Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Alicja Majewska

Alicja Majewska

Alicja MajewskaSzczegółyOpisWydarzeniaAlicja Majewska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
75 lat
data urodzenia:
30.05.1948
miejsce urodzenia:
Wrocław
dyscyplina:
piosenkarka
social media:

Opis

Alicja Majewska to jedna z największych legend polskiej muzyki pop. Piosenkarka urodziła się 30 maja 1948 roku we Wrocławiu, a swoją muzyczną aktywność rozpoczęła w okolicach 1968 roku. Mimo wielkiego doświadczenia i bogatego dorobku artystycznego, Alicja cały czas zachwyca swoją wierną publiczność i dostarcza im niesamowitych emocji. Znana ze swojego pięknego głosu, doskonałego kontaktu z fanami i sympatycznego usposobienia. 

Alicja Majewska - krótka historia

Na ogromną rozpoznawalność Alicja Majewska pracowała długimi latami, ale śmiało można powiedzieć, że spełniła swój cel i została wielką gwiazdą muzyki pop. Trudno sobie wyobrazić osobę, która nie znałaby twórczości Alicji Majewskiej. Przez wiele osób uznawana za ikonę polskiej sceny muzycznej, o której nie zapomni się przez wiele kolejnych lat. Jej utwory są ponadczasowe, pełne emocji i wzruszeń, nietuzinkowych historii oraz bogatego przesłania dla słuchaczy. Oczywiście początki piosenkarki nie należały do najłatwiejszych, ale Alicja pokazywała się z dobrej strony na krajowych konkursach i szybko zaczęto wysyłać jej zaproszenia na największe festiwale w Polsce. To właśnie na nich zaprezentowała swój cały talent muzyczny i podbiła serca milionów Polaków. Kojarzona z takimi wydawnictwami muzycznymi, jak: Polskie Nagrania "Muza", Fonografika oraz Sony Music Entertainment Poland. Z uwagi na swoje ogromne doświadczenie Alicja koncertowała już w następujących miejscowościach: Świnoujście, Szczecin, Koszalin, Sopot, Kielce, Opole, Płock, Ostróda, Toruń, Wrocław, Kraków, Warszawa, Leszno, Bydgoszcz, Katowice, Ostrów Wielkopolski, Wałbrzych, Częstochowa, Rzeszów, Lublin czy też Gdańsk.

Alicja Majewska - dotychczasowy dorobek muzyczny

Dyskografia Alicji Majewskiej prezentuje się imponująco. Wystarczy wspomnieć o tym, że legendarna artystka wypuściła na rynek takie krążki, jak:

 • "Bywają takie dni",
 • "Piosenki W.Korcza",
 • "Piosenki Korcza i Młynarskiego",
 • "For New Love",
 • "Kolędy w teatrze STU",
 • "Jeszcze się tam żagiel bieli - The best of",
 • "Świat w kolorze nadziei",
 • "Być kobietą - złota kolekcja",
 • "Odkryjemy miłość nieznaną",
 • "Idzie kolęda, polska kolęda",
 • "Pieśni sakralne",
 • "40 piosenek Alicji Majewskiej",
 • "Wszystko może się stać",
 • "Żyć się chce",
 • "Piosenki Korcza i Andrusa".

Utwory, obok których nie powinno się przechodzić obojętnie to z całą pewnością: "Odkryjemy miłość nieznaną", "Jeszcze się tam żagiel bieli", "To nie sztuka wybudować dom", "Być kobietą", "Jaki piękny świat", "Najważniejsze żeby znaleźć przyjaciela", "Przed nogą i mgłą", "Niedaleko stąd", "Gdzie ci artyści szaleni", "Po prostu przyjdź i bądź", "Dla nowej miłości" oraz "Marsz samotnych kobiet".

Alicja Majewska - powiązani artyści & współpraca

Ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której to inni przedstawiciele polskiej sceny muzycznej nie chcieliby współpracować z utalentowaną Alicją Majewską. Piosenkarka jest/była powiązana przede wszystkim z następującymi artystami: Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, Irena Santor, Michał Bajor, Halina Frąckowiak, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Grzegorz Markowski, Wojciech Młynarski, Łucja Prus czy też Magda Czapińska. 

Alicja Majewska - zdobyte nagrody i wyróżnienia

Przyszedł odpowiedni czas na krótkie podsumowanie zdobytych nagród oraz wyróżnień. Alicja Majewska ma ich w swoich zbiorach naprawdę sporo, a na szczególne uznanie zasługują:

 • nagroda główna Ministerstwa Kultury i Sztuki za utwór "Bywają takie dni" podczas 13. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu,
 • wyróżnienia na KFPP w Opolu za piosenki "Odkryjemy miłość nieznaną" i "Dla nowej miłości",
 • Honorowy Złoty Mikrofon,
 • Brązowy i Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis",
 • Superwiktor 2021 za całokształt kariery,
 • Bursztynowy słowik 2023.

To tylko niektóre laury, o których można byłoby opowiadać długimi godzinami. Najważniejsze, że Alicja może być w pełni usatysfakcjonowana ze swojej kariery, ponieważ podbiła serca młodych, jak i najbardziej doświadczonych fanów.

Wydarzenia

Alicja Majewska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Alicja Majewska?

Miejscowości, w których Alicja Majewska wystąpi w najbliższym czasie: Oświęcim, Tczew, Oborniki, Kutno, Marki, Inowrocław, Chełm, Ostrowiec Świętokrzyski, Stalowa Wola, Bielsko-Biała.

Kiedy urodziła się Alicja Majewska?
Alicja Majewska, urodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu, jest polską piosenkarką, śpiewającą w gatunku pop.
W jakim zespole występowała Alicja Majewska?
Alicja Majewska w latach 1971-1974 występowała w zespole "Partia", który został założony w 1996 roku przez Janusza Kępskiego.
Kiedy Alicja Majewska rozpoczęła swoją karierę solową?
Alicja Majewska, po raz pierwszy zaprezentowała się szerszej publiczności w 1974 roku. Wystąpiła wtedy w programie telewizyjnym, złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2.
Z jakimi artystami współpracuje Alicja Majewska?
Alicja Majewska współpracuje z takim artystami jak Włodzimierz Korcz, Wojciech Młynarski, Magda Czapińska czy Łucja Prus.
Czy Alicja Majewska występuje w telewizji?
Alicja Majewska od 2019 roku jest jedną z trenerek w pierwszej, polskiej edycji programu TVP2 "The Voice Senior".

Fani lubią też

Zobacz też