Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Magdalena Popławska

Magdalena Popławska

Magdalena PopławskaSzczegółyOpisWydarzeniaMagdalena Popławska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
44 lata
data urodzenia:
03.04.1980
miejsce urodzenia:
Zabrze
dyscyplina:
aktorka
social media:

Opis

Magdalena Popławska jest znaną aktorką filmową, teatralną oraz serialową. Jej grę aktorską podziwiać możemy w wielu, bardzo różnych projektach. Ceniona za swój niezwykły profesjonalizm, zaangażowanie w pracę oraz perfekcjonizm. Jak wyglądała droga artystyczna prowadząca Magdalenę Popławską na szczyt? Przyjrzyjmy się barwnej postaci ze świata sztuki z bliska.

Krótka historia życia artystki

Magdalena Popławska urodziła się 3 kwietnia 1980 roku w Zabrzu. Jej rodzice osiedli na Śląsku, szukając odpowiedniej dla siebie pracy. Obydwoje byli nauczycielami tamtejszego liceum ekonomicznego. Swoją edukację w tymże liceum kontynuowała także artystka, która z perspektywy czasu uważa ten okres za jeden z najgorzej wykorzystanych w swoim życiu. Po ukończeniu szkoły średniej, artystka czując ogromną chęć obcowania ze sztuką, stała się członkinią grupy teatralno- muzycznej. Dorabiała jako kelnerka, a później menadżerka sali, nie mogąc odnaleźć stałego angażu w żadnym z teatrów.

Brała udział w wielu, bardzo różnych projektach z wieloma teatrami oraz grupami artystycznymi. Momentem przełomowym w jej karierze artystycznej było objęcie przez aktorkę zastępstwa za Maję Ostaszewską w spektaklu "Anioły w Ameryce" w Nowym Teatrze w Warszawie. To dzięki tej roli, Magdalena Popławska zauważona została przez Krzysztofa Warlikowskiego.

Posiada zawodowe wykształcenie aktorskie. W 2004 roku została absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Co więcej, aktorka podjęła także studia w Institut del Teatre w Barcelonie. 

Prywatnie Magdalena Popławska tworzyła parę z Bartłomiejem Topą, jednak związek rozpadł się. Życie prywatne artystki zostaję okryte tajemnicą. 

Dorobek artystyczny Magdaleny Popławskiej

Magdalena Popławska na początku swojej kariery zawodowej związana była z Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Od 2008 roku aktorka gra w Nowym Teatrze w Warszawie. Na koncie aktorki można wypisać bardzo wiele, różnorodnych ról teatralnych, cieszących się dużym uznaniem i popularnością. Swoją obecnością aktorka wypełniła takie spektakle jak m.in.: "Tlen", "Zima", "Sny", "Gang Bang", "Tasma". Wśród najnowszych dokonań wymienić można spektakl "Wyjeżdżamy", "Francuzi" czy "Opowieści Afrykańskie" według Szekspira. 

Oprócz udziału w wielu spektaklach Magdalena Popławska zagrała także w wielu filmach. Do najbardziej popularnych produkcji z udziałem aktorki należą m.in.: "Doskonałe popołudnie", "Mrok", "Cold Kenya", "Benek", "Na kredyt", "Zero", "Fundacja kultura", "Dwa ognie", "Prosta historia o miłości", "Dziewczyna z szafy", "Atak paniki", "53 wojny" oraz wiele innych. 

Świat seriali także pokochał Magdalenę Popławską. Aktorka wzięła udział w wielu serialach, do najpopularniejszych należą produkcje takie jak: "Ekipa", "Glina", "39 i pół", "Usta usta", "Przepis na życie", "Szpiedzy w Warszawie", "Komisarz Alex", "Szadź 3", "Bez tajemnic", "Wataha", "Krew z krwi" oraz wiele innych. 

Współpraca z innymi artystami

W związku z pracą w wielu spektaklach, ogromnej ilości produkcji serialowych oraz filmowych, Magdalena Popławska bardzo często współpracuje z wieloma popularnymi artystami. Z całą pewnością artystka często spotka się w różnych projektach z Przemysławem Bluszczem, Sławomirem Orzechowskim, Łukaszem Simlatem, Andrzejem Konopką, Michałem Żurawskim, Wojciechem Czerwińskim, Borysem Szycem, Agnieszką Wosińską, Piotrem Głowackim oraz wieloma innymi. 

Zobacz też: Dominika Gwit, Anita Sokołowska, Piotr Gąsowski, Antoni Pawlicki, Cezary Pazura, Piotr Polk, Katarzyna Żak, Marian Opania, Ewa Błaszczyk, Zdzisław Wardejn, Magdalena Margulewicz, Monika Fronczek, Błażej Michalski, Krzysztof Zarzecki, Izabela Pawletko, Bartłomiej Nowosielski, Artur Andrus, Grażyna Zielińska, Aleksandra Nieśpielak, Paweł Koślik,

 

Wydarzenia

Magdalena Popławska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Magdalena Popławska?

Miejscowości, w których Magdalena Popławska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Czy Magdalena Popławska posiada członków rodziny, którzy także związani są ze światem artystycznym?
Magdalena Popławska jest młodszą siostrą równie znanej aktorki Aleksandry Popławskiej.
Czy artystka ma dzieci?
Magdalena Popławska ma córkę Zofię, urodzoną w 2015 roku, która jest owocem miłości ze związku z poetą Piotrem Fiedlerem.
Ile lat ma Magdalena Popławska?
Magdalena Popławska urodziła się 3 kwietnia 1980 roku.
Skąd pochodzi Magdalena Popławska?
Magdalena Popławska urodziła się i wychowała w Zabrzu.
Który serial przyniósł aktorce największą popularność?
Pomimo tego, że aktorka znana jest z bardzo wielu produkcji, to serial Wataha przyniósł artystce dużą popularność wśród szerokiego grona odbiorców.

Fani lubią też

Zobacz też