Anna Maria Jopek

Anna Maria Jopek

Anna Maria Jopek to  wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone).

 

Wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall.

Historia Anny Marii Jopek

Anna Maria Jopek urodziła się 14 grudnia 1970 roku w Warszawie. Jest córką Stanisława Jopka i Marii Stankiewicz, którzy występowali w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze". Od dziecka miała więc styczność z muzyką.

 

Swoją karierę muzyczną Anna Maria Jopek rozpoczynała od ukończenia Akademii Muzycznej w Warszawie. Uczyła się wówczas gry na fortepianie. Później studiowała na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Rzetelne wykształcenie dało podwaliny pod tworzenie niesamowitych kompozycji muzycznych, które zostały wydane przez artystkę.

 

Annę Marię Jopek po raz pierwszy na wielkiej scenie można było zobaczyć w 1995 roku. To właśnie wtedy wzięła udział w festiwalu Słowiański Bazar na Białorusi, gdzie otrzymała nagrodę od Michela Lengranda, czyli znanego francuskiego dyrygenta i kompozytora. Chwilę później, bo już w 1997 roku została reprezentantką Polski w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów europejskich, czyli na 42. Konkursie Piosenki Eurowizji. Anna Maria Jopek dostała się do finału i zajęła 11. miejsce. Po tym sukcesie wydała swoją pierwszą, debiutancką płytę, a następnie 16 kolejnych albumów.

 

Anna Maria Jopek ma na swoim koncie wiele nagród. Między innymi otrzymała Perłę Honorową Polskiej Gospodarki czy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej oraz za popularyzowanie polskiej muzyki w świecie".

 

Prywatnie wyszła za mąż w 1998 roku za Marcina Kydryńskiego, polskiego dziennikarza muzycznego i kompozytora. Para doczekała się dwójki dzieci: Franciszka i Stanisława.

Anna Maria Jopek - dorobek muzyczny

Anna Maria Jopek ma na swoim koncie aż 17 albumów studyjny i są to kolejno: "Ale jestem", "Szeptem", "Jasnosłyszenie", "Dzisiaj z Betleyem", "Bosa", "Borefoot", "Nienasycenie", "Upojenie", "Niebo", "ID", "Haiku", "Sobremesa", "Polanna", "Minione", "Czas kobiety" oraz "Ulotne". Część z nich okryła się złotem i platyną. Ostatni ujrzał światło dzienne w 2018 roku i znalazło się na nim 14 utworów. Są to:

 • "W Polu Lipeńka";
 • "W Kadzidlańskim Boru";
 • "Niepojęte i Ulotne";
 • "Patrz i Słuchaj";
 • "Niezauważone";
 • "Czekanie";
 • "Na Drogę";
 • "Opowieść";
 • "Czułe Miejsce";
 • "Nielojalność";
 • "Pożegnanie z Marią";
 • "Night in the Garden of Eden";
 • "To i Hola";
 • "Czekanie (Alternate Version)".

Występy i koncerty Anny Marii Jopek

Anna Maria Jopek ma na swoim koncie zarówno wiele występów solowych, jak i zaproszeń na festiwale muzyczne. Jej charyzma, wyjątkowy głos i trafne teksty przyciągają pod scenę dziesiątki osób. I to nie tylko ze starszego pokolenia. Do tej pory mogliśmy okazję zobaczyć artystkę na takich wydarzeniach jak m.in.: 42. Konkurs Piosenki Eurowizji w Danii, festiwal Słowiański Bazar na Białorusi, 34. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, VIII Festiwal Kultury Żydowskiej w Warszawie, Wodecki Twist Festiwal w Krakowie czy Artus Festiwal w Toruniu.

 

Dla miłośników Anny Marii Jopek mamy doskonałą wiadomość. Artystka wystąpi na Gdańsk Siesta Festival Czujesz Klimat, który odbędzie się w dniach 07-11 września.

Z kim współpracuje Anna Maria Jopek?

W trakcie swojej długoletniej kariery Anna Maria Jopek współpracowała z wieloma cenionymi artystami. Byli to m.in.:

 • Pat Metheny - we współpracy artystów powstał utwór "Are you going with me?";
 • Youssou N'Dour - we współpracy artystów powstał utwór "Seven Seconds";
 • Brandford Marsalis - we współpracy artystów powstał utwór "Czekanie";
 • Richard Bon - we współpracy artystów powstał utwór "Dina lam";
 • Sweet Noise - we współpracy artystów powstał utwór "Dzisiaj mniej kochasz, jutro nienawidzisz";
 • Kayah  - we współpracy artystów powstał utwór "Kiedy mówisz";
 • Gonzalo Rubalcuba - we współpracy artystów powstał utwór "Twe Usta Kłamią".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Anna Maria Jopek: Natalia Grosiak, Dorota Miśkiewicz, Remna, Juanita Euka, Tito Paris, Diana Vilarinho, Ola Jas, Bastarda Trio, Joao de Sousa,

 

Anna Maria Jopek - Często zadawane pytania

 • Anna Maria Jopek urodziła się 14 grudnia 1970 roku, a więc w 2022 roku skończył 52. lata.
 • Anna Maria Jopek urodziła i wychowała się w Warszawie.
 • Najnowsza płyta Anny Marii Jopek nosi tytuł "Ulotne" i powstała w 2018 roku.
 • Anna Maria Jopek ma na swoim koncie aż 17 albumów studyjny i są to kolejno: "Ale jestem", "Szeptem", "Jasnosłyszenie", "Dzisiaj z Betleyem", "Bosa", "Borefoot", "Nienasycenie", "Upojenie", "Niebo", "ID", "Haiku", "Sobremesa", "Polanna", "Minione", "Czas kobiety" oraz "Ulotne".
 • W trakcie swojej długoletniej kariery Anna Maria Jopek współpracowała z wieloma cenionymi artystami. Byli to m.in.: Pat Metheny, Youssou N'Dour, Brandford Marsalis, Richard Bon, Sweet Noise, Kayah czy Gonzalo Rubalcuba.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Anna Maria Jopek
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/