Magdalena Popławska

Magdalena Popławska

Magdalena Popławska jest znaną aktorką filmową, teatralną oraz serialową. Jej grę aktorską podziwiać możemy w wielu, bardzo różnych projektach. Ceniona za swój niezwykły profesjonalizm, zaangażowanie w pracę oraz perfekcjonizm. Jak wyglądała droga artystyczna prowadząca Magdalenę Popławską na szczyt? Przyjrzyjmy się barwnej postaci ze świata sztuki z bliska.

Krótka historia życia artystki

Magdalena Popławska urodziła się 3 kwietnia 1980 roku w Zabrzu. Jej rodzice osiedli na Śląsku, szukając odpowiedniej dla siebie pracy. Obydwoje byli nauczycielami tamtejszego liceum ekonomicznego. Swoją edukację w tymże liceum kontynuowała także artystka, która z perspektywy czasu uważa ten okres za jeden z najgorzej wykorzystanych w swoim życiu. Po ukończeniu szkoły średniej, artystka czując ogromną chęć obcowania ze sztuką, stała się członkinią grupy teatralno- muzycznej. Dorabiała jako kelnerka a później menadżerka sali, nie mogąc odnaleźć stałego angażu w żadnym z teatrów.

 

Jako wolna, niezrzeszona z żadną instytucją aktorka, Magdalena Popławska brała udział w wielu, bardzo różnych projektach z wieloma teatrami oraz grupami artystycznymi. Momentem przełomowym w jej karierze artystycznej było objęcie przez aktorkę zastępstwa za Maję Ostaszewską w spektaklu Anioły w Ameryce w Nowym Teatrze w Warszawie. To dzięki tej roli, Magdalena Popławska zauważona została przez Krzysztofa Warlikowskiego.

Magdalena Popławska posiada zawodowe wykształcenie aktorskie. W 2004 roku została absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Co więcej, aktorka podjęła także studia w Institut del Teatre w Barcelonie. 

 

Prywatnie Magdalena Popławska tworzyła parę z Bartłomiejem Topą, jednak związek rozpadł się. Życie prywatne artystki zostaję okryte tajemnicą. 

Dorobek artystyczny Magdaleny Popławskiej

Magdalena Popławska na początku swojej kariery zawodowej związana była z Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Od 2008 roku aktorka gra w Nowym Teatrze w Warszawie. Na koncie aktorki można wypisać bardzo wiele, różnorodnych ról teatralnych, cieszących się dużym uznaniem i popularnością. Swoją obecnością aktorka wypełniła takie spektakle jak m.in.: Tlen, Zima, Sny, Gang Bang, Tasma. Wśród najnowszych dokonań wymienić można spektakl Wyjeżdżamy, Francuzi, Kabaret Warszawski czy Opowieści Afrykańskie według Szekspira. 

 

Oprócz udziału w wielu spektaklach Magdalena Popławska grała także w wielu różnorodnych filmach. Do najbardziej popularnych produkcji z udziałem aktorki należy m.in.: Doskonałe popołudnie, Mrok, Cold Kenya, Benek, Na kredyt, Zero, Fundacja kultura, Dwa ognie, Prosta historia o miłości, Dziewczyna z szafy, Atak paniki, 53 wojny oraz wiele innych. 

 

Świat seriali także pokochał Magdalenę Popławską. Aktorka wzięła udział w niezliczonej ilości seriali. Do najpopularniejszych zaliczyć można produkcje takie jak: Ekipa, Glina, 39 i pół, Usta usta, Przepis na życie, Szpiedzy w Warszawie, Komisarz Alex, Szadź 3, Bez tajemnic, Wataha, Krew z krwi oraz wiele innych. 

Współpraca z innymi artystami

W związku z pracą w wielu spektaklach, ogromnej ilości produkcji serialowych oraz filmowych, Magdalena Popławska bardzo często współpracuje z wieloma popularnymi artystami. Z całą pewnością artystka często spotka się w różnych projektach z Przemysławem Bluszczem, Sławomirem Orzechowskim, Łukaszem Simlatem, Andrzejem Konopką, Michałem Żurawskim, Wojciechem Czerwińskim, Borysem Szycem, Agnieszką Wosińską, Piotrem Głowackim oraz wieloma innymi. 

Nagrody

Magdalena Popławska jest laureatką bardzo wielu nagród. W 2003 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie na interpretacje piosenek ze słynnymi tekstami Agnieszki Osieckiej. W tym samym roku, we Wrocławiu, na XXIV Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, artystka zajęła drugie miejsce również za interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej. 

W 2011 roku artystka dostała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w filmie Prosta historia o miłości

 

W 2017 roku Magdalena Popławska otrzymała nagrodę na 42 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie Atak paniki.

 

W 2021 roku aktorka otrzymała Złotego Szczeniaka za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie noszącym nazwę 53 wojny.

 

 

Zobacz też: Dominika Gwit, Anita Sokołowska, Piotr Gąsowski, Antoni Pawlicki, Cezary Pazura, Piotr Polk, Katarzyna Żak, Marian Opania, Ewa Błaszczyk, Zdzisław Wardejn, Magdalena Margulewicz, Monika Fronczek, Błażej Michalski, Krzysztof Zarzecki, Izabela Pawletko, Bartłomiej Nowosielski, Artur Andrus, Grażyna Zielińska, Aleksandra Nieśpielak, Paweł Koślik,

 

Magdalena Popławska - Często zadawane pytania

  • Magdalena Popławska jest młodszą siostrą równie znanej aktorki Aleksandry Popławskiej.
  • Magdalena Popławska ma córkę Zofię, urodzoną w 2015 roku, która jest owocem miłości ze związku z poetą Piotrem Fiedlerem.
  • Magdalena Popławska urodziła się 3 kwietnia 1980 roku.
  • Magdalena Popławska urodziła się i wychowała w Zabrzu.
  • Pomimo tego, że aktorka znana jest z bardzo wielu produkcji, to serial Wataha przyniósł artystce dużą popularność wśród szerokiego grona odbiorców.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Magdalena Popławska
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/