Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Katarzyna Zielińska

Katarzyna Zielińska

Katarzyna Zielińska OpisWydarzeniaKatarzyna Zielińska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Katarzyna Zielińska to urodzona w 1979 roku w Limanowej polska aktorka i piosenkarka. W 2002 roku została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W 2012 roku miał miejsce jej debiut  jako producentki teatralnej. W Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie wystawiła spektakl Berlin. 4.00 rano.

Rozwój kariery Katarzyny Zielińskiej

Podczas studiów można było ją zobaczyć występującą w Krakowskim Teatrze Ludowym. Po ich ukończeniu była związana też w warszawskimi teatrami Syrena i Rampa. Obecnie występuje w Teatrze Komedia i Teatrze Muzycznym Roma.

 

W 2006 roku wystąpiła w programie muzycznym TVP2 Szansa na sukces. Pobierała lekcje śpiewu u Elżbiety Zapendowskiej. Dużą popularność zdobyła dzięki roli Marty Walawskiej w serialu Barwy szczęścia, w którą wcielała się w latach 2007–2017. Dzięki niej dwa razy zdobyła nagrodę Telekamery w kategorii Aktorka oraz nominację do Wiktora w kategorii Odkrycie roku. Można było zobaczyć ją między innymi w serialach takich jak między innymi Przyjaciółki O mnie się nie martw, Zawsze warto. Zagrała w takich filmach jak: Dzień świra, Mój Nikifor, Plac Zbawiciela oraz Listy do M. i Listy do M. 2. Za rolę w filmie Och, Karol 2 została nominowana do Złotej Kaczki w kategorii „Najlepsza aktorka”.

Źródło zdjęcia Flickr, fot. Maks Manuals

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Zaręczony pogrąŻony

Zaręczony pogrąŻony

25.03-19.05.2023

Ostrów Wielkopolski, Piła, Radom i inne

Katarzyna Zielińska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Katarzyna Zielińska ?

Miejscowości, w których Katarzyna Zielińska wystąpi w najbliższym czasie: Ostrów Wielkopolski, Piła, Warszawa, Radom.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn