Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Europe

EuropeSzczegółyOpisWydarzeniaEurope - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Szwecja
dyscyplina:
Zespół rockowy (rock, hard rock) oraz metalowy (heavy metal, glam metal)
social media:

Opis

Europe to szwedzki zespół rockowy powstały w 1979 roku. Jego obecni członkowie to wokalista Joey Tempest, gitarzysta John Norum, basista John Levén, klawiszowiec Mic Michaeli oraz perkusista Ian Haugland.

 

Zadebiutowali w marcu 1983 roku albumem pod tytułem „Europe”, ale sukces przyniosła im dopiero trzecia płyta - „The Final Countdown”, wydana w maju 1986 roku. Muzycy zmienili wtedy styl z progresywnego rocka na melodyjny metal. Album pokrył się platyną w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz kilku państwach europejskich. Wylansował największy przebój zespołu - tytułowy „The Final Countdown”. Utwór trafił na pierwsze miejsce list przebojów w kilkunastu krajach i do dziś zna go niemal każdy.

Europe - informacje o zespole 

Niestety pierwszy album grupy nie odniósł sukcesu. Kolejny album, powstały w 1983 roku zatytułowany Europe oraz Wings of Tomorrow z 1984 roku, także nie odbiły się znaczącym echem. Dopiero rok 1986 stał się przełomowym, ponieważ grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Epic Record i nagrała przełomowy album The Final Countdown.

 

Płyta wówczas sprzedana została w nakładzie 8 milionów. Na krążku znalazł się utwór o tym samym tytule co album i stał się największym hitem, z którego grupa jest kojarzona do dnia dzisiejszego. Utwór jest uznawany za jeden z najważniejszych w historii muzyki rockowej. Na płycie znalazły się również inne hity takie jak: Carrie, Rock the night czy Cherokee. Kolejna płyta wydana w 1988 roku zatytułowana Out of This rock, nie odniosła już tak ogromnego sukcesu jak poprzednia. Niestety grupa w 1992 roku rozpadła się, z powodu konfliktów między muzykami.  

 

W 2004 roku zespół Europe reaktywował swoją działalność w nowym składzie: Joey Tempest ( wokalista, gitarzysta, pianista i autor tekstów), John Norum ( gitarzysta), John Leven ( basista), Mic Michaeli ( klawiszowiec), oraz Ian Hauggland ( perkusista).

 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 3.0

 

Wydarzenia

Europe i ich utwór “nie z tej ziemi”. Historia “The Final Countdown”

15.06.2024

Historia jednej piosenkiMuzyka

Europe i ich utwór “nie z tej ziemi”. Historia “The Final Countdown”

Europe - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Europe?

Miejscowości, w których Europe wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Skąd pochodzi zespół Europe?
Zespół Europe pochodzi ze Szwecji.
W którym roku powstał zespół Europe?
Zespół Europe powstał w 1979 roku.
W którym roku reaktywowano zespół Europe?
Zespół Europe reaktywowano w 2004 roku.
Jaką muzykę wykonuje Europe?
Europe wykonuje muzykę rockową.
Kiedy odbył się pierwszy koncert Europe w Polsce?
Pierwszy koncert Europe w Polsce odbył się w 2010 roku.

Fani lubią też

Zobacz też