Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Joanna Kuberska

Joanna Kuberska

Joanna KuberskaOpisWydarzeniaJoanna Kuberska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Joanna Kuberska to polska aktorka młodego pokolenia, która występuje zarówno na deskach teatralnych, jak i przed obiektywem kamery. Szerszej publiczności może być znana za sprawą roli Julii Kryszak w serialu "M jak miłość". Artystka użycza także głosu w dubbingach.

Historia Joanny Kuberskiej

Joanna Kuberska nie ma w swojej rodzinie nikogo, kto zajmowałby się teatrem. Jej rodzice są lekarzami. Pomimo tego już w wielu kilku lat zaszczepiono w niej miłość do teatru. Stało się to za sprawą babci, którą pracowała jako bileterka w Teatrze Groteska w Krakowie. Zabrała tam małą Asię, kiedy dziewczynka miała zaledwie 1,5 roku. Nic więc dziwnego, że aktorzy i rekwizytorzy się nią zachwycali, a także dawali jej zabawki. Oglądała także bajki, które były grane na scenie aż do tego stopnia, że znała je na pamięć. To sprawiło, że sama postanowiła zostać aktorką.

 

Niestety na początku wszechświat nie podzielał planów Joanny Kuberskiej. Tuż po ukończeniu szkoły średniej aktorka wybrała się w podróż po całej Polsce. Brała udział we wszystkich możliwych egzaminach wstępnych na publiczne akademie teatralne. Miejscowość nie miała znaczenia — chciała się dostać gdziekolwiek. W Krakowie i Warszawie udało się jej dotrzeć do drugiego etapu, jednak w obu miejscach później odpadła. W wywiadzie dla portalu mjakmilosc.vod.tvp.pl. przyznaje, że we Wrocławiu i Łodzi poszło jej tak źle, że na pewien czas w ogóle zraziła się do aktorstwa.

 

Joanna Kuberska początkowo nie planowała w ogóle podchodzić do kolejnych rekrutacji. Podjęła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku "Wiedza o teatrze", które bardzo miło wspomina. Ostatecznie po roku zdecydowała się złożyć papiery do szkół teatralnych w Warszawie i Krakowie. Tym razem w obu miejscach dotarła do finału. Wybrała Warszawę, a do Krakowa nawet już nie przyjechała na ostateczną eliminację. Studia ukończyła w 2017 roku.

 

Tuż po studiach Joanna Kuberska otrzymała najważniejszą rolę w swojej dotychczasowej karierze, a mianowicie postać Julii Kryszak w serialu "M jak miłość". To dzięki niej mogła dotrzeć ze swoimi umiejętnościami do szerszej publiczności. Później zagrała jeszcze bardziej epizodyczne role w kilkunastu filmach i serialach. Użyczyła także głosu w animacjach dla dzieci. Pomimo tego, że jej kariera jest bardzo krótka w porównaniu do innych nazwisk w branży, to już aktorka pozytywnie się w niej wyróżnia.

Najpopularniejsze seriale i dubbingi Joanny Kuberskiej

Joanna Kuberska wystąpiła m.in. w:

 • serialach:
  • "M jak miłość", gdzie zagrała rolę Julii Kryszak,
  • "Ojciec Mateusz", gdzie zagrała rolę Magdy Celestyn,
  • "O mnie się nie martw", gdzie zagrała rolę Olgi Wesołowskiej, 
  • "Zawsze warto", gdzie zagrała rolę Joanny Wardeckiej,
  • "Leśniczówka", gdzie zagrała rolę komendanta Kingi Bielawskiej,
 • dubbingach:
  • "Czarna pantera",
  • "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara",
  • "Han Solo: Gwiezdne wojny — historie".

Z kim współpracuje Joanna Kuberska?

Na planie filmowym Joanna Kuberska współpracowała m.in. z:

 • Arturem Żmijewskim, Michałem Pielą, Rafałem Cieszyńskim, Piotrem Polkiem, Arturem Pontkiem, Kingą Preis, Aleksandrą Górską (w ramach serialu "Ojciec Mateusz"),
 • Katarzyną Cichopek, Adrianną Kalsą, Teresą Lipowską, Anną Muchą, Mikołajem Roznerskim, Krystianem Domagałą (w ramach serialu "M jak miłość"),
 • Przemysławem Bluszczem, Markiem Bukowskim, Henrykiem Talarem, Julią Kostow, Jolantą Fraszyńską, Marią Pawłowską, Weroniką Książkiewicz (w ramach serialu "Leśniczówka").

 

Zobacz też: Julia Kamińska, Anna Cieślak, Marcin Dorociński, Michał Mikołajczak, Piotr Grabowski, Anna Ilczuk, Olga Bończyk, Elżbieta Romanowska, Paulina Gałązka, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Viola Arlak, Katarzyna Pakosińska, Jowita Budnik, Tomasz Sapryk, Marcin Korcz, Sylwia Banasik-Smulska, Marta Ścisłowicz, Sebastian Machalski, Janusz Kruciński, Magdalena Margulewicz,

 

Wydarzenia

Joanna Kuberska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Joanna Kuberska?

Miejscowości, w których Joanna Kuberska wystąpi w najbliższym czasie: Kraków, Warszawa, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Łódź, Rzeszów, Rybnik, Wrocław, Toruń, Grodzisk Mazowiecki, Sosnowiec.

Kiedy urodziła się Joanna Kuberska?
Joanna Kuberska urodziła się w 1992 roku.
Skąd pochodzi Joanna Kuberska?
Joanna Kuberska pochodzi z Nowego Targu, czyli miasta położonego w województwie małopolskim.
Ile wzrostu ma Joanna Kuberska?
Joanna Kuberska ma 167 cm wzrostu.
Kiedy rozpoczęła się kariera Joanny Kuberskiej?
Kariera Joanny Kuberskiej rozpoczęła się w 2016 roku.
Jak nazywał się pierwszy film lub serial Joanny Kuberskiej?
Joanna Kuberska pierwszy raz przed okiem kamery stanęła w serialu "Po prostu przyjaźń". Zagrała tam rolę pani prowadzącej loterię.

Fani lubią też

Zobacz też