Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Elżbieta Jodłowska

Elżbieta Jodłowska

Elżbieta JodłowskaOpisWydarzeniaElżbieta Jodłowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Elżbieta Jodłowska to urodzona w 1947 roku we Wrocławiu polska piosenkarka, artystka kabaretowa, także aktorka i autorka tekstów.

Rozwój kariery Elżbiety Jodłowskiej

Elżbieta Jodłowska swój debiut na scenie miała w czasach szkoły średniej, kiedy zaprezentowała się w szkolnym kabarecie Bufor. Uczęszczała też do kółka teatralnego mieszczącego się na Żoliborzu, gdzie spotkać było można również Stanisławę Celińską i Andrzeja Seweryna.

W latach1967-1974 związana była z Kabaretem Stodoła, gdzie występowała głównie jako wokalistka. Dzięki temu miała okazję nawiązać współpracę z kompozytorami i autorami tekstów, dzięki którym zdobyła repertuar zarówno na występy estradowe, jak i na materiał płytowy. Elżbieta Jodłowska występowała również w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Później zaczęła również pojawiać się na ekranie. Elżbieta Jodłowska wystąpiła w wielu serialach telewizyjnych. Należą do nich tytuły takie jak między innymi Rodzina.pl, Barwy Szczęścia czy Na wspólnej.

Elżbieta Jodłowska spektakle 2023

Elżbieta Jodłowska jest aktorką, którą można zobaczyć w wielu spektaklach teatralnych. Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi komedia Klimakterium...i już w reżyserii Cezarego Domagały, który można obejrzeć w wielu polskich miastach. Spektakl jest opowieścią o wyjątkowych kobietach, który przechodzą trudny okres w życiu. W dowcipny sposób przedstawia tematy ogólnie uważane za wstydliwe, trudne i prawie tabu. Udowadnia, że najlepszym lekarstwem jest po prostu poczucie humoru.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Klimakterium… i już

Klimakterium… i już

07.06.2023-23.03.2024

Bełchatów, Bolesławiec, Bytom i inne

Klimakterium 2

Klimakterium 2

11.06.2023-19.04.2024

Bełchatów, Bolesławiec, Chrzanów i inne

Elżbieta Jodłowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Elżbieta Jodłowska?

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn