku 2010 "Ciechowski. Moja Krew", zawierającego nowe opracowania aranżacyjne utworów Ciechowskiego. Kasia nie bez powodu wybrała kompozycje tego właśnie artysty. Ciechowski był wielką muzyczną inspiracją Kasi, producentem jej pierwszej płyty i autorem tekstów niektórych z jej piosenek.

 

Z występu Kasi na festiwalu Woodstock w roku 2014 również powstał album koncertowy. Występ na Woodstockowej scenie stanowił niejako powrót do rockowych korzeni piosenkarki, inspirowanych sceną festiwalu jarocińskiego. 25 października 2019 z kolei Kasia zagrała koncert z prestiżowej serii MTV Unplugged. Z informacji na oficjalnej stronie artystki jasno wynika, że Kasia nie zwalnia, a jej plany koncertowe na najbliższe miesiące są bardzo rozbudowane.  Poza koncertami indywidualnymi, Kasia zamierza również wziąć udział w  festiwalu Rockowizna w Gdańsku, gdzie zagra obok takich wykonawców jak Kult, IRA, Piotr Cugowski, Sztywny Pal Azji, Róże Europy oraz Strachy Na Lachy.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kasia Kowalska: Piotr Cugowski, Ørganek, Happysad, Kult, Strachy Na Lachy, Róże Europy, Dezerter, IRA, Sztywny Pal Azji,

 

Kasia Kowalska - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Kasia Kowalska wystąpi w: Łodzi, Szczecinie, Bielsku-Białej
  • Nie, Kasia nie jest mężatką. Ma dwoje dzieci – córkę Aleksandrę ze związku z muzykiem Kostkiem Yoriadisem oraz syna Ignacego, którego ojcem jest Marcin Ułanowski, perkusista.
  • Kasia urodziła się 13 czerwca 1973, w zodiakalnym znaku Bliźniąt.
  • Kasia jest dość wysoka, ma 173 cm wzrostu.
  • Najnowsza płyta studyjna Kasi to "AYA" z roku 2018.
  • Oczywiście!Poza swoimi indywidualnymi koncertami, w tym roku Kasia weźmie udział w festiwalu rockowym Rockowizna.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kasia Kowalska
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Kasia Kowalska BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Łódź
05.01.2023
czwartek, 19:00
Teatr Muzyczny w Łodzi
sprawdzanie dostępności
od 60 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Bielsko-Biała
06.01.2023
piątek, 19:00
Cavatina Hall
sprawdzanie dostępności
od 100 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Szczecin
sprawdzanie dostępności
od 130 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/