Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung
Home Artysta Marian Ziółkowski

Marian Ziółkowski

Marian ZiółkowskiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Marian "Golden Boy" Ziółkowski to polski zawodnik MMA, który startuje w wadze lekkiej. Urodzony 17 lipca 1990 roku w Warszawie ekspert mieszanych sztuk walki legitymuje się bilansem 24-8-1. Zawodnik należy do klubu Legia Fight Club oraz WCA Fight Team. Fighter mierzy 185 cm wzrostu i 70 kg wagi. Backgroundem Mariana Ziółkowskiego jest MMA i brazylijskie jiu-jitsu – pierwsze z nich trenuje w klubie Berkut WCA Fight Team pod okiem trenera Roberta Jocza, a umiejętności z zakresu zapasów ćwiczy z trenerem Pawła Mistewicza w Unity Team BJJ.

"Golden Boy" dzierżył tytuł mistrza PLMMA w wadze lekkiej w latach 2015-2016 i 2017-2018. Od 2020 roku jest mistrzem federacji KSW w wadze lekkiej, dwukrotnie broniąc pasa w starciu z Maciejem Kazieczko i Borysem Mańkowskim. W 2016 r. otrzymał nagrodę Herakles w kategorii "Walka Roku 2015" za starcie z Romanem Szymańskim podczas FEN 11.

Marian Ziółkowski – walki

Zawodnik mieszanych sztuk walki i brazylijskiego jiu jitsu z Warszawy rozpoczął swoją karierę na polskich oktagonach w niezwykle imponującym stylu. Choć pierwsze dwa starcia przyniosły mu porażkę i remis, wygrał on sześć kolejnych pojedynków (nie licząc starcia z Ireneuszem Milą, które zakończyło się wynikiem "no contest"). W pierwszych siedmiu latach zawodowych walk MMA brał udział w wydarzeniach organizowanych m.in. przez PLMMA (Profesjonalną Ligę MMA) oraz FEN (Fight Exclusive Night).

Konfrontacje Sztuk Walki były kolejną organizacją, z jaką związał się Marian Ziółkowski. Bilety na galę KSW 44 dzięki nazwiskom, takim jak Mariusz Pudzianowski, Karol Bedorf, Michał Materla czy Tomasz Oświeciński, cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Choć Ziółkowskiemu nie udało się wygrać ze swoim rywalem, zwyciężył on w swoich dwóch kolejnych występach na KSW 46 i KSW 48.

Gala KSW 54 była przełomowym momentem w karierze Mariana Ziółkowskiego. Bilety na galę "Gamrot vs Ziółkowski" cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców MMA w Polsce. "Golden Boy" w ostatniej chwili wskoczył w miejsce Shamila Musaeva i zmierzył się z ówczesnym mistrzem, Mateuszem Gamrotem. Po pięciu rundach reprezentant WCA Fight Team musiał uznać wyższość rywala, lecz zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Marian Ziółkowski – walki 2022

Kto był ostatnim przeciwnikiem Mariana Ziółkowskiego? Walka 2022 w ramach KSW 66: Ziółkowski vs  Mańkowski została wybrana na main event całego wydarzenia. "Golden Boy" po raz drugi obronił pas mistrzowski organizacji KSW w wadze lekkiej, pokonując przez decyzję sędziowską Borysa Mańkowskiego (24-8-1).

Co sprawia, że coraz więcej kibiców MMA z zainteresowaniem śledzi starcia Mariana Ziółkowskiego? Walki zawodnika reprezentującego Berkut WCA Fight Team wyróżniają się efektownym, bezkompromisowym charakterem. W swojej karierze odebrał już dwa bonusy za nokaut wieczoru i po jednej premii za walkę oraz poddanie wieczoru.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z kim walczył dotychczas Marian Ziółkowski?
Wśród najważniejszych przeciwników Mariana Ziółkowskiego należy wymienić m.in. Borysa Mańkowskiego czy Mateusza Gamrota, który od 2020 roku reprezentuje organizację UFC.
Jaki jest bilans walk Mariana Ziółkowskiego?
W zawodowym MMA Marian Ziółkowski posiada bilans 24-8-1. Aż 19 z 24 wygranych przez warszawskiego zawodnika walk zostało zakończonych przed czasem (13 przez poddania, 6 przez nokauty).
Kiedy zaczęła się kariera Mariana Ziółkowskiego?
Kariera Mariana Ziółkowskiego rozpoczęła się walką na niemieckiej gali RESPECT FC 6 w Wuppertalu. Pierwszą wygraną w zawodowej karierze odniósł w organizacji PLMMA (Profesjonalna Liga MMA) – w ramach Ligi stoczył aż 19 pojedynków, z których wygrał 14.

Fani lubią też

Zobacz też