Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Anna Dereszowska

Anna Dereszowska

Anna DereszowskaSzczegółyOpisWydarzeniaAnna Dereszowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
43 lata
data urodzenia:
07.01.1981
miejsce urodzenia:
Mikołów
dyscyplina:
aktorka, wokalistka
social media:

Opis

Anna Dereszowska to polska aktorka, która swoją popularność zawdzięcza rolom w najbardziej topowych serialach. Mogliśmy ją oglądać na planie takich produkcji jak "Klan", "Lokatorzy" czy "Przyjaciółki". Ukończyła Akademię Teatralną, która pozwoliła jej rozwinąć umiejętności aktorskie. Ma na swoim koncie dziesiątki ról teatralnych, filmowych i serialowych.

Historia Anny Dereszowskiej

Anna Dereszowska urodziła się 7 stycznia 1981 roku w Mikołowie, czyli mieście zlokalizowanym w województwie śląskim. Już od nastoletniego wieku miała związek z branżą artystyczną, ponieważ poza klasyczną edukacją w liceum, uczęszczała także do Prywatnego Studium Muzycznego, gdzie uczyła się grać na fortepianie. Po ukończeniu szkoły średniej zdecydowała się zdawać na studia aktorskie. Dostała się do Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 2003 roku.

 

Z debiutem teatralnym Anna Dereszowska nie musiała czekać aż do czasu ukończenia studiów. Już w 2002 roku pojawiła się na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie, gdzie zagrała rolę Marii Antonowej w spektaklu "Rewizor". Później na stałe podjęła pracę w tym miejscu. Współpracowała także m.in. w Studio Buffo oraz w Teatrze Syrena.

 

Choć angaże w najpopularniejszych teatrach w kraju są związane z dużym prestiżem, to Anna Dereszowska stała się popularna dopiero dzięki rolom w serialach. Pojawiła się przede wszystkim w takich produkcjach jak "Złotopolscy", "Klan", "Glina", "Prawo Agaty" czy "Przyjaciółki". Postaci, które wykreowała, na stałe wpisały się w krajobraz polskich produkcji.

 

Poza aktorstwem Anna Dereszowska realizuje się także muzycznie. Jest autorką aż dwóch albumów studyjnych o tytule "Już nie zapomnisz mnie" oraz "Tango va banque — tanga filmowe". Ma na swoim koncie także single "Sex Appeal" oraz "On nie powróci już". Ponadto występuje w znanych programach rozrywkowych m.in. w "Rankingu gwiazd" i "Twoja twarz brzmi znajomo". W ostatnim z wymienionych zajęła wysokie trzecie miejsce, a także wygrała dwa odcinki. Mogliśmy ją także oglądać w show Kuby Wojewódzkiego oraz programie "Kocham cię, Polsko!".

Anna Dereszowska — największe sukcesy

Anna Dereszowska ma na swoim koncie kilka nagród, dzięki którym została doceniona za swoją działalność artystyczną. Przede wszystkim jest w posiadaniu "Złotego Samowaru", czyli I Nagrody przyznawanej na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Otrzymała także nagrody II stopnia na XXIX Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” 2002 i XIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej Lubin 2002.

 

W tym miejscu warto także wspomnieć o konkursie organizowanym przez magazyn Viva!, czyli "Viva! Najpiękniejsi". Choć nie dotyczy on bezpośrednio umiejętności Anny Dereszowskiej, to jest pokłosiem jej popularności związanej z działalnością artystyczną. Aktorka została nominowana w wyżej wymienionym konkursie w kategorii "Najpiękniejsza Polka 2010".

Najpopularniejsze filmy, seriale i dubbingi Anny Dereszowskiej

Anna Dereszowska wystąpiła m.in. w:

 • filmach:
  • "Świadek koronny", gdzie zagrała rolę żony "Skalpela" - Laurę Różycką,
  • "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", gdzie zagrała rolę Jadźki,
  • "Kamienie na szaniec", gdzie zagrała rolę kobiety podoficera SS,
  • "Zróbmy sobie wnuka", gdzie zagrała rolę dziewczynę Janka — Basię,
  • "Nigdy nie mów nigdy", gdzie zagrała rolę Amy Bilskiej,
 • serialach:
  • "Barwy szczęścia", gdzie zagrała rolę Agnieszki Walczak,
  • "Prawo Agaty", gdzie zagrała rolę mecenas Iwony Czerskiej,
  • "Przyjaciółki", gdzie zagrała rolę żony Szymona — Pauliny,
  • "Samo życie", gdzie zagrała rolę dziennikarki, która przeprowadzała wywiad z Kacprem,
  • "Niania", gdzie zagrała rolę Aleks Tymoszko,
 • dubbingach:
  • "Księga Dżungli", gdzie użyczyła głosu Kaa,
  • "Zaczarowana", gdzie użyczyła głosu Nancy,
  • "Renifer Niko ratuje święta", gdzie użyczyła głosu Wilmie.

Z kim współpracuje Anna Dereszowska?

Na planie filmowym Anna Dereszowska współpracowała m.in. z:

 • Urszulą Grabowską, Andrzejem Grabowskim, Robertem Więckiewiczem, Maciejem Kozłowskim, Arturem Żmijewskim (w ramach filmu "Świadek koronny"),
 • Małgorzatą Kożuchowską, Zbigniewem Zamachowskim, Katarzyną Bujakiewicz (w ramach filmu "Zróbmy sobie wnuka"),
 • Joanną Kulig, Sebastianem Fabiańskim, Mają Ostaszewską, Alicją Bachledą-Curuś, Piotrem Stramowskim, Zuzanną Grabowską (w ramach filmu "Pitbull. Niebezpieczne kobiety").

 

Zobacz też: Jakub Józefowicz, Edyta Herbuś, Ewa Błaszczyk, Agata Wątróbska, Grzegorz Damięcki, Anita Sokołowska, Katarzyna Skrzynecka, Tomasz Dedek, Dorota Chotecka, Klaudia Halejcio, Krzysztof Tyniec, Mirosław Zbrojewicz, Marzena Trybała, Andżelika Piechowiak, Wojciech Brzeziński, Jakub Przebindowski, Krzysztof Piątkowski, Marcin Przybylski, Katarzyna Trzcińska, Aleksander Machalica,

Wydarzenia

Anna Dereszowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Anna Dereszowska?

Miejscowości, w których Anna Dereszowska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Łódź, Lublin, Katowice, Kraków, Bielany Wrocławskie, Płock, Radom, Białystok, Bełchatów.

Kiedy urodziła się Anna Dereszowska?
Anna Dereszowska urodziła się 7 stycznia 1981 roku.
Skąd pochodzi Anna Dereszowska?
Anna Dereszowska urodziła się w Mikołowie.
Kiedy rozpoczęła się kariera Anny Dereszowskiej?
Kariera Anny Dereszowskiej rozpoczęła się w 2001 roku.
Jak nazywał się pierwszy spektakl Anny Dereszowskiej?
Pierwszy spektakl, w którym zagrała Anna Dereszowska, nazywał się "Rewizor". Aktorka zagrała w nim rolę Marii Antonowej, a sztuka została wystawiona w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
Gdzie zagrała Anna Dereszowska?
Anna Dereszowska zagrała m.in. w takich produkcjach jak "Złotopolscy", "Prawo Agaty", "Przyjaciółki", "Klan", "Lokatorzy" czy "Porady na zdrady".

Fani lubią też

Zobacz też