Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Kasia Kowalska

Kasia Kowalska

Kasia KowalskaOpisWydarzeniaKasia Kowalska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Kasia Kowalska to piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka muzyczna, związana z nurtem muzyki rockowej i pop-rock. Obecna na scenie od trzydziestu lat, w dalszym ciągu nagrywa i koncertuje, ciesząc się uznaniem nie tylko sporego grona fanów, ale również krytyków muzycznych. Jak zaczęła się kariera pochodzącej z Sulejówka piosenkarki, jakie są jej największe osiągnięcia muzyczne i obecne poczynania na scenie?

Kasia Kowalska – inspiracje muzyczne i początki kariery

Kasia śpiewa od dzieciństwa. Początkowo był to chór kościelny i piosenka zuchowa, ale już w szkole średniej sympatie muzyczne przyszłej artystki skierowane zostały w stronę alternatywnej sceny rockowej.  Przed nagraniem swojej pierwszej płyty współpracowała z kilkoma zespołami rockowymi, m.in. Human, Piersi, Talking Pictures, Hetman. Wraz z Robertem Amirianem założyła zespól Evergreen. Podczas jednego z koncertów zespołu w klubie Stodoła została dostrzeżona przez ówczesną szefową studia nagrań Izabelin, Katarzynę  Kanclerz. Wkrótce okazało się, że spotkanie to i podpisany z wytwórnią kontrakt stał się przepustką do dynamicznej kariery Kasi.

 

Jej pierwsza płyta, "Gemini", wydana w roku 1994 okazała się sukcesem. Jeszcze jako początkująca piosenkarka, Kasia  wzięła udział w trasach koncertowych Ewy Bem i Edyty Bartosiewicz, grała też jako suport przez polskimi koncertami Boba Dylana. Wkrótce lista dokonań artystycznych i sukcesów Kasi zaczęła wypełniać się kolejnymi pozycjami. Grand Prix i Nagroda Publiczności na festiwalu piosenki w Sopocie w roku 1995, reprezentowanie Polski na Festiwalu Eurowizji w roku 1996 i kolejna płyta studyjna, po której Kasia wyruszyła w świetnie przygotowaną trasę koncertową, promującą krążek… W zaledwie 3 lata od podpisania kontraktu z Izabelinem, Kasia była rozpoznawaną gwiazdą z wieloma  prestiżowymi nagrodami i tysiącami sprzedanych płyt na koncie.

Dyskografia i najważniejsze nagrody w karierze Kasi Kowalskiej

Kasia Kowalska nagrała w sumie 12 albumów, z czego 9 to płyty studyjne, a 3 zarejestrowane nagrania koncertów.  Trzeba również wspomnieć o pięćdziesięciu singlach, a także trzydziestu dwóch teledyskach artystki.

 

W ciągu pierwszych 10 lat kariery Kasia wydała aż 7 płyt studyjnych. Kolejna, "Antepenultimate", trafiła w ręce fanów w roku 2008. Po jej nagraniu piosenkarka zwolniła nieco tempo swojej działalności muzycznej, więcej czasu poświęcając życiu rodzinnemu.  Powróciła jednak z płytą "AYA" w roku 2018.   Rok później ukazał się  kolejny album koncernowy, "MTV Unplugged".

 

Twórczość Kasi Kowalskiej zyskała uznanie nie tylko fanów, ale również krytyków muzycznych. Piosenkarka była wielokrotnie nagradzana. Do najbardziej prestiżowych wyróżnień w jej karierze należą Fryderyki, Superjedynki a także statuetka MTV European Music Awards dla najlepszego polskiego artysty. O popularności artystki najwięcej mówi jednak ponad milion sprzedanych płyt.

Kasia Kowalska - najważniejsze koncerty i powiązani artyści

W niemal trzydziestoletniej karierze Kasi Kowalskiej znalazło się wiele koncertów, które można uznać za wyjątkowe, na wielu płaszczyznach. Na pewno do takich specjalnych wydarzeń muzycznych na żywo należały  występy Kasi przez koncertami Boba Dylana, stanowiły bowiem nobilitację dla piosenkarki dopiero rozpoczynającej karierę. Wielkim wydarzeniem było nagranie albumu koncertowego z roku 2010 "Ciechowski. Moja Krew", zawierającego nowe opracowania aranżacyjne utworów Ciechowskiego. Kasia nie bez powodu wybrała kompozycje tego właśnie artysty. Ciechowski był wielką muzyczną inspiracją Kasi, producentem jej pierwszej płyty i autorem tekstów niektórych z jej piosenek.

 

Z występu Kasi na festiwalu Woodstock w roku 2014 również powstał album koncertowy. Występ na Woodstockowej scenie stanowił niejako powrót do rockowych korzeni piosenkarki, inspirowanych sceną festiwalu jarocińskiego. 25 października 2019 z kolei Kasia zagrała koncert z prestiżowej serii MTV Unplugged. Z informacji na oficjalnej stronie artystki jasno wynika, że Kasia nie zwalnia, a jej plany koncertowe na najbliższe miesiące są bardzo rozbudowane.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kasia Kowalska: Piotr Cugowski, Ørganek, Happysad, Kult, Strachy Na Lachy, Róże Europy, Dezerter, IRA, Sztywny Pal Azji,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Kasia Kowalska - Akustycznie

Kasia Kowalska - Akustycznie

13.07.2023

Sopot

Kasia Kowalska - MTV Unplugged

Kasia Kowalska - MTV Unplugged

22.10.2023

Gdańsk

Kasia Kowalska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kasia Kowalska?

Miejscowości, w których Kasia Kowalska wystąpi w najbliższym czasie: Sopot, Gdańsk.

Czy Kasia Kowalska jest mężatką?
Nie, Kasia nie jest mężatką. Ma dwoje dzieci – córkę Aleksandrę ze związku z muzykiem Kostkiem Yoriadisem oraz syna Ignacego, którego ojcem jest Marcin Ułanowski, perkusista.
Spod jakiego znaku zodiaku jest Kasia Kowalska?
Kasia urodziła się 13 czerwca 1973, w zodiakalnym znaku Bliźniąt.
Czy Kasia Kowalska jest wysoka?
Kasia jest dość wysoka, ma 173 cm wzrostu.
Jaki tytuł nosi jej najnowsza płyta?
Najnowsza płyta studyjna Kasi to "AYA" z roku 2018.
Czy Kasia Kowalska nadal koncertuje?
Oczywiście!Poza swoimi indywidualnymi koncertami, w tym roku Kasia weźmie udział w festiwalu rockowym Rockowizna.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn