Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Izabela Dąbrowska

Izabela Dąbrowska

Izabela DąbrowskaOpisWydarzeniaIzabela Dąbrowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Izabela Dąbrowska to urodzona 22 sierpnia 1966 roku w Białymstoku polska aktorka znana z ról filmach, serialach, dubbingu oraz teatrze. Jest również artystką kabaretową.

Izabela Dąbrowska: pochodzenie i wykształcenie

Izabela Dąbrowska urodziła się 22 sierpnia 1966 roku w Białymstoku. Jej rodzina pochodzi z Kołodna, gdzie mieszkała w pierwszych latach życia. Aktorka jest absolwentką V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku. Studiowała w Białymstoku w filii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Lalkarskim. 

Izabela Dąbrowska: kino i telewizja

W trakcie kariery aktorka zagrała w wielu filmach i serialach. W 1997 pojawiła się w "Bożej podszewce" w roli Wandy Jurewicz. Następnie wystąpiła we "Wszystkich pieniądzach świata" (jako Aldona Kraszewska), "Cudzie purymowym" (jako urzędniczka), "Garderobie damskiej" (jako garderobiana Lusia) i "Show" (jako Beata).

W latach 2003-2009 występowała w serialu "Plebania" w roli Katarzyny Machejkowej. Zagrała również w "Białej sukience" (jako Zocha Suszkowa), "Stacyjce" (jako Teresa), "Dylemacie 5" (jako Wojtaszkowa), "Wszystko będzie dobrze" (jako Zofia Kwiatkowska), "Nie kłam, kochanie" (jako sekretarka), "Ojcu Mateuszu" (jako Jadwiga Pope), "Milczeniu jest złotem" (jako rejestratorka), "Kołysance" (jako żona listonosza) oraz "Żaklinie" (jako nauczycielka).

W latach 2013-2021 występowała w serialu "Blondynka" jako Jasiunia. W następnych latach pojawiła się w takich produkcjach jak: "Bar u Danuśki" (jako Fredzia), "Jestem mordercą" (jako Krystyna), "Ucho prezesa" (jako Basia), "Listy do M 3" (jako Urszula), "7 uczuć" (jako Dana), "My Name is Sara" (jako Marina), "Całe szczęście" (jako Jadzia), "Czarny mercedes" (jako Wielgatowa), "W głębi lasu" (jako Bożena) i "Miłość do kwadratu" (jako nauczycielka). Aktorka wystąpiła także w epizodycznych rolach w takich serialach jak "Ojciec Mateusz" (jako Krystyna), "Komisarz Mama" (jako Natalia), "W rytmie serca" (jako Oksana), "Ja to mam szczęście" (jako profesor Popławska), "Szpilki na Giewoncie" (jako Jola) oraz "Hela w opałach" (jako pani Szmit).

Izabela Dąbrowska: dubbing

Aktorka wystąpiła w wielu produkcjach dubbingowych. Podkładała głos m.in. takim postaciom jak Panna Darkside w "Fatalnej czarownicy", Pani Wydralska w "Zwierzogrodzie", Cyrkonia w "Steven Universe", Janice w "Muppetach", pani Montecka w "Gnomeo i Julii", pani Byrne w "Mr. Young", Giselle w "Safari 3D", Willow w "Szczypcie magii", pani Montecore w "Słonecznej Sonny", Techniczka w "Małpach w kosmosie", Myaxx w "Ben 10: Wyścig z czasem" oraz "Ben 10: Tajemnica Omnitrixa", Topaza w "Barbie i magia tęczy", Nosenpikiel w "Wiewiórku" i Madeline w "Danny Phantom". W produkcji "Kryptonim: Klan na drzewie" aktorka podkładała głos kilku postaciom. Były to m.in: MegaMama, Lydia Gilligan, Szefowa z Wąsami, pani Thompson, Walercia, kucharka oraz Henrietta von Marcepan.

Izabela Dąbrowska: teatr

Izabela Dąbrowska od początku kariery jest związana z teatrem. Po studiach była lalkarką zgodnie z wykształceniem. Następnie pracowała w Teatrze Lalka w Warszawie w latach 1989-1990 oraz Teatrze Lalki i Aktora Miniatura w Gdańsku w latach 1990-1991. W 1995 zaczęła pojawiać się w Teatrze Dramatycznym, a w 1999 roku Teatrze na Woli w Warszawie. W roku 2005 aktorka podjęła współpracę z Laboratorium Dramatu i Teatrem Montownia w Warszawie.

 

Zobacz też: Maja Ostaszewska, Olaf Lubaszenko, Katarzyna Cichopek, Elżbieta Romanowska, Maciej Radel, Jan Frycz, Katarzyna Żak, Grzegorz Damięcki, Beata Ścibakówna, Piotr Polk, Jowita Budnik, Andrzej Konopka, Marta Wiejak, Andrzej Pieczyński, Ola Domańska, Kazik Mazur, Tomasz Dutkiewicz, Rafał Kwietniewski, Cezary Łukaszewicz, Robert Kowalski,

 

Wydarzenia

Izabela Dąbrowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Izabela Dąbrowska?

Miejscowości, w których Izabela Dąbrowska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kiedy urodziła się Izabela Dąbrowska?
Aktorka urodziła się 22 sierpnia 1966 roku w Białymstoku.
Jaką szkołę ukończyła aktorka?
Aktorka jest absolwentką Wydziału Lalkarskiego warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (filia w Białymstoku).
Jakie są najbardziej znane role aktorki?
W trakcie swojej kariery wystąpiła m.in. w takich produkcjach jak "Boża podszewka", "Biała sukienka", "Blondynka" oraz "Ucho prezesa".
W jakim kabarecie występuje aktorka?
Poza aktorstwem Izabela Dąbrowska jest znana z "Kabaretu na Koniec Świata".
Jakie języki obce zna aktorka?
Izabela Dąbrowska posługuje się biegle językiem rosyjskim. Zna również angielski w stopniu podstawowym.

Fani lubią też

Zobacz też