Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Bracia Figo Fagot

Bracia Figo FagotOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Bracia Figo Fagot, znani również jako BFF, to polski zespół muzyczny, założony przez Piotra Połacia i Bartosza Walaszka, znanego również jako Cjalis, w Warszawie. Ich twórczość zaliczana jest do nurtu disco polo, choć – jak podkreślają sami artyści – w miejskiej odmianie.

 

Historia zespołu Bracia Figo Fagot sięga roku 2010 i związana jest z serialem komediowym Kaliber 200 volt. Każdy odcinek produkcji zawierał miniteledysk w charakterze disco polo. Na prośbę fanów powstał zespół, a główni wykonawcy występują w roli serialowych postaci. Piotr Połać (teksty i wokal), jako Figo – Fabian Barłoś oraz Bartosz Walaszek (teksty, wokal i keyboard) – jako Fagot – Szymon Filip Barłoś, podbili serca słuchaczy i zadebiutowali na IV Festiwalu Twórczości Żenującej „Zacieralia” 15 stycznia 2011 w klubie muzycznym Progresja w Warszawie. Fragmenty utworów zespołu usłyszeć można zarówno w kreskówce Kapitan Bomba, jak i w wersji kinowej. Co jest najważniejsze dla członków bandu Bracia Figo Fagot? Koncerty, które grają na żywo i nie korzystają z playbacku.

 

Zespół otrzymał nagrodę w plebiscycie Niegrzeczni 2014 w kategorii Niegrzeczny Artysta, na gali w Chorzowie, która miała miejsce 12 lutego 2014 roku. Piotr Połać zdobył natomiast tytuł najlepszego muzyka polskiego 2014 roku, nadany przez magazyn Metal Hammer.

Bracia Figo Fagot – albumy

Do tej pory Bracia Figo Fagot nagrali sześć albumów studyjnych. Pierwszym z nich był krążek Na bogatości wydany w 2012 roku, z hitowym numerem Bożenka, którego teledysk wyreżyserował Bartosz Walaszek. Rok później na rynku ukazał się album Eleganckie chłopaki, gdzie gościnnie wystąpił Czesław Mozil, a następnie – Discochłosta. Do kolekcji doszły w kolejnych latach Disco Polo, Bez popity i bez gumy, a w 2020 roku – Miliony internautów mogą się mylić, z utworami promującymi Nie zaufam nigdy już i Karolino (KOCHAM CIĘ). Dużą popularnością na serwisie YouTube cieszą się kawałki Ugi Boogie, Pakistański chłopiec i Wędkarz miłości z milionami wyświetleń.

Bracia Figo Fagot koncerty 2021

Już niebawem - Bracia Figo Fagot we Wrocławiu! Zespół zagra w Centrum Koncertowym A2 w listopadzie. Na evencie miejskiego disco polo będzie można usłyszeć największe przeboje grupy muzycznej, takie jak Bożenka, Ooooo kończy się już noc, Pisarzem miłości oraz Karolino (KOCHAM CIĘ). Jeśli czekasz na niepowtarzalną moc syntezatora w wykonaniu królów pastiszu – koncert Bracia Figo Fagot to wydarzenie dla Ciebie! Wsłuchaj się w prześmiewcze teksty i daj się ponieść fali szaleństwa, która na długo pozostanie w Twojej pamięci.

 

Dolny Śląsk nie może się doczekać! Bracia Figo Fagot bilety to jedyna gwarancja rezerwacji miejsca.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Bracia Figo Fagot?
W skład zespołu Bracia Figo Fagot wchodzi Piotr Połać – Figo oraz Bartosz Walaszek (znany również jako Cjalis) – Fagot.
Kiedy powstał zespół Bracia Figo Fagot?
Zespół Bracia Figo Fagot powstał w 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 volt. Ich twórczość przypadła do gustu szerszej publiczności – postanowili więc kontynuować działalność. Pierwszy koncert zagrali w klubie Progresja w Warszawie w 2011 roku.
Jaką muzykę tworzą Bracia Figo Fagot?
Muzyka zespołu Bracia Figo Fagot to disco polo w miejskiej odmianie, z dużą dawką czarnego humoru i niebanalnej rytmiki.
Jakie albumy nagrał zespół Bracia Figo Fagot?
Bracia Figo Fagot nagrali sześć albumów studyjnych - Na bogatości (2012), Eleganckie chłopaki (2013), Discochłosta (2014), Disco polo (2016), Bez popity i bez gumy (2019) oraz Miliony internautów mogą się mylić (2020).

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn