Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Dorota Chotecka

Dorota Chotecka

Dorota ChoteckaSzczegółyOpisWydarzeniaDorota Chotecka - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
58 lat
data urodzenia:
15.03.1966
miejsce urodzenia:
Radom
dyscyplina:
aktorka
social media:

Opis

Dorota Chotecka (właśc. Dorota Kapusta) to urodzona 15 marca 1966 w Radomiu polska aktorka filmowa, telewizyjna, dubbingowa i teatralna. Popularność zyskała rolą żywiołowej Danuty Norek w serialu komediowym "Miodowe lata" transmitowanym pod koniec lat 90. oraz prostytutki Joli w "13 posterunku" Macieja Ślesickiego, w którym zagrała u boku Cezarego Pazury. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Dorota Chotecka - życiorys i kariera filmowo-telewizyjna

Dorota Chotecka urodziła się w Radomiu, 15 marca 1966. W roku 1993 ukończyła studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Na ten sam rok przypada jej debiut filmowy w "Pożegnaniu z Marią", z kolei jej debiut teatralny nastąpił wcześniej — 5 października 1991. Wzrost poziomu popularności Doroty Choteckiej to końcówka lat 90., ale już wcześniej aktorka zdążyła wystąpić w wielu znaczących produkcjach, takich jak "Polska śmierć" Waldemara Krzystka z 1994 czy "Nic śmiesznego" Marka Koterskiego z 1995 roku.

 

Jednak największą popularność Dorocie Choteckiej przyniosły kultowe polskie seriale komediowe: "13. posterunek" Macieja Ślesickiego, w którym zagrała prostytutkę Jolę oraz "Miodowe lata", gdzie wcieliła się w Danutę, żonę Norka. Inne znane produkcje telewizyjne z Dorotą Chotecką w obsadzie to m.in. "Tajemnica Sagali", "Na wspólnej", "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście" czy niezwykle popularne "Ranczo" (grała w nim 10 lat), które po raz kolejny pozwoliło jej współpracować na planie z Cezarym Żakiem. Dorota Chotecka jest też aktorką dubbingową — pracowała przy spolszczeniach kilkunastu animacji oraz gier wideo. Prywatnie jest żoną Radosława Pazury, z którym ma córkę.

Dorota Chotecka - spektakle

Dorota Chotecka jest także aktorką teatralną, ma na swoim koncie wiele udanych kreacji aktorskich. Wystąpiła w takich spektaklach, jak "Przekręt doskonały", "Znaczek miłości", "Jak nie oszaleć z facetem" i wielu innych. Bilety na wydarzenia z jej udziałem to zawsze okazja na dobrze spędzony czas — najczęściej występuje na deskach warszawskich teatrów Capitol i Kamienica.

 

Zobacz też: Kamil Kula, Barbara Kurdej-Szatan, Piotr Polk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Grabowska, Wiktor Zborowski, Agata Kulesza, Katarzyna Cichopek, Małgorzata Potocka, Agnieszka Więdłocha, Andrzej Poniedzielski, Karolina Nowakowska, Marta Burdynowicz, Magdalena Osińska, Dariusz Wieteska, Cezary Morawski, Lesław Żurek, Elżbieta Jodłowska, Urszula Dębska, Tomasz Dutkiewicz,

 

Wydarzenia

Dorota Chotecka - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Dorota Chotecka?

Miejscowości, w których Dorota Chotecka wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków, Łódź.

Z czego znana jest Dorota Chotecka?
Dorota Chotecka w Polsce znana jest głównie z ról: Danuty Norek w serialach "Miodowe Lata" oraz "Całkiem nowe lata miodowe", prostytutki Joli w sitcomie Macieja Ślesickiego "13 posterunek" z Cezarym Pazurą (którego prywatnie jest bratową) oraz Krystyny Więcławskiej w serialu TVP "Ranczo". Widzowie filmowi kojarzą ją także z "Awantury o Basię", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Dzień Świra czy Szczęśliwego Nowego Jorku". Dorota Chotecka brała też udział w piątej edycji programu rozrywkowego telewizji Polsat "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".
Jak można poznać twórczość Doroty Choteckiej?
Obecnie Dorotę Chotecką można zobaczyć w spektaklach: "Kobieta, która ugotowała męża" i "Tresowany mężczyzna" w Teatrze Kamienica w Warszawie, a także w "Skoku w bok" w warszawskim Teatrze Capitol.
Kiedy zaczęła się kariera Doroty Choteckiej?
Kariera Doroty Choteckiej zaczęła się w roku 1991, kiedy to wystąpiła po raz pierwszy na deskach teatru. Debiut filmowy aktorki przypada na rok 1993, kiedy to zagrała w filmie "Pożegnanie z Marią". W tym samym roku skończyła szkołę aktorską w Łodzi.

Fani lubią też

Zobacz też