Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Mietek Szcześniak

Mietek Szcześniak

Mietek SzcześniakOpisWydarzeniaMietek Szcześniak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Mietek Szcześniak to urodzony w 1964 roku w Kaliszu piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Oprócz pracy nad karierą solową współpracował z artystami, takimi jak Anna Jurksztowicz, Majka Jeżowska, KayahAnna Maria Jopek, Lora Szafran, Edyta Górniak czy Natalia Kukulska. Zdobywca Bursztynowego Słowika, trzykrotny laureat Fryderyków.

Początek kariery Mietka Szcześniaka

W wieku sześciu lat był częścią zespołu Ikary. Następnie był wokalistą w zespole Funk Factory, z którym w 1984 roku stworzył swoje pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Zaprezentował się też podczas konkursu Śpiewać każdy może i Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu. To wydarzenie dało mu przepustkę do udziału w konkursie piosenki w Opolu, gdzie w 1985 roku wystąpił z piosenką „Przyszli o zmroku” i zdobył główną nagrodę im. Anny Jantar. W 1999 roku wspólnie z Edytą Górniak stworzył piosenkę  „Dumka na dwa serca” do filmu Ogniem i mieczem.

 

Jest jednym z założycieli zespołu New Life’m, wykonującego muzykę rozrywkową z przesłaniem chrześcijańskim. 14 czerwca 2006 roku pokazał teledysk do piosenki „Wstawaj”, którą nagrał wspólnie z Mezem i Tabbem. W 2006 roku na sklepowe półki trafiła jego płyta Zwykły cud. W 2007 wziął udział w XLIV Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu, wykonując premierową piosenkę „Bajka że to ja” oraz występując wspólnie z Justyną Steczkowską i Kasią Cerekwicką.

 

Wiele razy pracował wspólnie z zespołem TGD jako solista. W 2015 roku ukazała się płyta pt.Songs from Yesterday, którą nagrał razem z pianistą Krzysztofem Herdzinem. Na płycie znalazły się piosenki z repertuaru takich wykonawców, jak m.in. The BeatlesStevie Wonder The Rolling Stones w interpretacji duetu.

 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenia

Mietek Szcześniak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Mietek Szcześniak?

Miejscowości, w których Mietek Szcześniak wystąpi w najbliższym czasie: Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też