Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Bracia Figo Fagot

Bracia Figo Fagot

Bracia Figo FagotOpisWydarzeniaBracia Figo Fagot - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Bracia Figo Fagot, znani również jako BFF, to polski zespół muzyczny, założony przez Piotra Połacia i Bartosza Walaszka, znanego również jako Cjalis, w Warszawie. Ich twórczość zaliczana jest do nurtu disco polo, choć – jak podkreślają sami artyści – w miejskiej odmianie.

 

Historia zespołu Bracia Figo Fagot sięga roku 2010 i związana jest z serialem komediowym Kaliber 200 volt. Każdy odcinek produkcji zawierał miniteledysk w charakterze disco polo. Na prośbę fanów powstał zespół, a główni wykonawcy występują w roli serialowych postaci. Piotr Połać (teksty i wokal), jako Figo – Fabian Barłoś oraz Bartosz Walaszek (teksty, wokal i keyboard) – jako Fagot – Szymon Filip Barłoś, podbili serca słuchaczy i zadebiutowali na IV Festiwalu Twórczości Żenującej „Zacieralia” 15 stycznia 2011 w klubie muzycznym Progresja w Warszawie. Fragmenty utworów zespołu usłyszeć można zarówno w kreskówce Kapitan Bomba, jak i w wersji kinowej. Co jest najważniejsze dla członków bandu Bracia Figo Fagot? Koncerty, które grają na żywo i nie korzystają z playbacku.

 

Zespół otrzymał nagrodę w plebiscycie Niegrzeczni 2014 w kategorii Niegrzeczny Artysta, na gali w Chorzowie, która miała miejsce 12 lutego 2014 roku. Piotr Połać zdobył natomiast tytuł najlepszego muzyka polskiego 2014 roku, nadany przez magazyn Metal Hammer.

Bracia Figo Fagot – albumy

Do tej pory Bracia Figo Fagot nagrali sześć albumów studyjnych. Pierwszym z nich był krążek Na bogatości wydany w 2012 roku, z hitowym numerem Bożenka, którego teledysk wyreżyserował Bartosz Walaszek. Rok później na rynku ukazał się album Eleganckie chłopaki, gdzie gościnnie wystąpił Czesław Mozil, a następnie – Discochłosta. Do kolekcji doszły w kolejnych latach Disco Polo, Bez popity i bez gumy, a w 2020 roku – Miliony internautów mogą się mylić, z utworami promującymi Nie zaufam nigdy już i Karolino (KOCHAM CIĘ). Dużą popularnością na serwisie YouTube cieszą się kawałki Ugi Boogie, Pakistański chłopiec i Wędkarz miłości z milionami wyświetleń.

 

Wydarzenia

Bracia Figo Fagot - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Bracia Figo Fagot?

Miejscowości, w których Bracia Figo Fagot wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław, Kraków, Warszawa, Gdańsk.

Kto wchodzi w skład zespołu Bracia Figo Fagot?
W skład zespołu Bracia Figo Fagot wchodzi Piotr Połać – Figo oraz Bartosz Walaszek (znany również jako Cjalis) – Fagot.
Kiedy powstał zespół Bracia Figo Fagot?
Zespół Bracia Figo Fagot powstał w 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 volt. Ich twórczość przypadła do gustu szerszej publiczności – postanowili więc kontynuować działalność. Pierwszy koncert zagrali w klubie Progresja w Warszawie w 2011 roku.
Jaką muzykę tworzą Bracia Figo Fagot?
Muzyka zespołu Bracia Figo Fagot to disco polo w miejskiej odmianie, z dużą dawką czarnego humoru i niebanalnej rytmiki.
Jakie albumy nagrał zespół Bracia Figo Fagot?
Bracia Figo Fagot nagrali sześć albumów studyjnych - Na bogatości (2012), Eleganckie chłopaki (2013), Discochłosta (2014), Disco polo (2016), Bez popity i bez gumy (2019) oraz Miliony internautów mogą się mylić (2020).

Fani lubią też

Zobacz też