Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo

Szaran

SzaranOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Szaran – raper z Nowej Huty

Szaran to pseudonim artystyczny Kuby Szarańskiego, czyli młodego rapera z Nowej Huty. Choć sam nazywa siebie "bardzo małym artystą", doświadczeni muzycy myślą o nim coś zgoła innego. Piosenki Szarana są doceniane przez znanych raperów, a także łowców talentów z polskich wytwórni muzycznych. Sam muzyk opowiada, że jego twórczość zrodziła się z pragnienia, by unieść się ponad bloki. Jego inspiracjami są: Kraków, przyjaciele i miłość. Swoje single wydaje z wytwórnią Universal Music Polska. Jednym z jego sukcesów jest niewątpliwie koncert w Spiżu w Katowicach, gdzie zaprezentował własne utwory.

Szaran – miłość do muzyki i początki kariery

Kuba Szarański jest jednym z tych artystów, którym muzyka towarzyszyła od najmłodszych lat. Śpiewał już w przedszkolu. Występował na konkursach i apelach w podstawówce i gimnazjum. W szkole średniej zmienił jednak nastawienie do muzyki. Dlatego właśnie wrzucił na YouTube piosenkę "Eter", która została ciepło przyjęta. Jednak niedługo później i ona, i kilka innych utworów, zniknęły. Kuba powiedział, że z perspektywy czasu te piosenki były słabe technicznie. Cieszy się, że dzięki nim zaczął, ale nie jest z nich dumny. 

Na 18. urodziny dostał od przyjaciół mikrofon do nagrywania. Teraz ma własne domowe studio nagraniowe, w którym tworzy muzykę dla swoich fanów. Uważa też, że dzięki szkole Salezjańskiego Liceum zyskał prawdziwych przyjaciół i możliwość rozwinięcia skrzydeł w muzyce. To właśnie w tej szkole wystąpił na scenie podczas studniówki jako raper. Jako swój debiut zaśpiewał swoją wersję "Jagodzianek". Uczniowie mówili zgodnie, że ma potencjał i osiągnie sukces. 

Szaran – przełom i sława

Przełomową piosenką był utwór "Fiflakersi". Według Szarana to najbardziej sentymentalna piosenka. Muzyk zdecydował wtedy, że chce śpiewać o prawdzie, otoczeniu, przeżyciach, o sobie. Do tej pory samodzielnie pisze swoje utwory. Inspiruje się przy tym swoim własnym życiem i jego częściami, takimi jak rodzina, przyjaciele, miasto czy miłość. Lubi też rapować o relacjach, choć jest to trudne. 

Za to pierwszą piosenką, która trafiła na serwisy streamingowe była "Ponad blok". Piosenka wpada w ucho i dzięki temu, według Szarana, jest tak chętnie słuchana. Teledysk do niej został nagrany w Krakowie na osiedlu, z którego pochodzi młody artysta. Sam przyznał, że chce budować swój wizerunek wokół tej właśnie społeczności.

Szaran – dyskografia

Single Szarana to m.in.:

  • "Ponad blok" (2023 rok),
  • "Teraz wchodzę" (2023 rok),
  • "Powodzenia Szaran" (2023 rok, nagrany z SB Maffiją, Bedoesem 2115 oraz Białasem).

Nie są to jednak jedyne utwory. Więcej można znaleźć na kanale YouTube "impulSy".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Co znaczy, że Szaran chce wzlecieć ponad blok?
Muzyk ma tu na myśli to, że chciałby przebić się przez innych artystów i zostać dostrzeżony.
Co wyróżnia Szarana?
Muzyka wyróżnia autentyczność, talent i determinacja.

Fani lubią też

Zobacz też