Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Łydka Grubasa

Łydka Grubasa

Łydka GrubasaSzczegółyOpisWydarzeniaŁydka Grubasa - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

data powstania:
01.01.2002
miejsce powstania:
Olsztyn
dyscyplina:
rock, comedy rock, rock alternatywny, hard rock
social media:

Opis

Zapraszamy na ekskluzywny wywiad z Hipisem - liderem zespołu Łydka Grubasa! Stream poniżej.

Początek kariery Łydki Grubasa 

Grupa narodziła się w 2002 roku i wydała trzy studyjne krążki - ,Bąż Woa, Perpetuum Debile i O-dur C-ból” Ostatnia płyta, nagrana w białostockim Hertz Studio, stanowiła kluczowy moment w historii Łydki, zapewniając zespołowi liczną rzeszę fanów, dziesiątki koncertów rocznie oraz setki tysięcy odtworzeń w serwisach streamingowych. Piosenka Rapapara została odtworzona w serwisie YouTube ponad 16 milinów razy!

W 2011 i 2018 roku Łydkę można było posłuchać na festiwalu Pol'and'Rock. W roku 2019 po bardzo zaciętej walce otrzymała nagrodę Złotego Bączka, gwarantującą występ na Dużej Scenie P’n’R 2019. Występ podczas koncertu na festiwalu przyciągnął kilkusettysięczną publiczność. Koncert został w całości nagrany i został wydany w formie CD/DVD. 

Łydka Grubasa koncerty 

Pod koniec września 2019 zespół rozpoczął trasę koncertową. Koncerty Łydka Grubasa pod nazwą Urocza Trasa Łydki Grubasa odnosi się do bojowego zawołania koncertowego zespołu “Jak Jest?! Uroczo!!!”. W jej trakcie zaplanowano ponad 30 koncertów w całej Polsce.

Jak mówią sami członkowie zespołu, Łydka zawsze stara się grać i brzmieć jak najlepiej. Kluczowy jest też wzajemny szacunek oraz więź z Publicznością wyrażone tak, aby podczas ich występów każdy mógł stać się jego częścią i pełnym uczestnikiem. Bez barier, murów – po prostu rock’and’rollowo.

Łydka Grubasa muzyka

Posłuchaj muzyki Łydki Grubasa na playliście Rock That! by eBilet

Wydarzenia

Łydka Grubasa - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Łydka Grubasa?

Miejscowości, w których Łydka Grubasa wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk, Poznań, Kraków, Płock, Szczecin, Zabrze.

Fani lubią też

Zobacz też