Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Damian Ukeje

Damian Ukeje

Sprawdź wydarzenia
Damian UkejeSzczegółyOpisWydarzeniaDamian Ukeje - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
37 lat
data urodzenia:
26.08.1986
miejsce urodzenia:
Szczecin
dyscyplina:
Piosenkarz (rock), autor tekstów i kompozytor
social media:

Opis

Damian Ukeje  to urodzony w 1986 roku w Szczecinie– polsko-nigeryjski piosenkarz, autor tekstów i kompozytor. Karierę rozpoczynał w zespole bluesowym „Jerry’s Hole Band”.

Początek kariery Damiana Ukeje

W 2009 roku Damian Ukeje wziął udział w programie „Szansa na sukces”, dzięki czemu został dostrzeżony przez szczeciński zespół „Fat Belly Family” , w którym został wokalistą.

 

Jesienią 2011 roku piosenkarz wziął udział w pierwszej edycji programu „The Voice of Poland”, będąc w drużynie Nergala. Dotarł do finału, gdzie zaprezentował autorski utwór „Nie mamy nic”, co dało mu zwycięstwo. Główną nagrodą w telewizyjnym show był tytuł „najlepszego głosu w Polsce” oraz kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska.

 

W listopadzie 2012 roku ukazał się jego pierwszy singel „Bezkrólewie”. Rok później odbyła się premiera jego debiutanckiego albumu studyjnego pt. „Ukeje”. Wydawnictwo było notowane na 44. miejscu listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. W lutym 2014 roku wokalista został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Debiut roku. W 2016 roku ukazał się jego drugi album studyjny „ỤZỌ”.

 

 

Wydarzenia

Damian Ukeje - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Damian Ukeje?

Miejscowości, w których Damian Ukeje wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk, Rzeszów, Bielsko-Biała, Łódź, Warszawa, Olsztyn.

Fani lubią też

Zobacz też