Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta The Dumplings

The Dumplings

The DumplingsOpisWydarzeniaThe Dumplings - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

The Dumplings to polski duet muzyczny, wykonujący muzykę electropop. Zespół tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś pochodzący z Zabrza.

 

Artyści Poznali się w 2011 roku podczas konkursu piosenki i postanowili razem grać. Początkowo był to akustyczny indie rock, ale potem zdecydowali się pójść w kierunku muzyki elektronicznej. Początkowo zdobyli popularność, publikując swoją twórczość na kanale YouTube. W 2013 roku wysłali swoje utwory do Łukasza Jakubiaka, który zaprosił ich do swojego programu 20 metrów kwadratowych Łukasza. W 2014 roku weszli do domowego studia nagraniowego Bartosza Szczęsnego, a chwilę później podpisali kontrakt z wytwórnią płytową Warner Music Poland.

Pierwsza płyta The Dumplings

Premiera ich pierwszej płyty „No Bad Days” odbyła się w maju 2014 roku. Wcześniej światło dzienne ujrzał ich pierwszy singiel „Mewy”. „No Bad Days” otrzymała nagrodę Fryderyka, bardzo dobrze przyjęta została równieżkolejna płyta „Sea You Later”. 

Koncerty The Dumplings 

Nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem, taneczny smutek oraz oryginalne, chwytliwe melodie to znaki rozpoznawcze zespołu, który słynie z pełnych emocji koncertów. W listopadzie 2018 roku było można ich usłyszeć na One Love Festival. The Dumplings wystąpili na dwóch ważnych festiwalach showcase’owych w Wielkiej Brytanii: Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton oraz zagrali koncert klubowy w Londynie wraz z zespołem Kamp!  Koncerty The Dumplings to za każdym razem duża dawka pozytywnej energii!

Powiązani artyści: Bitamina, BOKKA, Kortez, Patrick the Pan, Andrzej SmolikXxanaxx, Domowe Melodie, Organek, Daria Zawiałow, Bovska, Sonbird, Julia Pietrucha, Męskie Granie Orkiestra, Kasia Lins, Mery Spolsky, SMOLIK / KEV FOX, BOWNIK, MaJLo, CoalsPiotr Zioła

Wydarzenia

The Dumplings - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi The Dumplings?

Miejscowości, w których The Dumplings wystąpi w najbliższym czasie: Olsztyn.

Kiedy powstał zespół The Dumplings?
The Dumplings jest polskim duetem muzycznym, wykonując muzykę w gatunku electropop. Został założony w 2011 roku przez inicjatywę Justyny Święs I Kuby Karasia.
Jaki był pierwszy album zespołu The Dumplings?
Pierwszym, debiutanckim albumem duetu The Dumplings jest "No Bad Days", którego premiera miała miejsce 6 maja 2014 roku. Album został wydany przez wytwórnię Warner Music Poland.
Jakie nagrody za swoją działalność muzyczną otrzymał duet The Dumplings?
Pierwszą nagrodą przyznaną zespołowi The Dumplings była nagroda Superhiro w kategorii Superhiro przyszłości. W tym samym roku otrzymali nagrodę Yach Film 2014 w kategorii aranżacja przestrzeni. W 2016 roku zespół został odznaczony Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.
Na jakich festiwalach występował duet The Dumplings?
The Dumplings występowali na takich festiwalach jak Open'er Festival, Off Festival, odbywających się w Polsce, oraz Liverpool SoundCity, The Great Escape, które odbywały się w Wielkiej Brytanii.

Fani lubią też

Zobacz też