Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Mateusz Pospieszalski

Mateusz Pospieszalski

Mateusz Pospieszalski OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Mateusz Pospieszalski to wybitnie uzdolniony muzyk, jeden z najbardziej znanych w Polsce. Urodził się 6 października 1965 roku w Częstochowie, w wielodzietnej rodzinie, w której wiele osób również związanych jest z muzyką. Co ważne, jego syn, również gra na saksofonie. Mateusz Pospieszalski jest znanym polskim kompozytorem, aranżerem, a także gra na wielu instrumentach jak: klarnet basowy, akordeon, instrumenty klawiszowe, saksofon, flet. Muzyk potrafi także śpiewać techniką alikwotową. Jego bratem jest jest Jan Pospieszalski, znany polski dziennikarz, redaktor telewizyjny i radiowy, publicysta oraz piosenkarz, kompozytor i aranżer, a także Marcin Pospieszalski - kompozytor i Karol Pospieszalski - muzyk.

Mateusz Pospieszalski - kariera muzyczna

Mateusz Pospieszalski to muzyk, który może pochwalić się wieloma współpracami ze znanymi grupami muzycznymi. Związane jest to z jego ogromnymi zdolnościami, nie tylko wokalem, ale również umiejętnością gry na instrumentach. Współpracował z Januszem Radkiem, Stanisławem Sojką, Anną Marią Jopek, Arką Noego, Raz Dwa Trzy, Tie Break, Graal. W obecnych czasach współpracuje z zespołem YeShe oraz Voo Voo.

 

Nie wiele osób wie, że Mateusz Pospieszalski jest odpowiedzialny za aranżację i produkcję płyt Janusza Radka, Zakopower i Justyny Steczkowskiej. Organizował także Koncerty Papieskie i wiele innych Koncertów na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. 

 

Jest znanym kompozytorem teatru i filmów. To właśnie on jest autorem piosenki do filmów fabularnych np. "Co słonko widziało" w reżyserii Michała Rosy czy "Sezon na leszcza" Bogusława Lindy. Za muzykę do filmu "Gorący czwartek" otrzymał nagrodę na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Współpracuje z teatrem w Gdyni, Chorzowie, Katowicach i Opolu. To znany i ceniony aranżer i producent, dlatego jest chętnie zapraszany do współpracy przy wielu projektach. 

Warto wiedzieć, że to właśnie Mateusz Pospieszalski odpowiadał za aranżacje telewizyjne takich uroczystości jak:

 

 • koncert z okazji 59. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego;
 • koncerty solidarności z Czeczenami ("Pytam o wolność" oraz "Pokój dla Czeczeni");
 • koncert z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej "Muzyka Źródeł";
 • koncert z okazji 25. rocznicy powstania NSZZ Solidarność "Honor jest Wasz Solidarni".

Mateusz Pospieszalski to utytułowany muzyk, który otrzymał w 2015 roku Decyzją Kapituły imienia Aleksandra Bardiniego specjalną nagrodę Tukan Kapituły oraz Dyplom Mistrzowski za wkład w tworzenie muzyki do spektakli teatralnych i filmów. To prestiżowa nagroda przyznana muzykowi za świetną muzykę, kompozycję i produkcję. 

W ostatnich latach Mateusz Pospieszalski pisał oraz komponował muzykę do wielu znanych produkcji filmowych:

 

 • "Nad życie" w reżyserii Anny Pluteckiej - Mesjasz;
 • "Mój biegun" w reżyserii Marcina Głowackiego;
 • "Blondynka" - serial TVP w reżyserii Mirosława Gronowskiego.

Albumy solowe Mateusza Pospieszalskiego 

 • Matika“ - 1995 rok;
 • Empe 3“ - 1995 rok;
 • Kolędy“ - 2008 rok;
 • Pamiętnik z Powstania Warszawskiego“ - 2009 rok;
 • Zimowa opowieść“ - 2009 rok;
 • Tralala“ - 2017 rok;
 • Tam i Sam“ - 2020 rok;
 • Koncert w Fabryce“ - 2021 rok.

Oprócz tego tworzy muzykę teatralną i filmową, do produkcji fabularnych, animowanych i wielu innych. To znany, ceniony i rozchwytywany muzyk, który może pochwalić się ogromnym dorobkiem muzycznym. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Mateusz Pospieszalski: Wojciech Waglewski, Skubas, L.U.C., Mikromusic,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kim jest Mateusz Pospieszalski?
Mateusz Pospieszalski to polski muzyk. Jest kompozytorem, aranżerem, a także gra na wielu instrumentach jak: klarnet basowy, akordeon, instrumenty klawiszowe, saksofon, flet, śpiewa również techniką alikwotową.
Z kim współpracuje muzyk?
Muzyk współpracuje z zespołem Voo Voo, YeShe, a także jest odpowiedzialny za aranżację i produkcję płyt Janusza Radka, Zakopower i Justyny Steczkowskiej.
Z czego znany jest Mateusz Pospieszalski?
Mateusz Pospieszalski tworzy muzykę dla wielu produkcji teatralnych i filmowych. Wydał także kilka albumów solowych, a także wspólne płyty, nagrane z rodziną "Kolędy Pospieszalskich" i "Najcieplejsze Święta".
W jakich filmach usłyszymy muzykę Mateusza Pospieszalskiego?
Muzyka Mateusza Pospieszalskiego jest słyszalna w filmach "Nad życie", "Mój biegun" i "Blondynka" oraz wiele innych produkcji filmowych i teatralnych.

Fani lubią też

Zobacz też