Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Golec uOrkiestra

Golec uOrkiestra

Sprawdź wydarzenia
Golec uOrkiestraSzczegółyOpisWydarzeniaGolec uOrkiestra - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Zespół popowy i folkowy
social media:

Opis

Zespół Golec uOrkiestra został założony w 1998 roku przez braci bliźniaków, Pawła i Łukasza Golców. Grupa łączy brzmienia muzyki ludowej z Karpat z wieloma współczesnymi gatunkami takimi jak jazz czy blues.

Golec uOrkiestra - informacje o zespole 

Bracia urodzili się w 1975 roku w Żywcu. Rozpoczęli naukę gry na instrumentach w Szkole Muzycznej I stopnia w Żywcu - Łukasz na trąbce, a Paweł na perkusji. Naukę kontynuowali w Szkole Muzycznej II stopnia w Bielsku-Białej. Brali też udział w warsztatach jazzowych i konkursach instrumentów dętych blaszanych, gdzie zawsze zdobywali wysokie miejsca. Wraz z kolegami założyli zespół jazzowy o nazwie Straight Ahead. Następnie studiowali na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. W tamtym okresie grali jeszcze w dwóch innych zespołach.

Po studiach wpadli na pomysł połączenia muzyki góralskiej z jazzowymi, popowymi i rock-and-roll'owymi brzmieniami. Ich pierwsze występy odbywały się podczas różnych imprez w klubach, galeriach, na lokalnych przeglądach i festiwalach.

Ich debiutancka płyta - „Golec uOrkiestra 1” ukazała się w 1999 roku i pokryła się podwójną platyną. Wzbudzili zainteresowanie Michała Urbaniaka, który zaproponował im nagranie utworu na Sylwestra 2000. Tak powstał „New York Baca Millenium Song”. Utwór ten wykonali wspólnie w Warszawie, na Placu Zamkowym, podczas koncertu Sylwestrowego.

W 2000 roku ukazała się kolejna płyta braci - „Golec uOrkiestra 2”, która już pierwszego dnia pokryła się złotem, w ostateczności uzyskując status czterokrotnej platyny. Znalazły się tam piosenki takie jak „Ściernisco” czy „Słodycze”. Trzy kolejne płyty pokryły się platyną lub złotem i wylansowały między innymi hit „Pędzą konie”.

Golec uOrkiestra koncerty

Tradycją zespołu stało się już wydawanie płyt świątecznych z kolędami i pastorałkami takie jak „W niebo głos”. 

Wydarzenia

Golec uOrkiestra - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Golec uOrkiestra?

Miejscowości, w których Golec uOrkiestra wystąpi w najbliższym czasie: Szczyrk, Katowice.

Jaką muzykę tworzy zespół Golec uOrkiestra?
Golec uOrkiestra jest polskim zespołem muzycznym, tworzącym muzykę w gatunku pop'u oraz folku. Działalność rozpoczęła się w 1998 roku, a założona została przez bliźniaków-Łukasza i Pawła Golec oraz siostrę Edytę. Na swoim koncie posiadają 5 albumów, z czego 4 otrzymały status platynowej płyty.
Jak wyglądały początki zespołu Golec uOrkiestra?
Golec uOrkiestra współpracowali z takimi artystami jak Maryla Rodowicz, Kayah, Andrzej Piaseczny, Goya czy Katarzyna Groniec. Przed wydaniem swojego pierwszego albumu, zespół występował na wielu festiwalach-podczas Folk Fiesta w Ząbkowicach Śląskich, Szolnok Folk Festiwal na Węgrzech oraz podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu i w Wiśle.
W jakich krajach zespół Golec uOrkiestra występował?
Podczas swojej działalności, która trwa od kilkunastulat, aż po dziś zagrali ponad tysiąc pięcset koncertów. Kraje, w których możnabyło usłyszeć artystów na żywo to międzyinnymi Stany Zjednoczone, Grecja, Kanada, Wielka Brytania, Hiszpania, Czechy, Litwą oraz Serbia.
Czy zespół Golec uOrkiestra brał udział w programach telewizyjnych?
W 2011 roku Paweł i Łukasz Golec byli uczestnikami programu " TVP2 Bitwa na głosy" gdzie prowadzili 16-osobową drużynę wokalistów reprezentujących wieś Milówka. Podczas 50. jubileuszowego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zespół został nagrodzony "Superpremierą 2013", "Superpremierą Programu 1 Polskiego Radia 2013" za piosenkę "Młody maj", a także otrzymali honorową nagrodę Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej "Ikona Festiwalu"
W którym roku zespół Golec uOrkiestra zmienił swoje brzmienie?
W 2004 roku został zmieniony skład zespołu, dzięki czemu muzycy wzbogacili swoje brzmienia. Do ich twórczości zostały dodane rozbudowane instrumenty klawiszowe oraz nowoczesne gitarowe riffy. W tym samym roku miał premierę ich kolejny, album pod tytułem Golec uOrkiestra, na którym zespół odszedł od modern folku na rzecz bardziej pop rockowych utworów.

Fani lubią też

Zobacz też