Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Metallica

Metallica

MetallicaSzczegółyOpisWydarzeniaMetallica - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

data powstania:
21.10.1981
miejsce powstania:
Los Angeles, USA
członkowie:
James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Robert Trujillo
dyscyplina:
zespół thrash metal, heavy metal, speed metal, hard rock
byli członkowie:
Ron McGovney, Dave Mustaine, Cliff Burton, Jason Newsted, Bob Rock
social media:

Opis

Zapraszamy na koncert online Metallica: Live in Lisbon, Portugal - June 28, 2007. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu #MetallicaMondays, podczas którego zbierane są fundusze na walkę z koronawirusem. Stream koncertu poniżej.

 

 

Metallica to czołowy reprezentant trash metalu - tworzyli legendarną Wielką Czwórkę Trash Metalu razem ze Slayer, Megadeth i Anthrax! W ich muzyce można odnaleźć wpływy wielu odmian ciężkiej muzyki: od heavy metalu, trash metalu, speed metalu po hard rock..

 

Metallica odegrała kolosalną rolę w popularyzacji ciężkiej muzyki i zakorzenieniu się jej w muzyce mainstreamowej - wystarczy wspomnieć klasyczny już Czarny Album zatytułowany po prosu Metallica (1991) i utwory opublikowane właśnie na nim: Nothing Else Matters (od nauki tego numeru swoją edukację muzyczną zaczynają już kolejne pokolenia gitarzystów), Enter Sandman czy The Unforgiven.

 

Za stworzenie legendy Metalliki odpowiedzialni są muzycy, którzy dzięki swojemu uporowi, talentowi i konsekwencji w działaniu dokonali rzeczy wielkich. Mowa o następujących postaciach: James Hettfield - jeden z najszybszych gitarzystów rytmicznych świata i wokalista prowadzący, Lars Urlich - perkusista, manager, Kirk Hammett - gitara prowadząca, wokal wspierający, Robert Trujillo - gitara basowa, wokal wspierający (od 2003) czyli obecny skład Metallica. W tym miejscu nie może zabraknąć tak istotnych person jak byli muzycy zespołu: Dave Mustein - gitara prowadząca, wokal wspierający w latach 1982–1983, lider Megadeth; Clif Burton -gitara basowa, wokal wspierający w latach 1982–1986, którego wspaniałą karierę przerwała tragiczna śmierć w wypadku samochodowym; oraz Jason Newsted gitara basowa, wokal wspierający w latach1986–2001 obecnie zajmujący się karierą solową.

Metallica to wspaniała muzyka i legendarne już dzisiaj płyty

Krążki zespołu takie jak Kill ' Em All (1983), Ride the Lightning (1984), Master of Puppets (1986), ...And Justice for All (1988), Metallica (1991), Load (1996), Reload (1997), Garage. Inc. (1998), St. Anger (2003), Death Magnetic (2008), Lulu (wspólnie z Lou Reedem, 2011), Hardwired... To Self-Destruct (2016).

 

Pisząc o wydawnictwach Metallica należy wspomnieć o fantastycznym koncercie S&M (1999) i S&M2 (2019) z udziałem Orkiestry Symfonicznej z San Francisco. Dzięki tym wydawnictwom i niesamowitym koncertom je promującym Metallica zyskała rzesze wiernych fanów na całym świecie! Metallica koncerty to cudowne widowiska, zapadające w pamięć na całe życie.

Metallica w Polsce

Koncerty Metallica w Polsce odbyły się już kilka razy i zawsze były to cudowne widowiska. Zespół odwiedzał następujące miejsca: Spodek w Katowicach, Stadion Śląski w Chorzowie, stadion Gwardii w Warszawie, Stadion PGE Narodowy w Warszawie, lotnisko Bemowo w Warszawie, a ostatnio Tauron Arenę Kraków w 2018 roku. 

 

Płyty Metallica od wielu lat cieszą się wielkim zainteresowaniem również wśród polskich fanów. Szukając informacji na temat Metalliki warto odwiedzać stronę eBilet.pl. Metallica bilety - bądź na bieżąco z eBilet.pl


Źródło zdjęcia zespołu: Universal Music Polska

 

Wydarzenia

Metallica - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Metallica?

Miejscowości, w których Metallica wystąpi w najbliższym czasie: Zielona Góra, Poznań, Rybnik, Gdańsk, Warszawa, Olsztyn.

Fani lubią też

Zobacz też