Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Jacek Lenartowicz

Jacek Lenartowicz

Jacek Lenartowicz OpisWydarzeniaJacek Lenartowicz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jacek Lenartowicz to urodzony w 1960 roku w Puławach polski aktor teatralny filmowy, prezenter telewizyjny. W 1983 roku został absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a w 1987 roku zdał egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu w Warszawie.

Jacek Lenartowicz w teatrze i filmie

Aktor był jednym z prowadzących teleturniej telewizji TVN Gorączka złota. Zapowiada też walki bokserskie, które rozgrywają się w Polsce. Był jednym z uczestników pierwszej edycji programu rozrywkowego Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami oraz  pierwszej edycji programu Star Voice. Gwiazdy mają głos emitowanego w TVP2.

 

Jacek Lenartowicz w ciągu swojej kariery zawodowej współpracował z wieloma teatrami. W latach 1984 – 1990 współpracował z Teatrem Żydowskim w Warszawie. W kolejnych latach związał się między innymi z teatrami: Komedia w Warszawie, Teatrem Muzycznym Roma, Teatrem Dramatycznym w Elblągu czy Teatrem Syrena w Warszawie.

 

W telewizji można było go oglądać między innymi w serialach: M jak miłość, Pierwsza miłość czy Plebania. Pojawił się też między innymi w takich produkcjach filmowych jak Panna z Mokrą głową czy Czterdziestolatek. 20 lat później. Gościnnie wystąpił również w serialach Ojciec Mateusz, Czas honoru, Komisarz Alex.

Jacek Lenartowicz spektakle 2023

Jacek Lenartowicz jest aktorem z dużym dorobkiem artystycznym występującym zarówno w telewizji jak i teatrze. Spektakle 2023 z udziałem aktora to między innymi komedia Kiedy kota nie ma Teatru Capitol w Warszawie w reżyserii Andrzeja Rozhina. Wciela się tam w rolę Georga. Oprócz niego na scenie wystąpią też między innymi Marta Wierzbicka czy Michalina Sosna.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Paweł Matyka, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Jacek Lenartowicz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jacek Lenartowicz ?

Miejscowości, w których Jacek Lenartowicz wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków, Wrocław.

Fani lubią też

Zobacz też