Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Anita Lipnicka

Anita Lipnicka

Anita LipnickaSzczegółyOpisWydarzeniaAnita Lipnicka - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
48 lat
data urodzenia:
13.06.1975
miejsce urodzenia:
Piotrków Trybunalski
dyscyplina:
Wokalistka (pop, pop-rock) oraz autorka tekstów
social media:

Opis

Anita Lipnicka to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Debiutowała w zespole Varius Manx, z którym nagrała dwie płyty, stając się jednym z bardziej popularnych głosów swojego pokolenia.

Anita Lipnicka - informacje o artystce

Łącznie na koncie ma 16 albumów, sprzedanych w ponad 2 mln. egzemplarzy, oraz wiele nagród fonograficznych. Po rozstaniu z VM i kilkumiesięcznym pobycie w Londynie, w 1996 roku powróciła z płytą "Wszystko się może zdarzyć", którą ugruntowała swoją pozycję na rynku. Po sukcesie pierwszego solowego albumu, oraz kolejnych dwóch solowych płyt, w 2002 roku Artystka nawiązała współpracę z Johnem Porterem. Mimo odrębnej artystycznej przeszłości, stworzyli udany duet, doceniony zarówno przez krytyków jak i fanów. Współpraca z Johnem zaowocowała trzema albumami, Fryderykiem 2003 w kategorii "Album Roku – POP", oraz setkami koncertów w kraju i za granicą. W 2009 roku Anita wróciła na scenę z długo wyczekiwanym solowym albumem - "Hard Land Of Wonder", na którym zadebiutowała w roli producenta.

 

Jej pierwszy w pełni autorski krążek, pokrył się ostatecznie złotem i przyniósł Anicie kolejnego Fryderyka. Następne albumy - "Vena Amoris" oraz "Miód i dym", tylko przypieczętowały odcięcie od popowych korzeni, co pozwoliło Anicie na prezentowanie się w intymnej odsłonie z gatunku "singer-songwriter". Rok 2019 to rok szczególny – rok jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej, który artystka świętowała wydaniem płyty "OdNowa". W roku 2021 ukazał się album "Intymnie" (CD+DVD), będący zapisem jubileuszowej trasy koncertowej, na której wokalistka wystąpiła w towarzystwie swojego zespołu oraz trio smyczkowego.


Kolejnym krokiem przed ukazaniem się premierowego wydawnictwa była trasa "O miłości.." - podczas blisko 50 koncertów zagranych w całym kraju, Anita wykonywała najpiękniejsze miłosne piosenki ze swojego repertuaru oraz repertuaru artystów, którzy byli dla niej inspiracją.


Najnowszy album wokalistki - "Śnienie" ukaże się jesienią 2023 roku, a jego promocji towarzyszyć będzie trasa koncertowa, na której znajdzie się 16 największych polskich miast. Pierwszą zapowiedzią płyty, jest wydany 13 czerwca - w urodziny Anity, singiel "Amsterdam", natomiast chwilę temu światło dzienne ujrzał singiel "Jak na filmach".

Zdjęcie dzięki uprzejmości WHAT IF Artist Management

Wydarzenia

Anita Lipnicka - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Anita Lipnicka?

Miejscowości, w których Anita Lipnicka wystąpi w najbliższym czasie: Sosnowiec, Warszawa.

Gdzie i kiedy urodziła się Anita Lipnicka?
Anita Lipnicka urodziła się 13 czerwca 1975 roku w Piotrkowie Trybunalskim.
Jakie albumy muzyczne ma na swoim koncie Anita Lipnicka?
Anita wydała do tej pory wiele popularnych krążków, a konkretniej: "Wszystko się może zdarzyć", "To, co naprawdę", "Moje oczy są zielone", "Nieprzyzwoite piosenki", "Inside Story", "Other Stories", "Goodbye", "Hard Land of Wonder", "W siódmym niebie", "Vena Amoris", "Na osi czasu", "Miód i dym", "OdNowa" oraz "Intymnie".
Jakie są najpopularniejsze utwory muzyczne Anity Lipnickiej?
Najpopularniejsze utwory, w których można usłyszeć głos Anity Lipnickiej to m.in.: "I wszystko się może zdarzyć", "Piękna i rycerz", "Mosty", "Historia jednej miłości", "Cud miłości", "Jestem powietrzem", "Bones of Love", "Hold On", "Car Door", "Trzecia Zima", "Ptasiek", "Z miasta" oraz "Raj".
Jakimi nagrodami i wyróżnieniami może się pochwalić Anita Lipnicka?
Anita Lipnicka zebrała już wiele wartościowych nagród, ale na szczególne wyróżnienie zasługują takie laury, jak: Fryderyk 2003 za album roku pop oraz Fryderyk 2010 za za album roku w kategorii piosenka poetycka.

Fani lubią też

Zobacz też