Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Anna Maria Jopek

Anna Maria Jopek

Anna Maria JopekSzczegółyOpisWydarzeniaAnna Maria Jopek - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
53 lata
data urodzenia:
14.12.1970
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Piosenkarka (pop, jazz, folk), kompozytorka, producentka muzyczna i autorka tekstów
social media:

Opis

Anna Maria Jopek to  wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone).

 

Wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall.

Historia Anny Marii Jopek

Anna Maria Jopek urodziła się 14 grudnia 1970 roku w Warszawie. Jest córką Stanisława Jopka i Marii Stankiewicz, którzy występowali w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze". Od dziecka miała więc styczność z muzyką.

 

Swoją karierę muzyczną Anna Maria Jopek rozpoczynała od ukończenia Akademii Muzycznej w Warszawie. Uczyła się wówczas gry na fortepianie. Później studiowała na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Rzetelne wykształcenie dało podwaliny pod tworzenie niesamowitych kompozycji muzycznych, które zostały wydane przez artystkę.

 

Annę Marię Jopek po raz pierwszy na wielkiej scenie można było zobaczyć w 1995 roku. To właśnie wtedy wzięła udział w festiwalu Słowiański Bazar na Białorusi, gdzie otrzymała nagrodę od Michela Lengranda, czyli znanego francuskiego dyrygenta i kompozytora. Chwilę później, bo już w 1997 roku została reprezentantką Polski w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów europejskich, czyli na 42. Konkursie Piosenki Eurowizji. Anna Maria Jopek dostała się do finału i zajęła 11. miejsce. Po tym sukcesie wydała swoją pierwszą, debiutancką płytę, a następnie 16 kolejnych albumów.

 

Anna Maria Jopek ma na swoim koncie wiele nagród. Między innymi otrzymała Perłę Honorową Polskiej Gospodarki czy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej oraz za popularyzowanie polskiej muzyki w świecie".

 

Prywatnie wyszła za mąż w 1998 roku za Marcina Kydryńskiego, polskiego dziennikarza muzycznego i kompozytora. Para doczekała się dwójki dzieci: Franciszka i Stanisława.

Anna Maria Jopek - dorobek muzyczny

Anna Maria Jopek ma na swoim koncie aż 17 albumów studyjny i są to kolejno: "Ale jestem", "Szeptem", "Jasnosłyszenie", "Dzisiaj z Betleyem", "Bosa", "Borefoot", "Nienasycenie", "Upojenie", "Niebo", "ID", "Haiku", "Sobremesa", "Polanna", "Minione", "Czas kobiety" oraz "Ulotne". Część z nich okryła się złotem i platyną. Ostatni ujrzał światło dzienne w 2018 roku i znalazło się na nim 14 utworów. Są to:

 • "W Polu Lipeńka";
 • "W Kadzidlańskim Boru";
 • "Niepojęte i Ulotne";
 • "Patrz i Słuchaj";
 • "Niezauważone";
 • "Czekanie";
 • "Na Drogę";
 • "Opowieść";
 • "Czułe Miejsce";
 • "Nielojalność";
 • "Pożegnanie z Marią";
 • "Night in the Garden of Eden";
 • "To i Hola";
 • "Czekanie (Alternate Version)".

Występy i koncerty Anny Marii Jopek

Anna Maria Jopek ma na swoim koncie zarówno wiele występów solowych, jak i zaproszeń na festiwale muzyczne. Jej charyzma, wyjątkowy głos i trafne teksty przyciągają pod scenę dziesiątki osób. I to nie tylko ze starszego pokolenia. Do tej pory mogliśmy okazję zobaczyć artystkę na takich wydarzeniach jak m.in.: 42. Konkurs Piosenki Eurowizji w Danii, festiwal Słowiański Bazar na Białorusi, 34. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, VIII Festiwal Kultury Żydowskiej w Warszawie, Wodecki Twist Festiwal w Krakowie czy Artus Festiwal w Toruniu.

 

Z kim współpracuje Anna Maria Jopek?

W trakcie swojej długoletniej kariery Anna Maria Jopek współpracowała z wieloma cenionymi artystami. Byli to m.in.:

 • Pat Metheny - we współpracy artystów powstał utwór "Are you going with me?";
 • Youssou N'Dour - we współpracy artystów powstał utwór "Seven Seconds";
 • Brandford Marsalis - we współpracy artystów powstał utwór "Czekanie";
 • Richard Bon - we współpracy artystów powstał utwór "Dina lam";
 • Sweet Noise - we współpracy artystów powstał utwór "Dzisiaj mniej kochasz, jutro nienawidzisz";
 • Kayah  - we współpracy artystów powstał utwór "Kiedy mówisz";
 • Gonzalo Rubalcuba - we współpracy artystów powstał utwór "Twe Usta Kłamią".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Anna Maria Jopek: Natalia Grosiak, Dorota Miśkiewicz, Remna, Juanita Euka, Tito Paris, Diana Vilarinho, Ola Jas, Bastarda Trio, Joao de Sousa,

 

Wydarzenia

Anna Maria Jopek - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Anna Maria Jopek?

Miejscowości, w których Anna Maria Jopek wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk.

Ile lat ma Anna Maria Jopek?
Anna Maria Jopek urodziła się 14 grudnia 1970 roku, a więc w 2022 roku skończył 52. lata.
Skąd pochodzi Anna Maria Jopek?
Anna Maria Jopek urodziła i wychowała się w Warszawie.
Jak nazywa się najnowsza płyta Anny Marii Jopek?
Najnowsza płyta Anny Marii Jopek nosi tytuł "Ulotne" i powstała w 2018 roku.
Ile płyt wydała Anna Maria Jopek?
Anna Maria Jopek ma na swoim koncie aż 17 albumów studyjny i są to kolejno: "Ale jestem", "Szeptem", "Jasnosłyszenie", "Dzisiaj z Betleyem", "Bosa", "Borefoot", "Nienasycenie", "Upojenie", "Niebo", "ID", "Haiku", "Sobremesa", "Polanna", "Minione", "Czas kobiety" oraz "Ulotne".
Z kim współpracuje Anna Maria Jopek?
W trakcie swojej długoletniej kariery Anna Maria Jopek współpracowała z wieloma cenionymi artystami. Byli to m.in.: Pat Metheny, Youssou N'Dour, Brandford Marsalis, Richard Bon, Sweet Noise, Kayah czy Gonzalo Rubalcuba.

Fani lubią też

Zobacz też