Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Anita Lipnicka

Anita Lipnicka

Anita LipnickaOpisWydarzeniaAnita Lipnicka - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Anita Lipnicka to urodzona w 1975 roku w Piotrkowie Trybunalskim polska piosenkarka, autorka tekstów oraz modelka, którą była jako nastolatka.

 

Początkowo była częścią zespołu Varius Manx, z którym nagrała dwie płyty: Emu (1994) i Elf (1995). Oba wydawnictwa okazały się wielkim sukcesem komercyjnym. W 1996 roku Anita Lipnicka zrezygnowała z zespołu na rzecz kariery solowej. Pracowała pod okiem Wiktora Kubiaka. Za debiutancką płytę Wszystko się może zdarzyć otrzymała status trzykrotnie platynowej płyt,  zdobyła też pięć nominacji do nagrody Fryderyk, w tym w kategorii „album roku pop”. 

 

Druga płyta Anity Lipnickiej pt. To, co naprawdę ukazała się w 1998 roku. Promował ją singiel„Historia jednej miłości", który stał się przebojem. Jesienią 2000 wydała album pt. Moje oczy są zielone.

Anita Lipnicka koncert 

Anita Lipnicka prosto ze swojego domu zaprezentowała utwór Wieża pieśni z repertuaru COHEN i KOBIETY. Stream poniżej. 

 

Anita lipnicka i John Porter 

W 2002 Anita Lipnicka nawiązała muzyczną współpracę z Johnem Porterem. Ich pierwszy wspólnie stworzony album Nieprzyzwoite piosenki został nagrany w Londynie i ukazał się na rynku w 2003 roku. Płyta spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem.

 

Jesienią 2005 wydali drugi album pt. Inside Story, który powtórzył sukces poprzedniej płyty. W 2006 wydała minialbum Other Stories i box All the Stories, zawierający poprzednie albumy studyjne duetu i DVD z teledyskami. 

 

W 2019 roku artystka obchodziła jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji wyruszyła w trasę koncertową. Na koncertach Anity Lipnickiej pojawiło się bardzo wiele oddanych fanów, którzy z niecierpliwością wyczekują nowych wydarzeń.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
OD NOWA FESTIWAL

OD NOWA FESTIWAL

04.06-02.09.2023

Kielce, Opole, Płock i inne

EDISON FESTIVAL 2023

EDISON FESTIVAL 2023

07-08.07.2023

Baranowo

Anita Lipnicka | Koncert promujący nową płytę

Anita Lipnicka | Koncert promujący nową płytę

05.11-10.12.2023

Częstochowa, Gdańsk, Katowice i inne

Anita Lipnicka - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Anita Lipnicka?

Miejscowości, w których Anita Lipnicka wystąpi w najbliższym czasie: Sopot, Płock, Baranowo, Kielce, Opole, Lublin, Gdańsk, Katowice, Rzeszów, Kraków, Częstochowa, Szczecin, Poznań.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn