Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Wojtek Cugowski

Wojtek Cugowski

Wojtek CugowskiSzczegółyOpisWydarzeniaWojtek Cugowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
47 lat
data urodzenia:
11.07.1976
miejsce urodzenia:
Lublin
dyscyplina:
Wokalista pop-rock i rock, kompozytor, autor tekstów oraz gitarzysta
social media:

Opis

Wojtek Cugowski to urodzony 11 lipca 1976 roku w Lublinie wybitny polski gitarzysta, kompozytor, autor tekstów oraz wokalista rockowy i pop-rockowy. Powiązany m.in. z wytwórniami muzycznymi Fonografika, Sony Music i Metal Mind Productions.

Warto podkreślić, że Wojtek pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jego ojciec (Krzysztof) to jeden z najbardziej znanych polskich artystów, o niezwykle charakterystycznym głosie. Z kolei bratem Wojtka jest inny wielki muzyk – Piotr.

Działalność w zespole Bracia

Skoro było już o bracie Wojtka – Piotrze, to wypadałoby przybliżyć słuchaczom ich wspólny zespół, który został założony w roku 1997 – Bracia.

Z braćmi w tej pop-rockowej grupie współpracowali przede wszystkim Robert Markiewicz, Bartek Królik, Tomek Bidiuk, Tomek Gołąb, Sebastian Piekarek, Krzysztof Patocki, Krzysztof Nowak, Michał Grymuza, Jarosław Chilkiewicz, Marcin Trojanowicz, Bartek Pawlus, Wojciech Wójcicki i Konrad Zieliński. Wojtek wraz z zespołem Bracia wydał następujące albumy studyjne:

  • „Dzieci Wszystkich Gwiazd” – 2003,
  • „Fobrock” – 2005,
  • „A Tribute to Queen” – 2008,
  • „Kolędy” – 2009,
  • „Zapamiętaj” – 2009,
  • „Zmienić zdarzeń bieg” – 2013 (platynowa płyta).

Najpopularniejszymi utworami z tego okresu były kawałki „Wierzę w lepszy świat”, „Nad przepaścią” (z Edytą Bartosiewicz), „Parnassus”, „Po drugiej stronie chmur”, „Jeszcze raz”, „Niepisane” czy też „Za szkłem”.

Zespół zdobył mnóstwo cennych wyróżnień i laurów, m.in. na sopockim festiwalu TopTrendy. Rozwiązano go w 2019 roku, kiedy to Wojtek i Piotr skupili się na solowych karierach.

Działalność w zespole Cugowscy

W 2014 roku polskie środowisko muzyczne obiegła zaskakująca informacja. Jaka? Na rynku pojawił się nowy pop-rockowy zespół – Cugowscy (Krzysztof, Wojtek i Piotrek). Towarzyszyli im głównie Jarosław Chilkiewicz, Tomek Gołąb, Marcin Trojanowicz i Bartek Pawlus.

Już dwa lata później grupa wydała album „Zaklęty krąg” (złota płyta), z takimi utworami, jak: „Mercedes Blue”, „Wszyscy na jednego”, „Do niej”, „Na czas”, „Znów pora w drogę” czy też „Godność”.

Tuż przed rozwiązaniem kapeli (w 2018 roku), wypuszczono jeszcze na rynek album koncertowy o nazwie „Ostatni raz”.

Solowa twórczość

Po wspaniałej przygodzie z zespołami Bracia i Cugowscy, Wojtek postawił na solową (choć nie do końca) twórczość, która zaowocowała wydaniem dwóch albumów studyjnych:

  • „Be There” z zespołem Kruk – 2021 – z numerami „Hungry for Revenge”, „Made of Stone”, „Dark Broken Souls”, „Rat Race” czy też „To Those In Power”,
  • „Nie czekaj na znak” – 2022 – „Nie czekaj na znak”, „Zaplątani”, „Znowu będziemy się śmiać”, „To co zostało”, „Zamykam drzwi, uciekam stąd”, „Nam się nic nie stanie”, „Dziś rano”, „Jestem i będę tu”.

Przygoda z programem „Bar”

Z czego jeszcze kojarzony jest Wojtek Cugowski? Nie wszyscy wiedzą, że w 2004 roku ten muzyk wystąpił w popularnym programie telewizyjnym „Bar”, a konkretniej w edycji „Bar V: VIP”, w której rywalizował m.in. z Piotrem Cugowskim, Iwoną Węgrowską i Bartoszem Wroną. Wojtkowi nie udało się wtedy wygrać, a zwyciężczynią okazała się Ewelina Ciura.

Wydarzenia

Wojtek Cugowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Wojtek Cugowski?

Miejscowości, w których Wojtek Cugowski wystąpi w najbliższym czasie: Częstochowa, Gdańsk, Lublin, Kraków, Toruń, Szczecin.

Gdzie i kiedy urodził się Wojtek Cugowski?
Wojtek Cugowski urodził się 11 lipca 1976 roku w Lublinie. To popularny polski wokalista pop-rockowy i rockowy, kompozytor, autor tekstów oraz gitarzysta, który występował m.in. w zespołach Bracia i Cugowscy. Jego bratem jest utalentowany muzyk Piotr Cugowski, a ojcem jeden z najbardziej znanych artystów w Polsce – Krzysztof Cugowski.
Z jakich kawałków znany jest Wojtek Cugowski?
Wojtek Cugowski jest znany przede wszystkim z takich kawałków, jak: „Zaplątani”, „To co zostało”, „Nie czekaj na znak”, „Znowu będziemy się śmiać”, „Hungry for Revenge”, „Rat Race”, „Dziś rano”, „Wierzę w lepszy świat”, „Za szkłem”, „Jeszcze raz”, „Mercedes Blue” czy też „Zamykam drzwi, uciekam stąd”.
Jakie albumy studyjne wypuścił na rynek Wojtek Cugowski?
Jako solowy artysta Wojtek Cugowski wypuścił na rynek album o nazwie „Nie czekaj na znak” (2022). Z zespołem Kruk nagrał płytę „Be There” (2021), z grupą Cugowscy „Zaklęty krąg” (2016), natomiast z zespołem Bracia wydał sześć krążków – „Dzieci Wszystkich Gwiazd”, „Fobrock”, „A Tribute to Queen”, „Kolędy”, „Zapamiętaj” oraz „Zmienić zdarzeń bieg”.
W jakim programie telewizyjno-rozrywkowym wystąpił Wojtek Cugowski?
Wojtek Cugowski w 2004 roku wystąpił w programie telewizyjno-rozrywkowym „Bar”, a dokładniej w piątej edycji tego programu „Bar V: VIP”.

Fani lubią też

Zobacz też