Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Mela Koteluk

Mela Koteluk

Mela KotelukOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Mela Koteluk to polska wokalistka i autorka tekstów. Urodziła się w 1985 roku w Sulechowie. W liceum przeprowadziła się do Zielonej Góry, a od 2002 roku mieszka w Warszawie.

 

Jako nastolatka brała udział w warsztatach prowadzonych przez reżysera i autora piosenek Andrzeja Głowackiego i specjalistkę od emisji głosu Elżbietę Zapendowską, gdzie wyróżniła się swoją barwą głosu.

 

Swoją karierę rozpoczęła od śpiewania chórków w niemieckim zespole hard rockowym „Scorpions” oraz u Gaby Kulki. Przez dwa lata mieszkała w Londynie, gdzie pracowała jako kelnerka i uczyła się w London Music School.

Debiutancka płyta Meli Koteluk Spadochron 

W maju 2012 roku wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany „Spadochron”, który pokrył się podwójną platyną. W 2013 roku otrzymała dwie nagrody polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk” w kategorii „Debiut roku” i „Artysta roku”, pokonując gwiazdy takie jak Monika Brodka, Maria Peszek czy zespół HEY.

 

Drugi album artystki pod tytułem „Migracje” ukazał się w listopadzie 2014 roku i również uzyskał status podwójnej platyny. Najnowszy krążek Koteluk - „Migawka” pochodzi z 2018 roku i zebrał entuzjastyczne recenzje. Wśród jej najpopularniejszych piosenek wymienić można: „Żurawie Origami”, „Odprowadź” czy „Melodia Ulotna”, która ma już ponad 18 milionów wyświetleń na kanale YouTube.

 

Mela Koteluk w swojej twórczości łączy rocka, elektronikę i pop. Jej teksty są głębokie, poetyckie i emocjonalne. Prywatnie lubi podróżować między innymi po Azji.

Koncerty Meli Koteluk

Koncerty Meli Koteluk są wyczekiwane przez jej szerokie grono fanów. Podczas wydarzeń tworzy ona wyjątkowy klimat, który pozwala oderwać się od codzienności. Jej głębokie teksty i delikatne melodie skradną serce niejednej osobie. 

 

Koncerty Meli Koteluk są też okazją, aby na żywo usłyszeć przeboje z repertuaru artystki takie jak między innymi Spadochron czy Melodia Ulotna. Bilety na koncerty oraz wszystkie wydarzenia z udziałem wokalistki wyprzedają się w szybkim tempie. Artystkę razem z jej zespołem można usłyszeć w całej Polsce.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też