Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

C-Bool

Sprawdź wydarzenia
C-BoolSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
43 lata
data urodzenia:
30.05.1981
miejsce urodzenia:
Pyskowice
dyscyplina:
DJ (house) i producent muzyczny
social media:

Opis

C-Bool, a tak właściwie Grzegorz Cebula urodził się 30 maja 1981 roku w niewielkim miasteczku śląskim Pyskowice. Jest to polski DJ oraz producent muzyczny. Jego fascynacja muzyką rozpoczęła się już w podstawówce, kiedy to w jego ręce wpadł pierwszy syntezator Yamaha. Grzegorz był wówczas ogromnym fanem kultowych grup takich jak Guns'n'Roses czy Queen. Artysta od kilkunastu lat tworzy hity, które podbijają klubowe parkiety nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. 

C-Bool - mały chłopiec z wielkimi marzeniami

Po okresie kibicowania kultowym grupom sceny światowej, C-Bool zainteresował się nurtem Italo Disco. W wieku 11 lat nastąpił jednak przełom w jego upodobaniach - to właśnie wtedy po raz pierwszy spotkał się z muzyką techniczną. Gatunek ten zafascynował młodego Grzegorza do tego stopnia, że w roku 1998 został on rezydentem dyskotek w swojej miejscowości. Przełomowym rokiem w jego karierze był rok 2002, kiedy na swojej drodze spotkał członków znanych klubowych grup: Base Attack oraz DJs Team. Mężczyźni od razu dostrzegli w nim talent, a jego kariera zaczęła nabierać tempa. 

C-Bool - jak to się wszystko zaczęło?

W 2002 roku Grzegorz został producentem muzycznym. Rok później współpracował z zespołem Casteam. To właśnie wtedy wydał dwa najpopularniejsze nagrania. Pierwszym tytułem jest "Would You Feel" z roku 2003, drugi to z kolei "House Baby" z roku 2004. Epki były wydane już pod jego pseudonimem. Wtedy też zaczął koncertować na terenie całej Polski. W trasie poznał wiele osób, które liczyły się w świecie muzyki. Po rozstaniu z Casteam postanowił, że będzie grał na własną rękę. 

 

Jego pierwszy singiel "Would You Feel" spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony słuchaczy. Znalazła się ona na największych listach przebojów, a w klubowej muzyce narobiła sporo zamieszania. Utwór zauważył Flashrider, który wyraził chęć współpracy z artystą. W międzyczasie C-Bool wypuścił epkę "In My Heart", która cieszyła się nie mniejszą popularnością niż poprzedni singiel. 

 

Po wieloletnich przygotowaniach, na półki sklepowe w Polsce, a także w całej Europie trafił debiutancki vinyl artysty pt. "Would You Feel". Oprócz dobrze znanej oryginalnej wersji piosenki znalazły się tam także remiksy z Ziggy X oraz Flashrider'a'm. 

 

Po tym sukcesie nastąpiła przerwa w karierze C-Bool'a. Jego powrót datuje się na rok 2010, kiedy to zdobył rozgłos dzięki utworowi "Body & Soul", nagranym z Isabelle. W czerwcu 2011 artysta wydał swój pierwszy album studyjny "8 Years". Znalazły się tam utworu realizowane przez ostatnie 8 lat oraz trzy zupełnie nowe piosenki. 

 

Do roku 2016 C-Bool wydał wiele piosenek, który nie zyskały tak dużej popularności. W roku 2016 światło dzienne ujrzał jednak singiel "Never Go Away", który znalazł się na 1. miejscu listy AirPlay. Co więcej, uzyskał także tytuł diamentowej płyty, a jego sprzedaż przekroczyła 100 tysięcy sztuk. Kolejnym singlem notowanym na 1. miejscu listy AirPlay był kawałek "Magic Symphony", który nagrał z Giang Pham'em. On również został diamentem. Na 3. miejscu listy AirPlay znalazł się wydany 26 kwietnia 2017 roku singiel "DJ Is Your Second Name". 9 marca 2018 roku artysta wydał singiel "Wonderland", którego teledysk po niecałym miesiącu od premiery obejrzało ponad 14 mln osób. Od tamtej pory C-Bool wydał jeszcze pięć kawałków, które były notowane na AirPlay - "Fire In My Head" z 2018, "La La Love" z 2019, "Don't Sleep Tonight" z 2020 oraz "Golde Rules" i "What Can I Do" z 2021. 

C-Bool - pięć ważnych momentów z życia artysty

Przez ponad 15 lat kariery Grzegorza, ważnych momentów było naprawdę wiele. Jakie były najważniejsze?

  1. Własna wytwórnia. C-Wave Records to własny label C-Bool'a. Należy do niej m.in. Brave.
  2. Przejęcie dyskotek. Przełomowym momentem w karierze artysty był kawałek "Would You Feel", dzięki któremu Grzegorz zaczął występować poza granicami kraju.
  3. "Never Go Away". Od momentu wypuszczenia tego hitu, kariera artysty nabrała zaskakującego tempa. 
  4. Nagrody AirPlay oraz diamentowe płyty.  
  5. "Wonderland" na świecie. C-Bool w jednym z wywiadów wyraził swoją dumę z tego, że "Wonderland" grany jest na stacji Europa Plus, której słucha dziennie 12 milionów osób. "DJ Is Your Second Name" zajęło na Liście Przebojów tej stacji pierwsze miejsce.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi C-Bool: Skytech, Tribbs, Brave, Dawid Kwiatkowski, Bryska, Red Lips, Sanah,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaki kawałek przyniósł C-Bool'owi największą popularność?
Był to kawałek "Would You Feel", a następnie "Never Go Away".
Ile płyt wydał C-Bool?
W ciągu swojej wieloletniej kariery artysta wydał jedynie jedną płytę "8 Years".
Jak nazywa się producent i artysta C-Bool?
C-Bool nazywa się Grzegorz Cebula i pochodzi z niewielkiego miasteczka na śląsku Pyskowice.
Z kim współpracował C-Bool podczas swojej kariery?
C-Bool współpracował z wieloma osobami. Wśród nich znajdują się Casteam, Flashrider czy Ziggy X.
Kto był inspiracją dla młodego Grzegorza?
C-Bool już od najmłodszych lat interesował się muzyką. Na początku była to muzyka Queen i Guns'n'Roses, następnie muzyka z nurtu Italo Disco, a w wieku 11 lat pierwszy raz spotkał się z muzyką techniczną.

Fani lubią też

Zobacz też