emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta Kamil Bednarek

Kamil Bednarek

Kamil BednarekOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Kamil Bednarek to polski wokalista, autor tekstów i piosenek, wykonawca muzyki reggae. W latach 2008–2012 wokalista formacji Star Guard Muffin, a od 2012 roku zespołu sygnowanego jego nazwiskiem.

 

W 2008 roku wraz z przyjaciółmi założył zespół Star Guard Muffin, który zadebiutował w rodzinnym Brzegu poprzedzając występ EastWest Rockers.

 

Rok później, po kilku wygranych przeglądach muzycznych, ukazał się debiutancki minialbum formacji Ziemia Obiecana. W 2010 roku Bednarek wziął udział w trzeciej edycji programu Mam talent! W międzyczasie zespół Star Guard Muffin podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Bednarek zdecydował się kontynuować działalność artystyczną z udziałem zespołu Bednarek w składzie: Piotr Bielawski (gitara), Radosław Szyszkowski (instrumenty klawiszowe), Piotr Stanclik (gitara basowa) oraz Maciej Pilarz (perkusja). 28 listopada 2012 roku ukazał się pierwszy album formacji zatytułowany Jestem....

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Kamil Bednarek?
Kamil Bednarek, urodzony 10 maja 1991 roku w Brzegu, jest polskim piosenkarzem oraz autorem tekstów.
Jaką muzykę tworzy Kamil Bednarek?
Kamil Bednarek tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak reggae, pop, dance czy dancehall.
W jakich zespołach występował Kamil Bednarek?
Kamil Bednarek od 2008 roku był wokalistą w zespole Star Guard Muffin. Formacja zawiesiła swoją działalność w 2012 roku i od tego momentu Kamil kontynuuje swoją działalność artystyczną z nowym zespołem, pod nazwą Bednarek.
Czy Kamil Bednarek występował w telewizji?
Kamil Bednarek uczestniczył w programie "Bitwa na głosy" w 2012 roku. Obejmował tam funkcję przewodniczącego grupy wokalistów z Brzegu, z którą dotarł do finału.
Jaki ostatni utwór wydał Kamil Bednarek?
Ostatnim utworem Kamila Bednarka jest "Bądź przy mnie", którego premiera na serwisie YouTube miała miejsce 14 kwietnia 2020 roku.

Fani lubią też

Zobacz też