Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Avatar

AvatarOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Avatar to zespół muzyczny założony w Szwecji, w Göteborgu. Jego twórczość określana jest jako melodic death metal i nu metal. W skład grupy muzycznej wchodzi pięciu muzyków: Johannes Eckerström – wokalista, John Alfredsson – perkusista, Jonas Jarlsby i Tim Öhrström – gitarzyści oraz Henrik Sandelin – basista. Do 2020 roku zespół Avatar wydał 8 albumów studyjnych, które cieszą się największą popularnością w Szwecji i w Stanach Zjednoczonych.

Avatar – szwedzki zespół death metalowy

Kiedy zaczęła się historia zespołu Avatar? Grupa muzyczna działa od 2001 roku, lecz na początku funkcjonowała pod nazwą Lost Soul. W pierwszych latach twórczości artyści wydali dwa dema: 4 Reasons to Die oraz Personal Observations, a w 2006 roku ukazał się ich debiutancki album – Thoughts of No Tomorrow. W ramach promocji krążka Avatar koncertował po Europie wraz z grupami Evergrey oraz Impaled Nazarene, a następnie wyruszył do Skandynawii z zespołem In Flames.

 

Druga płyta Avatar, Schlacht, pojawiła się w 2007 roku. Band ruszył w kolejną trasę koncertową i pojawił się m.in. na festiwalach ARTmania oraz Arvikafestivalen. W międzyczasie pracował nad kolejnym krążkiem, zatytułowanym Avatar, którego premiera miała miejsce 11 listopada 2011 roku.

 

Następnymi albumami grupy muzycznej była płyta Black Waltz (2012), Hail the Apocalyps (2014), Feathers&Flesh (2016), Avatar Country (2018) oraz Hunter Gatherer (2020). Najnowszy z nich to najmroczniejsza odsłona zespołu, traktująca o okrucieństwie, deprywacji i pogardzie, która panuje w dzisiejszym świecie.

Koncert zespołu Avatar

Każdy koncert Avatar cieszy się dużą popularnością, a muzycy wielokrotnie podkreślali, jak ważny jest dla nich kontakt z publicznością na żywo. Występowali w różnych krajach na całym świecie, u boku Stratovarius, Helloween, Mascot Parade, Miosis, Sevendust, Lacuna Coil, Engel, Smash Into Pieces, Avenged Sevenfold, Five Finger Death Punch, Sabaton i wieloma innymi. Pojawili się na festiwalach muzycznych, m.in. Welcome to Rockville oraz Earthday Birthday w USA, Bloodstock Open Air w Niemczech, Alcatraz Metal Fest w Belgii, Metaldays w Słowenii czy Download w Wielkiej Brytanii.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

 

Sprawdź też: Hot Wheels Monster Trucks, Kaleo, Disclosure, Iann Dior,

Bullet For My Valentine, Halestorm, Biffy Clyro, The Script, Counting Crows, Starset, Kiana Ledé, Oh Wonder, Neck Deep, Sinead Harnett, Stand Atlantic: EU Tour, The Slow Readers Club

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład szwedzkiego zespołu Avatar?
W skład szwedzkiego zespołu death-metalowego Avatar wchodzi pięciu artystów: wokalista Johannes Eckerström, perkusista John Alfredsson, gitarzyści Jonas Jarlsby i Tim Öhrström oraz basista Henrik Sandelin.
Jaką muzykę tworzy zespół Avatar?
Zespół Avatar tworzy muzykę określaną jako melodic death metal, nu metal, heavy metal i metal progresywny.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn