Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Kamil Wodka

Kamil Wodka

Kamil WodkaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Kamil Wodka jest jednym z ulubionych aktorów młodego pokolenia. Świeże spojrzenie na sztukę, doskonały warsztat aktorski, przebojowość oraz wyrazista charyzma to cechy wyróżniające młodego aktora na tle innych twórców. Jak wyglądały pierwsze kroki w branży młodego artysty? Jakim dorobkiem artystycznym może się pochwalić? Przyjrzyjmy się z bliska barwnej postaci świata sztuki.

Kamil Wodka i jego historia

Kamil Wodka urodził się oraz wychował w Warszawie. Od młodych lat marzył o profesjonalnym wykonywaniu zawodu aktora. W 2018 roku spełnił swoje najskrytsze marzenie, stając się absolwentem wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Oprócz wykształcenia aktorskiego, Kamil Wodka jest także tancerzem oraz akrobatą. Nic więc dziwnego, że przez wielu nazywany jest artystą wielu talentów. 

Swoje prywatne życie młody artysta trzyma z daleka od światła reflektorów. Nie podaje żadnych informacji do mediów oraz opinii publicznej. 

Dorobek artystyczny Kamila Wodki

Kamil Wodka pomimo swojego młodego wieku może pochwalić się sporym, bogatym i różnorodnym dorobkiem artystycznym. Swój debiut młody aktor wykonał rolą w serialu "Ultraviolet". Co więcej, na swoim koncie ma także współpracę z Teatrem Studyjnym w Łodzi. Aktor swoją doskonałą grę aktorską od 2021 roku prezentuje także na deskach Teatru Scena Współczesna. Spektakle, w których zagrała młody aktor to m.in.: "Dzieła wszystkie Szekspira", "Dzieła wszystkie Szekspira UPDATE" czy "Beczka prochu"

Młodego artystę mogliśmy oglądać w wielu znanych filmach. Jednymi z pierwszych były "Anicca" oraz "Powrót". W filmie "Mleczak" młody artysta wcielił się w rolę Adama. Aktor wystąpił także w filmach "Podszept" oraz "Soyer", w którym odegrał rolę kierownika sali. Jedną z najbardziej znaczących produkcji był film "Legiony", w którym Kamil Wodka odegrał rolę Wicka. Bardzo popularną produkcją, w której udział wziął aktor, jest "Miłość do kwadratu". Wcielił się tam w rolę asystenta szefa koncernu. Jedną z najnowszych produkcji aktora jest "Krime story. Love story", gdzie wcielił się w postać Mrówy. 

Oprócz dorobku artystycznego w produkcjach filmowych, aktor może poszczycić się również udziałem w wielu znanych i lubianych serialach. Do jednych z najbardziej znaczących zaliczyć należy "Sexify", w którym aktor wcielił się w rolę Rafała Palucha. Znakomitą grę aktorską młodego artysty możemy podziwiać także w serialu "Na sygnale", gdzie odegrał rolę Ratownika Gabriela Nowaka, "Ojciec Mateusz", gdzie stał się Zdzisławem Gęgniewiczem, "Zawsze warto", gdzie odegrał rolę chłopaka z centrali czy "O mnie się nie martw", gdzie zagrał jako kurier.

Oprócz udziału w wielu produkcjach telewizyjnych i serialowych, aktor użyczył swojego wizerunku grając w reklamie promocyjnej oferty smartfonów, znanej sieci komórkowej T-mobile.

Nagrody

Pomimo młodego wieku, aktor na swoim koncie posiada już prestiżowe nagrody. W 2017 roku artysta stał się posiadaczem nagrody aktorskiej za rolę, którą odegrał w spektaklu "Beczka prochu", w ramach 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Także w 2017 roku Kamil Wodka otrzymał Nagrodę im. Jana Machulskiego Bądź orłem,nie zniżaj lotów, za odegranie roli w tym samym spektaklu "Beczka prochu".

Współpraca Kamila Wodki z innymi artystami

W związku z udziałem w wielu produkcjach telewizyjnych, filmowych oraz serialowych, młody aktor współpracował z wieloma, wybitnymi osobami polskiej sceny artystycznej. Do tego grona z całą pewnością zaliczyć można takie osoby jak: Jan Wieczorkowski, Maja Ostaszewska, Łukasz Kośmicki, Filip Zylber, Mariusz Drężek, Beata Ścibakówna, Anna Jadowska, Marek Pituch, Jacek Knap, Iga Górecka, Sebastian Stankiewicz, Mirosław Baka, Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak, Jan Frycz, Bartłomiej Topa, Małgorzata Kożuchowska oraz wielu innych. 

 

Zobacz też: Kaja Paschalska, Aleksandra Popławska, Wiktor Zborowski, Katarzyna Grabowska, Szymon Bobrowski, Edyta Olszówka, Joanna Liszowska, Anita Sokołowska, Olga Bończyk, Magdalena Zawadzka, Katarzyna Bujakiewicz, Tomasz Borkowski, Zbigniew Suszyński, Beata Jankowska-Tzimas, Michał Piróg, Katarzyna Ucherska, Magdalena Dąbkowska, Sebastian Perdek, Piotr Cyrwus, Michał Meyer,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Kamil Wodka?
Kamil Wodka urodził się 18 listopada 1994 roku.
Jaka produkcja przyniosła dla Kamila Wodki największą popularność?
Udział Kamila Wodki w serialu Sexify i rola Rafała Palucha przyniosła aktorowi największą popularność.
Ile wzrostu ma Kami Wodka?
Kamil Wodka ma 176 cm wzrostu.
Jaki kolor oczu ma młody artysta?
Kamil Wodka jest posiadaczem oczów w kolorze niebieskim.
Z którym teatrem związaZ którym teatrem związany jest aktor?ny jest aktor?
Grę aktorską Kamila Wodki możemy podziwiać na deskach Teatru Scena Współczesna.

Fani lubią też

Zobacz też