Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski

Michał WiśniewskiSzczegółyOpisWydarzeniaMichał Wiśniewski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
51 lat
data urodzenia:
09.09.1972
miejsce urodzenia:
Łódź
zespół/zespoły aktualne:
Ich Troje
dyscyplina:
Piosenkarz pop i pop-rock, autor tekstów, aktor, prezenter telewizyjny
social media:

Opis

Michał Wiśniewski to urodzony 9 września 1972 roku w Łodzi polski piosenkarz, autor tekstów, prezenter telewizyjny i aktor. Aktywny zawodowo od 1994 roku, kiedy to wraz z Jackiem Łągwą rozpoczął rozważania o założeniu zespołu muzycznego Ich Troje. Od tego momentu wszystko potoczyło się błyskawicznie. Grupa zaczęła odnosić spektakularne sukcesy w kraju oraz na arenie międzynarodowej, stając się z czasem jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w całej Polsce.

Wywiad z Michałem Wiśniewskim

Pierwsze lata kariery Michała Wiśniewskiego

Poważna kariera muzyczna Michała Wiśniewskiego rozpoczęła się w roku 1995. To właśnie wtedy doszło do założenia grupy Ich Troje, w której to Michał występował wraz z Jackiem Łągwą i Magdaleną Pokorą (Magdą Femme). W późniejszym czasie w zespole pojawiło się jeszcze kilka innych wokalistek.

Pierwszy album studyjny Ich Troje o nazwie "Intro" ukazał się już w 1996 roku, nakładem Koch International Poland. Już wtedy pojawiły się głosy mówiące o tym, że grupę czeka świetlana przyszłość. Muzyczny obserwatorzy mieli rację, a niektóre utwory Ich Troje stały się wręcz legendarne [m.in. "A wszystko to… (bo ciebie kocham)", "Powiedz" czy też "Zawsze z Tobą chciałbym być"].

Kolejne płyty z Ich Troje oraz albumy solowe

Michał na muzycznej scenie radził sobie doskonale i trudno było przejść obok niego obojętnie, m.in. ze względu na jego charyzmę oraz nietuzinkowy wizerunek (czerwone włosy). Zebrał ogromną grupę fanów, która zachwycała się kolejnymi płytami Ich Troje, wśród których znalazły się m.in. takie krążki, jak "Po piąte… a niech gadają", "6-ty ostatni przystanek" czy też "Ósmy obcy pasażer".

Nie oznacza to jednak, że Wiśniewski nie pracował również nad albumami solowymi. Jego najbardziej rozpoznawalne krążki to:

  • "Sweterek część 1, czyli 13 postulatów w sprawie rzeczywistości" z 2012 roku,
  • "La Revolucion" z 2013 roku,
  • "Sweterek część 2, czyli 13 postulatów w sprawie miłości" z 2018 roku.

Przy wydawaniu kolejnych płyt z Michałem i Ich Troje współpracowały m.in. tak znane wydawnictwa, jak EMI Music Poland czy też Universal Music Polska.

Występy na Eurowizji

O Michale Wiśniewskim można powiedzieć naprawdę dużo. Jednym kojarzy się z oryginalnym wizerunkiem, innym z licznymi procesami sądowymi, a jeszcze innym z niebagatelnym wpływem na polską scenę muzyczną. Nikt nie odbierze mu jednak dwóch występów na Eurowizji, które zakończyły się następująco:

  • 7. miejsce w 2003 roku z Ich Troje i piosenką "Keine Grenzen – Żadnych Granic",
  • półfinałowy występ (11. miejsce) w 2006 roku z Ich Troje i utworem "Follow My Heart".

Dla Michała oraz całego zespołu było to niesamowite doświadczenie, które zaprocentowało powstaniem jeszcze bardziej dopracowanych i dopasowanych do zmieniających się oczekiwań odbiorców przebojów.

Działalność telewizyjna i przygoda aktorska

Kariera piosenkarza to zaledwie początek, ponieważ Michał w pewnym momencie postanowił spróbować swoich na ekranie. Polscy widzowie mogli go podziwiać w następujących filmach i serialach:

  • "Gwiazdor",
  • "Lawstorant",
  • "Zamiana",
  • "Daleko od noszy",
  • "Lombard. Życie pod zastaw".

Wiśniewski jest również znany ze swojej działalności telewizyjnej. Bardzo często pojawia się na szklanym ekranie, m.in. w roli jurora. W takim charakterze wystąpił choćby w programie "Twoja twarz brzmi znajomo".

Wydarzenia

Michał Wiśniewski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Michał Wiśniewski?

Miejscowości, w których Michał Wiśniewski wystąpi w najbliższym czasie: Mrągowo, Biała Podlaska, Kraków, Bartoszyce, Zamość, Koło, Rzeszów, Leszno, Warszawa, Lublin.

Gdzie i kiedy urodził się Michał Wiśniewski?
Michał Wiśniewski to polski piosenkarz, aktor, autor tekstów i prezenter telewizyjny, który urodził się 9 września 1972 roku w Łodzi. Jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli muzyki pop i pop-rock.
W jakim zespole występuje Michał Wiśniewski i jakimi sukcesami może się pochwalić?
Michał Wiśniewski od 1995 roku występuje w legendarnym zespole muzycznym Ich Troje, z którym to dwa razy występował na Eurowizji. W 2003 roku z piosenką"Keine Grenzen – Żadnych Granic" udało im się zająć wysokie 7. miejsce.
Jakie albumy solowe wydał Michał Wiśniewski?
Na koncie Michała Wiśniewskiego znajduje się kilka albumów solowych, wśród których na szczególne zainteresowanie zasługują m.in. "Sweterek część 1, czyli 13 postulatów w sprawie rzeczywistości" i "Sweterek część 2, czyli 13 postulatów w sprawie miłości".
W jakich filmach, serialach i programach telewizyjnych pojawił się Michał Wiśniewski?
Kariera Michała Wiśniewskiego jest niezwykle zróżnicowana i bogata, z racji czego można było go oglądać w kilku filmach, serialach i programach telewizyjnych, takich jak: "Gwiazdor", "Lombard. Życie pod zastaw", "Twoja twarz brzmi znajomo" oraz "Lawstorant".

Fani lubią też

Zobacz też