Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Aleksandra Popławska

Aleksandra Popławska

Aleksandra PopławskaSzczegółyOpisWydarzeniaAleksandra Popławska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
48 lat
data urodzenia:
17.03.1976
dyscyplina:
Polska aktorka.
social media:

Opis

Aleksandra Popławska to znana i ceniona aktorka, która bardzo często pojawia się na szklanym ekranie. Występuje nie tylko w filmach, ale też na scenie teatralnej. Urodziła się na terenie Zabrza. Jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, na wrocławskim Wydziale Aktorskim. Od samego początku swojej zawodowej kariery udanie łączy występy w produkcjach filmowych, jak i w teatrze. Dzięki temu zyskała sporą popularność i dużą grupę fanów. 

Aleksandra Popławska - krótka historia

Aleksandra Popławska zaczęła występować stosunkowo wcześnie, ponieważ w teatrze, jak i na ekranach telewizorów można było ją oglądać już w 1998 roku. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród (m.in. nagrodę aktorską na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych - rola Warii w "Wiśniowym Sadzie" i nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" - rola Małej Metalowej Dziewczynki w "Między nami dobrze jest").

Aleksandra Popławska - kariera teatralna

W tym miejscu warto zająć się bogatą karierą teatralną Aleksandry Popławskiej. Pierwsze występy w teatrze przypadły jeszcze na XX wiek. Olę można było oglądać w spektaklu "Sztukmistrz z Lublina" (1998). Później były jeszcze takie spektakle, jak: "Krwawe gody" (1999) i "Czwarta siostra" (1999). Przechodząc do XXI wieku warto wspomnieć m.in. o występach w następujących sztukach:

 • "Wiśniowy sad" (2001),
 • "Szczęście Frania" (2001),
 • "Wesele" (2002),
 • "Niebezpieczne związki" (2004),
 • "Stygmatyczka" (2008),
 • "Między nami dobrze jest" (2009),
 • "Zbombardowani" (2009),
 • "Sprzedawcy gumek" (2011).

To właśnie za sprawą tych spektakli można podziwiać jej niesamowity talent teatralno-aktorski. Oczywiście występów teatralnych było jeszcze więcej, a każdy miłośnik sztuki ma swój ulubiony. Godne uwagi jest że Ola ma również talent muzyczny. 

Aleksandra Popławska - kariera filmowa

Najwyższa pora przyjrzeć się karierze filmowej Aleksandry Popławskiej, a jest o czym pisać. To aktorka, która rozkochała w sobie młodsze, jak i nieco starsze pokolenie. Wszystko to dzięki popularnym produkcjom, w których to można ją oglądać na szklanym ekranie. Aktorka pojawiła się m.in. w "Miodowych Latach" (2000), "Na wspólnej" (2004-2005), "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście" (2005), "39 i pół" (2008-2009) i "Hotel 52" (2011-2013).  Największą popularność przyniosły jej jednak role w takich produkcjach, jak: "Testosteron" (2007), "Kobiety mafii" (2018), "Underdog" (2019), "Kobiety mafii 2" (2019) i "Stulecie winnych" (2021). Ponadto warto wyróżnić inne występy, w tym m.in.: "Projekt dziecko" (2009), "Przyjaciółki" (2013), "Wataha" (2014), "Zbrodnia" (2015), "Nie rób scen" (2015), "Belfer" (2016), "Miasto skarbów" (2017), "Druga szansa" (2018) oraz "Szadź" (od 2020). 

Aleksandra Popławska - z kim występuje?

Wieloletnia kariera zawodowa Aleksandry Popławskiej sprawiła, że aktorka pojawiała się na scenie z wieloma znanymi postaciami. W tej grupie znajdują się przede wszystkim:

 • Anna Dereszowska,
 • Piotr Adamczyk,
 • Tomasz Karolak,
 • Tomasz Kot,
 • Magdalena Górska,
 • Magdalena Boczarska,
 • Katarzyna Warnke,
 • Agnieszka Dygant,
 • Olga Bołądź,
 • Piotr Stramowski,
 • Tomasz Oświeciński,
 • Janusz Chabior,
 • Tomasz Włosok,
 • Jarosław Boberek.

Oczywiście w niektórych przypadkach współpraca ta była znacznie dłuższa, a w innych zdecydowanie krótsza. Aktorka jest bardzo rozpoznawalna w branży, dlatego też wiele osób chciałoby z nią zagrać na jednej scenie. 

Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

Wydarzenia

Aleksandra Popławska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Aleksandra Popławska?

Miejscowości, w których Aleksandra Popławska wystąpi w najbliższym czasie: Kraków, Wrocław, Warszawa, Lublin, Gdańsk, Bielany Wrocławskie.

Skąd pochodzi Aleksandra Popławska?
Aktorka urodziła się na terenie Zabrza, a ponadto jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, na wrocławskim Wydziale Aktorskim.
Jaki był jej pierwszy film/sztuka?
Kariera Aleksandry Popławskiej rozpoczęła się już w 1998 roku. To właśnie wtedy można było ją oglądać zarówno na deskach teatru, jak i w produkcji filmowej. Jeśli chodzi o teatr, jest to spektakl "Sztukmistrz z Lublina", natomiast biorąc pod lupę filmografię jest to serial młodzieżowy "Klasa na obcasach". Największą popularność przyniosły jej inne produkcje, a konkretniej: "Testosteron", "Kobiety mafii", "Kobiety mafii 2" i "Underdog".
Z kim najczęściej występuje Aleksandra Popławska?
W tym miejscu należy wymienić wiele różnych aktorek, ale też aktorów. Chodzi głównie o Annę Dereszowską, Piotra Adamczyka, Tomasza Karolaka, Tomasza Kota, Agnieszkę Dygant, Katarzynę Warnke, Olgę Bołądź, Tomasza Oświecińskiego, Janusza Chabiora i Jarosława Boberka.
W jakich filmach można zobaczyć Aleksandrę Popławską?
Aleksandrę Popławską można zobaczyć w wielu ciekawych i rozpowszechnionych na szeroką skalę filmach i serialach. Są to m.in. takie produkcje, jak: "Belfer", "Szadź", "Stulecie winnych", "Testosteron", "Kobiety mafii", "Underdog", "Kobiety mafii 2" i "Projekt dziecko".
Czy Aleksandra Popławska występuje tylko na szklanym ekranie?
Aleksandra Popławska występuje zarówno w filmach, jak i spektaklach teatralnych.

Fani lubią też

Zobacz też