Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Beth Hart

Beth Hart

Beth HartOpisWydarzeniaBeth Hart - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Beth Hart to amerykańska wokalistka i pianistka, która gra muzykę na pograniczu rocka, gospel i bluesa. Wystąpiła w roli Janis Joplin w musicalu "Love Janis", a w 1996 roku wydała debiutancki album "Immortal". W 2010 roku wspólnie ze Slashem nagrała utwór "Mother Maria".

Ma zadziorną barwę głosu, a na scenie jest nieobliczalna. Jej muzyka jest wybuchowa, energetyczna, a teksty dramatyczne i bardzo osobiste. W młodości borykała się z uzależnieniami i anoreksją. Ten etap ma już za sobą, jednak wywarł duży wpływ na jej twórczość.

Beth Hart – biografia

Pochodząca z Kalifornii Beth Hart urodziła się 24 stycznia 1972 roku. Choć autorka wielu piosenek i tekstów jest odpowiedzialna przede wszystkim za warstwę wokalną swoich utworów, jest ona również multiinstrumentalistką – gra na pianinie, gitarze, basie, skrzypcach oraz perkusji. Podczas swojej wieloletniej kariery była związana z wieloma wytwórniami, takimi jak "143", "Lava", "Atlantic", "Koch" czy "Provogue".

Pierwsza płyta artystki, "Immortal", nie przyniosła dużego sukcesu komercyjnego. Jednakże, już drugi album, "Screamin’ for my Supper" został notowany na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Holandii. Płyty amerykańskiej piosenkarki kilkukrotnie osiągnęły pierwsze miejsca na światowych listach – sztuki tej dokonały m.in. płyta "37 Days" (Dania), "Better Than Home" (Holandia) oraz singiel "L.A. Song" (Nowa Zelandia).

Blues rockowa artystka ma na swoim koncie również niemal dwadzieścia nominacji do wielu międzynarodowych nagród muzycznych: Blues Music Awards, Grammy, Blues Blast Awards oraz European Blues Awards. Na przestrzeni ostatnich lat Beth Hart zdobyła nagrody w kategorii "bluesowa artystka roku", "najlepsza wokalistka" oraz "najlepszy album".

Podczas swojej trwającej ponad 30 lat kariery, Beth Hart współpracowała z wieloma artystami reprezentującymi wiele odmiennych gatunków muzycznych. Nagrała trzy płyty we współpracy z gitarzystą bluesowym Joe Bonamassą, na swoim koncie ma również utwór ze Slashem (gitarzystą Guns ‘n Roses) oraz gościnny występ w utworze Lesa Paula – ojca chrzestnego jednego z najważniejszych instrumentów w historii rocka i bluesa.

Beth Hart – koncerty w minionych latach

Warto podkreślić, że tegoroczna trasa koncertowa nie będzie pierwszą wizytą artystki w Polsce. Piosenka wystąpiła w naszym kraju kilkukrotnie – ostatni koncert z jej udziałem odbył się w naszym kraju w 2022.

Wydarzenia

Beth Hart - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Beth Hart?

Miejscowości, w których Beth Hart wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia, Wrocław, Szczecin.

Jakie albumy wydała dotychczas Beth Hart?
Beth Hart wydała dziesięć albumów solowych, trzy płyty w duecie z gitarzystą Joe Bonamassą oraz dwa zapisy koncertów na żywo.
Jaką muzykę tworzy Beth Hart?
Beth Hart tworzy muzykę łączącą elementy blues rocka, soul i jazz fusion. Utwory artystki wyróżniają się również stylistyką folk rockową oraz rocka psychodelicznego.
Kiedy zaczęła się kariera Beth Hart?
Początek kariery Beth Hart przypada na rok 1993 roku, gdy ukazała się jej pierwsza płyta, „Beth Hart and the Ocean of Souls”. Przełomowym momentem w jej karierze była premiera płyty „Screamin’ for My Supper”, z której pochodzi jej najbardziej znany utwór „LA Song (Out of This Town)”.

Fani lubią też

Zobacz też