Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Aleksandra Popławska

Aleksandra Popławska

Aleksandra PopławskaOpisWydarzeniaAleksandra Popławska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Aleksandra Popławska to znana i ceniona aktorka, która bardzo często pojawia się na szklanym ekranie. Występuje nie tylko w filmach, ale też na scenie teatralnej. Urodziła się na terenie Zabrza. Jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, na wrocławskim Wydziale Aktorskim. Od samego początku swojej zawodowej kariery udanie łączy występy w produkcjach filmowych, jak i w teatrze. Dzięki temu zyskała sporą popularność i dużą grupę fanów. 

Aleksandra Popławska - krótka historia

Aleksandra Popławska zaczęła występować stosunkowo wcześnie, ponieważ w teatrze, jak i na ekranach telewizorów można było ją oglądać już w 1998 roku. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród (m.in. nagrodę aktorską na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych - rola Warii w "Wiśniowym Sadzie" i nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" - rola Małej Metalowej Dziewczynki w "Między nami dobrze jest").

Aleksandra Popławska - kariera teatralna

W tym miejscu warto zająć się bogatą karierą teatralną Aleksandry Popławskiej. Pierwsze występy w teatrze przypadły jeszcze na XX wiek. Olę można było oglądać w spektaklu "Sztukmistrz z Lublina" (1998). Później były jeszcze takie spektakle, jak: "Krwawe gody" (1999) i "Czwarta siostra" (1999). Przechodząc do XXI wieku warto wspomnieć m.in. o występach w następujących sztukach:

 • "Wiśniowy sad" (2001),
 • "Szczęście Frania" (2001),
 • "Wesele" (2002),
 • "Niebezpieczne związki" (2004),
 • "Stygmatyczka" (2008),
 • "Między nami dobrze jest" (2009),
 • "Zbombardowani" (2009),
 • "Sprzedawcy gumek" (2011).

To właśnie za sprawą tych spektakli można podziwiać jej niesamowity talent teatralno-aktorski. Oczywiście występów teatralnych było jeszcze więcej, a każdy miłośnik sztuki ma swój ulubiony. Godne uwagi jest że Ola ma również talent muzyczny. 

Aleksandra Popławska - kariera filmowa

Najwyższa pora przyjrzeć się karierze filmowej Aleksandry Popławskiej, a jest o czym pisać. To aktorka, która rozkochała w sobie młodsze, jak i nieco starsze pokolenie. Wszystko to dzięki popularnym produkcjom, w których to można ją oglądać na szklanym ekranie. Aktorka pojawiła się m.in. w "Miodowych Latach" (2000), "Na wspólnej" (2004-2005), "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście" (2005), "39 i pół" (2008-2009) i "Hotel 52" (2011-2013).  Największą popularność przyniosły jej jednak role w takich produkcjach, jak: "Testosteron" (2007), "Kobiety mafii" (2018), "Underdog" (2019), "Kobiety mafii 2" (2019) i "Stulecie winnych" (2021). Ponadto warto wyróżnić inne występy, w tym m.in.: "Projekt dziecko" (2009), "Przyjaciółki" (2013), "Wataha" (2014), "Zbrodnia" (2015), "Nie rób scen" (2015), "Belfer" (2016), "Miasto skarbów" (2017), "Druga szansa" (2018) oraz "Szadź" (od 2020). 

Aleksandra Popławska - z kim występuje?

Wieloletnia kariera zawodowa Aleksandry Popławskiej sprawiła, że aktorka pojawiała się na scenie z wieloma znanymi postaciami. W tej grupie znajdują się przede wszystkim:

 • Anna Dereszowska,
 • Piotr Adamczyk,
 • Tomasz Karolak,
 • Tomasz Kot,
 • Magdalena Górska,
 • Magdalena Boczarska,
 • Katarzyna Warnke,
 • Agnieszka Dygant,
 • Olga Bołądź,
 • Piotr Stramowski,
 • Tomasz Oświeciński,
 • Janusz Chabior,
 • Tomasz Włosok,
 • Jarosław Boberek.

Oczywiście w niektórych przypadkach współpraca ta była znacznie dłuższa, a w innych zdecydowanie krótsza. Aktorka jest bardzo rozpoznawalna w branży, dlatego też wiele osób chciałoby z nią zagrać na jednej scenie. 

 

 

Zobacz też: Mikołaj Roznerski, Janusz Chabior, Joanna Koroniewska, Radosław Pazura, Łukasz Nowicki, Bartłomiej Topa, Kazimierz Mazur, Katarzyna Skrzynecka, Joanna Jabłczyńska, Wojciech Zieliński, Anastazja Simińska, Magdalena Dąbkowska, Julia Wyszyńska, Maciej Tomaszewski, Waldemar Błaszczyk, Filip Pławiak, Krystyna Tkacz, Aleksandra Nieśpielak, Przemysław Sadowski, Sambor Czarnota,

 

Kategorie:aktorki serialoweaktorki teatralneaktorki polskieaktorki filmowe

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Niezwyciężony

Niezwyciężony

28.03-10.11.2023

Warszawa

BLIŻEJ

BLIŻEJ

30.03-11.06.2023

Warszawa

Wieczór Francuski

Wieczór Francuski

16.05-25.08.2023

Warszawa

Aleksandra Popławska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Aleksandra Popławska?

Miejscowości, w których Aleksandra Popławska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Skąd pochodzi Aleksandra Popławska?
Aktorka urodziła się na terenie Zabrza, a ponadto jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, na wrocławskim Wydziale Aktorskim.
Jaki był jej pierwszy film/sztuka?
Kariera Aleksandry Popławskiej rozpoczęła się już w 1998 roku. To właśnie wtedy można było ją oglądać zarówno na deskach teatru, jak i w produkcji filmowej. Jeśli chodzi o teatr, jest to spektakl "Sztukmistrz z Lublina", natomiast biorąc pod lupę filmografię jest to serial młodzieżowy "Klasa na obcasach". Największą popularność przyniosły jej inne produkcje, a konkretniej: "Testosteron", "Kobiety mafii", "Kobiety mafii 2" i "Underdog".
Z kim najczęściej występuje Aleksandra Popławska?
W tym miejscu należy wymienić wiele różnych aktorek, ale też aktorów. Chodzi głównie o Annę Dereszowską, Piotra Adamczyka, Tomasza Karolaka, Tomasza Kota, Agnieszkę Dygant, Katarzynę Warnke, Olgę Bołądź, Tomasza Oświecińskiego, Janusza Chabiora i Jarosława Boberka.
W jakich filmach można zobaczyć Aleksandrę Popławską?
Aleksandrę Popławską można zobaczyć w wielu ciekawych i rozpowszechnionych na szeroką skalę filmach i serialach. Są to m.in. takie produkcje, jak: "Belfer", "Szadź", "Stulecie winnych", "Testosteron", "Kobiety mafii", "Underdog", "Kobiety mafii 2" i "Projekt dziecko".
Czy Aleksandra Popławska występuje tylko na szklanym ekranie?
Aleksandra Popławska występuje zarówno w filmach, jak i spektaklach teatralnych.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn