Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Tymon Tymański

Tymon Tymański

Tymon TymańskiOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Tymon Tymański to urodzony 1968 roku, pochodzący z Gdańska kompozytor, multiinstrumentalista, poeta i prozaik. Jest założycielem lub wspólnie założył zespoły takie jak Miłość  Kury  Czan, NRD, Tymon i Trupy, Masło, Poganie, The Users, Tymański Yass Ensemble, Tymon & The Transistors, Polish Brass Ensemble, Jazz Out, Mu.

Początek kariery Tymona Tymańskiego

Tymon Tymański swój pierwszy zespół The Howling Dogs, który zainspirowany został zespołem The Beatles i hard rockiem stworzył w 1979 roku. Tworzyli go: Piotr Merta,  Bartosz Szmit i Piotr Pawlak. Członkowie zespołu, w późniejszym czasie założyli nowofalową grupę  Sni Sredstvom Za Uklanianie, gdzie Tymon Tymański był basistą i wokalistą. Formacja przeistoczyła się później w zespół Miłość.


Tymon Tymański od wielu lat w tym samym czasie prowadzi też zespoły alternatywno-rockowe i jazzowe, grając w nich na gitarze lub na kontrabasie. Jednym z jego zespołów jest Tymański Yass Ensemble, na który składają się trzy pokolenia polskiego alternatywnego jazzu.Artysta jest też częścią Polish Brass Ensemble, który powstał przy okazji współpracy z Dave'em Douglasem.

Tymon Tymański i muzyka filmowa

Tymon Tymański stworzył muzykę do filmów takich jak Sztos, Przemiany i Wesele, który zdobył nagrodę filmową Polskie Orły w 2005 roku. Skomponował również ścieżkę dźwiękową do filmu animowanego Jak bóg Maior utracił tron (1993), który był jednym z cyklu Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego.

Koncerty Tymona Tymańskiego

Tymon Tymański to pełen energii artysta, który na przestrzeni lat wyrobił sobie mocną pozycję na polskiej scenie muzycznej. Artysta niekiedy zaskakuje i szokuje, ale na pewno nie można przejść obok niego obojętnie. Koncerty Tymona Tymańskiego to wydarzenia, podczas których widownia ma okazje usłyszeć wyjątkowe kompozycje stworzone przez artystę.  

 

Artysta w w ciągu wielu lat na scenie zdobył liczne grono fanów, którzy czekają na kolejne wydarzenia muzyczne z jego udziałem. Koncerty Tymona Tymańskiego są też okazją, aby na żywo usłyszeć utwory takie jak między innymi Tamte dni, czy Widziałem Cię z innym chłopcem.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też