Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Kasia Kowalska

Kasia Kowalska

Kasia KowalskaSzczegółyOpisWydarzeniaKasia Kowalska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
50 lat
data urodzenia:
13.06.1973
miejsce urodzenia:
Sulejówek
dyscyplina:
piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka muzyczna
social media:

Opis

Kasia Kowalska to piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka muzyczna, związana z nurtem muzyki rockowej i pop-rock. Obecna na scenie od trzydziestu lat, w dalszym ciągu nagrywa i koncertuje, ciesząc się uznaniem nie tylko sporego grona fanów, ale również krytyków muzycznych. Jak zaczęła się kariera pochodzącej z Sulejówka piosenkarki, jakie są jej największe osiągnięcia muzyczne i obecne poczynania na scenie?

Historia Kasi Kowalskiej 

Kasia Kowalska przyszła na świat w Sulejówku. W procesie jej dorastania szczególnie dużą rolę odegrał jej brat, który od najmłodszych lat był dla niej olbrzymim wsparciem. Już jako dziecko Kasia Kowalska wykazywała spore zainteresowanie muzyką i brała udział w chóralnych śpiewach. Niemal wszyscy byli zgodni, że dziewczynka ma niesamowity talent i olbrzymi potencjał na zrobienie niesamowitej kariery. Okres edukacji był dla Kasi Kowalskiej bardzo trudny, ponieważ szkoła szła jej naprawdę opornie. W okresie nastoletnim Kowalska często się buntowała i sprawiała problemy wychowawcze, a po zakończeniu szkoły średniej w pełni poświęciła się muzyce, stawiając wszystko na jedną kartę. W jej przypadku ryzyko jednak popłaciło, albowiem Kasia zrobiła piękną karierę i wydała wiele kapitalnych singli. Karierę muzyczną Kasia rozpoczęła w zespole Evergreen, jednak ich kolaboracja nie trwała zbyt długo. W kolejnych latach Kowalska szukała swojego miejsca na scenie muzycznej, nawiązując relację z zespołem Piersi czy Fatum. 

Kasia Kowalska - najważniejsze piosenki

Kasia Kowalska na scenie muzycznej jest aktywna od 1992 roku. Większość jej piosenek jest utrzymana w stylu rockowym, aczkolwiek Kowalska nie boi się eksperymentować i chętnie stawia także na popowe kawałki. Pierwszą głośną piosenką Kasi Kowalskiej była "A to co mam...", która została opublikowana w 1995 roku. Utwór ten w następnych latach zaczęto traktować jako zapowiedź wielkiej kariery piosenkarki. Choć od jego premiery minęło naprawdę sporo lat, to po dziś dzień cieszy się on świetnymi recenzjami. Kolejnym ważnym momentem w życiu artystki było wydanie "Tak mi ciebie brak". Z biegiem lat Kowalska wydawała kolejne piosenki i z każdym rokiem powiększała swoją popularność. Utwory takie jak "Bezpowrotnie", "Dla Taty" czy "Antidotum" zostały odtworzone wiele razy, a ich wyjątkowe brzmienia stale zaskakują wszystkich miłośników ciekawych piosenek. Sama Kasia Kowalska podkreśla jednak, że pod kątem emocjonalnym szczególne znaczenie ma dla niej piosenka "Dlaczego nie". To właśnie dzięki niej o Kowalskiej usłyszała niemal cała Polska, dlatego też ta piosenka zajmuje w jej sercu wyjątkowe miejsce. 

Z jakich albumów znana jest Kasia Kowalska?

Kasia Kowalska ma na swoim koncie wiele płyt, które determinują jej popularność. Jej pierwszą dużą publikacją było "Gemini", które zainicjowało piękną karierę Kasi. Choć na początku album ten miał duży problem z zagoszczeniem na listach najlepiej sprzedawanych płyt, to z biegiem czasu recenzje na jego temat uległy wyraźnej poprawie. Pierwsze lata kariery Kowalskiej były dość żmudne, albowiem kroki naprzód stawiała ona bardzo powoli. Jej dynamiczny rozwój nastąpił dopiero w XXI wieku. Wówczas Kasia opublikowała takie albumy jak "5" czy "Antidotum", które w mgnieniu oka odniosły duży sukces. To właśnie dzięki nim kariera Kasi zaczęła prężnie się rozwijać, a jej kolejne publikacje sprzedawały się jak świeże bułeczki. Kasia Kowalska po dziś dzień jest aktywna na scenie muzycznej i nie tylko zajmuje się koncertowaniem, ale również wydawaniem nowych nut. W ostatnim czasie opublikowała chociażby album "AYA" czy "MTV Unplugged". 

Jakie nagrody posiada Kasia Kowalska?

Kariera Kasi Kowalskiej jest niebywale owocna, co znajduje odzwierciedlenie w dużej liczbie nagród oraz statuetek. Artystka po raz pierwszy została wyróżniona w 1994 roku, kiedy to otrzymała Fryderyki za debiut roku. Nagroda ta była doskonałym potwierdzeniem, że na naszych oczach rodziła się wielka gwiazda. Kasia nie zmarnowała swojego potencjału i w następnych latach odniosła kolejne olbrzymie sukcesy. Szczególnie istotne miejsce w jej kolekcji zajmuje Superjedynka, którą otrzymała po raz pierwszy w 2001 roku. Sama Kowalska bardzo mocno docenia również nagrodę Eska Music Awards za najlepszą artystkę całego 2003 roku. Wraz z zakończeniem pierwszej dekady nowego tysiąclecia Kowalska została również doceniona, otrzymując trofeum za ogłoszenie jej najlepszą piosenkarką pierwszych 10 lat XXI wieku. Choć kolekcja Kowalskiej z pewnością jest już bardzo bogata, to piosenkarka nie zamierza spoczywać na laurach i pragnie szukać kolejnych wyróżnień. 

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Kasia Kowalska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kasia Kowalska?

Miejscowości, w których Kasia Kowalska wystąpi w najbliższym czasie: Rzeszów, Łódź, Płock, Kraków, Suwałki, Olsztyn, Bydgoszcz, Gdańsk, Bielsko-Biała, Toruń, Częstochowa, Białystok, Poznań, Kielce.

Czy Kasia Kowalska jest mężatką?
Nie, Kasia nie jest mężatką. Ma dwoje dzieci – córkę Aleksandrę ze związku z muzykiem Kostkiem Yoriadisem oraz syna Ignacego, którego ojcem jest Marcin Ułanowski, perkusista.
Spod jakiego znaku zodiaku jest Kasia Kowalska?
Kasia urodziła się 13 czerwca 1973, w zodiakalnym znaku Bliźniąt.
Ile wzrostu ma Kasia Kowalska?
Kasia ma 173 cm wzrostu.
Czy Kasia Kowalska nadal koncertuje?
Oczywiście! Poza swoimi indywidualnymi koncertami, w tym roku Kasia weźmie udział w festiwalu rockowym Rockowizna.

Fani lubią też

Zobacz też