Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Krzysztof Tyniec

Krzysztof Tyniec

Krzysztof Tyniec OpisWydarzeniaKrzysztof Tyniec - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Krzysztof Tyniec to urodzony 5 lutego 1956 w Nowej Rudzie aktor występujący w filmach, teatrze i dubbingu. Jest również konferansjerem, komikiem, piosenkarzem oraz prezenterem telewizyjnym. Najbardziej znany z ról dubbingowych. Podkładał głosy takim postaciom jak Goofy w "Klubie przyjaciół Myszki Miki" oraz Timon w filmie "Król lew".

Krzysztof Tyniec: pochodzenie i wykształcenie

Krzysztof Tyniec przyszedł na świat w Nowej Rudzie 5 lutego 1956 roku. Dorastał w Zgorzelcu. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 1980 roku. 

Krzysztof Tyniec: kino i telewizja

Aktor od lat występuje w filmach i telewizji. W 1980 roku pojawił się w epizodycznej roli w serialu "Dom". Cztery lata później zagrał kolejne epizodyczne role w "Dniu czwartym" oraz "111 dniach letargu". W 1985 roku zagrał Jędrka w "Dniu ślepca". Kolejno pojawiał się w takich produkcjach jak: "Nikt nie jest winien" (jako Stach), "Dzieci śmieci" (jako motorniczy Bogdan), "Jedenaste przykazanie", "Prywatne niebo", "Serenite", "Królewskie sny" (jako Nienasz), "Odbicia" (jako Chomicki), "Kapitan Conrad", "Panny i wdowy", "Dzieci wojny" (jako ksiądz), "Zwolnieni z życia", "Człowiek z..." oraz "Boża podszewka" (jako Roman). W latach 1998 -2000 grał w "Syzyfowych pracach" rolę Wiechowskiego, a w 1999 roku zagrał rolę Karola w "Badziewiakach". Wystąpił w "Pucusiu" (jako Baltazar Pucuś), serialu "Daleko od noszy" (jako Rudolf Wstrząs), "Tygrysach Europy 2", "Kryminalnych", "Sąsiadach", "Bożej podszewce II" (jako Roman), "Okazji" (jako Andy), "Heli w opałach", "Niani" (jako Bodzio), "Dylemacie 5" (jako Wojtaszek), "Plebani" (jako Alfred), "Nie kłam, kochanie" (jako Maurycy Zaborski", "Zamianie" (jako Maurcy) i "Belcanto" (jako dyrektor wytwórni lodów).

 

W latach 2010-2011 ponownie wcielił się w rolę dr Rudolfa Wstrząsa w serialu "Daleko od noszy 2", a także "Daleko od noszy. Szpital futbolowy". W 2011 roku aktor wystąpił również w filmie "Kop głębiej", a w 2012 pojawił się w serialu "Klan" w roli Krzysztofa Bąka. W filmie "Wkręceni" zagrał szefa hotelu, a w serialu "Lekarze" Władysława Baderę. W 2017 roku powstała kolejna część "Daleko od noszy". Krzysztof Tyniec wystąpił również w serialu "M jak miłość" (jako Robert Żak), "Czarnym charakterze" (jako Stefan), "Lokatorce" oraz "Gierku".

Krzysztof Tyniec: dubbing

Aktor od najmłodszych lat podkładał głos w dubbingu. Jego głos można usłyszeć w polskich wersjach takich produkcji jak: "Kaczor Donald przedstawia" (jako Goofy), "Gumisie" (jako Gusto), "Denver, ostatni dinozaur" (jako Nick), "Aladyn" (jako Dżin), "Troll w Nowym Jorku" (jako Lord), "Król Lew" (jako Timon), "Królowa Śniegu" (jako Ćwirek), "Książę Egiptu" (jako Choi), "Tajemnica zaginionej skarbonki" (jako Królik Bugs), "Tristan i Izolda" (jako Bobek), "Psie serce" (jako Bimber). Wielokrotnie podkładał głos "Goofy'ego m.in. "Klubie przyjaciół Myszki Miki", "Teraz Miki" oraz "Miki i raźni rajdowcy"

Krzysztof Tyniec: teatr

Aktor od początku swojej kariery pojawiał się na deskach teatru. Wiele lat spędził w kabarecie Olgi Lipińskiej. Występował w Teatrze Dramatycznym w Słupsku, a także teatrach warszawskich: Teatrze Współczesnym oraz Teatrze na Targówku. Od 1988 jest aktorem Teatru Ateneum w Warszawie. Od początku kariery wystąpił w wielu spektaklach. Były to m.in. "Kosmos" (jako Gombrowicz), "Tak jest jak się państwu zdaje" (jako komisarz Centuri), "Iwona księżniczka Burgunda" (jako książę Filip), "Arkadia" (jako Septimus Coverly), "Prawdomówny kłamca" (jako Ramkopf), "Kupiec wenecki" (jako Lancelot Gobbo), "Cyrulik sewilski" (jako hrabia Almaviva) oraz "Fantazja polska" (jako Ignacy Paderewski). Aktor pojawił się również w sztukach, które miały premiery w późniejszych latach jak: "Kolacja dla głupca" z 2001 roku (jako Francois Pignon), "Kasta la vista" z 2011 (jako Klient), "Demon teatru, czyli mniejsza o to" z 2016 roku (jako Reżyser) oraz "Kwartet" z 2020 roku (jako Wilfred Bond). 

 

Krzysztof Tyniec: ciekawostki

Aktor występował na koncertach "Gala Piosenki Biesiadnej" w latach 90. W roku 2021 zaczął występować w kabarecie "PanDemon". Wystąpił w kilku programach rozrywkowych. W 2007 roku wziął udział w "Tańcu z gwiazdami", który zwyciężył razem z tancerką Kamilą Kajak. Wystąpił także w specjalnym odcinku programu pt. "Taniec z gwiazdami - Najpiękniejsze tańce".

 

 

Zobacz też: Marcin Dorociński, Kaja Paschalska, Piotr Gąsowski, Paulina Gałązka, Antoni Pawlicki, Aleksandra Szwed, Anna Czartoryska, Julia Kamińska, Jan Wieczorkowski, Michał Żebrowski, Julia Rosnowska, Ewa Złotowska, Milena Suszyńska, Sylwester Maciejewski, Joanna Orleańska, Tomasz Kozłowicz, Andrzej Niemirski, Dominika Kachlik, Dominika Ostałowska,

 

Wydarzenia

Krzysztof Tyniec - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Krzysztof Tyniec ?

Miejscowości, w których Krzysztof Tyniec wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Gdańsk.

Kiedy urodził się Krzysztof Tyniec?
Krzysztof Tyniec przyszedł na świat 5 lutego 1956 roku w Nowej Rudzie.
Jaką szkołę ukończył aktor?
Krzysztof Tyniec jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.
Jakie są najbardziej znane role aktora?
Aktor przez wiele lat występował w serialu "daleko od noszy" w roli doktora Rudolfa Wstrząsa. Wielokrotnie podkładał również głos Goofy'emu w takich filmach jak "Klub przyjaciół Myszki Miki", "Teraz Miki" oraz wielu innych.
Co jest hobby aktora?
Krzysztof Tyniec lubi grać w hokeja na wrotkach.
W jakich programach występował aktor?
Krzysztof Tyniec wystąpił w programach dla dzieci "Fasola' oraz "Tik-tak" w roli Pana Fasoli. Był także prowadzącym teleturniejów "Idź na całość" w latach 2000-2001 oraz "Koło fortuny" w latach 2007-2009.

Fani lubią też

Zobacz też