Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Olga Bołądź

Olga Bołądź

Olga BołądźSzczegółyOpisWydarzeniaOlga Bołądź - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
40 lat
data urodzenia:
29.02.1984
miejsce urodzenia:
Toruń
dyscyplina:
aktorka, reżyserka
social media:

Opis

Olga Bołądź to urodzona 29 lutego 1984 roku w Toruniu polska aktorka występująca w filmach, telewizji i teatrze. Jest także reżyserką. Jest znana z takich filmów jak "Nad życie", "Skrzydlate świnie", "Służby specjalne", czy "Zero". 

Olga Bołądź: pochodzenie i wykształcenie

Olga Bołądź urodziła się 29 lutego 1984 roku w Toruniu. Wychowała się w tym samym mieście w rodzinie budowlańców. Uczęszczała do szkoły podstawowej i liceum o profilu humanistycznym w Toruniu. Jest absolwentką PWST w Krakowie, do której dostała się za pierwszym podejściem.

Olga Bołądź: kino i telewizja

Olga Bołądź w trakcie swojej kariery wystąpiła w wielu filmach i serialach. W 2007 roku pojawiła się w filmie "Korowód" w roli Doroty. Rok później wzięła udział w kilku produkcjach. W serialu "39 i pół" wystąpiła jako Miłka, w "Skorumpowanych" jako Patrycja Burzyńska, w "Teraz albo nigdy!" jako Jola oraz w "Ojcu Mateuszu" w roli mecenas Janiszewskiej. W 2009 roku aktorka pojawiła się w filmie "Dzieci Ireny Sendlerowej" jako Zofia, w "Pikselach" jako Monika, "Do wesela się zagoi" w roli Julii oraz rozpoczęła grę w serialu "M jak miłość" w roli Agaty Tomasiewicz, a także zakonnicy Łucji w serialu "Majka".

 

W 2009 roku aktorka rozpoczęła także grę w serialu "Czas honoru", w którym występowała do 2014 roku w roli Celiny Dłużewskiej. W latach 2010-2011 Olga Bołądź występowała w serialu "Hotel 52" jako Dorota Kruszyńska. W 2010 roku pojawiła się także jako Basia w filmie "Skrzydlate świnie" oraz Olga w filmie "Kobieta, która pragnęła mężczyzny". Następnie podjęła się ról w "Układzie warszawskim" (jako Zuzanna Szarek) oraz "Prosto z nieba" (jako tłumaczka Ola). W 2012 roku wystąpiła w filmie "Nad życie", który powstał na podstawie prawdziwej historii siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej.

 

W kolejnych latach aktorka wystąpiła w produkcjach "Dziewczyna z szafy" (jako Aga), "Na krawędzi" (jako Krystyna Janicka), "Lekarze" (jako neurochirurg Anna Zaniewska), "Służby specjalne" (jako ppor. Aleksandra Lach), "Dzień dobry, kocham cię!" (jako Paula Wiśniewska), "Komisarz Alex" (jako Klara Wadera), a także "Skazane" (jako Aleksandra Kowalczyk). 

Olga Bołądź: dalszy ciąg pracy w telewizji

W roku 2015 Olga Bołądź wystąpiła w roli Zosi Suczyńskiej w filmie "Słaba płeć?", a następnie w "Kochaj!" (jako Sawa), "Zaćmie" (jako Julia Brystygier) oraz w filmie "Las, 4 rano" (jako Nata). 2017 rok przyniósł aktorce role w filmach "Botoks" (jako Daniela), "Volta (jako Wiki) oraz "Człowiek z magicznym pudełkiem" (jako Gloria).

 

W "Kobietach mafii" w 2018 roku aktorka zagrała Belę. Następnie pojawiła się w serialu "Chyłka", w którym w latach 2019-2021 grała siostrę głównej bohaterki, Magdalenę Obertał. W 2019 roku zagrała również rolę rolę sierżant Anety Batko w "Motywie". W 2021 roku wystąpiła w filmach "Wolka" (jako Anna) oraz "Najmro: Kocha, kradnie, szanuje" (jako Gabi). W 2022 roku aktorka pojawiła się w kolejnych kilku produkcjach. Wystąpiła w filmie "Miłość jest blisko" (jako Marika Szwarc), "Mój dług" (jako Ewa), "Miłość na pierwszą stronę" (jako Nina Maniewska) ora "Matka" (jako Agnieszka).

Olga Bołądź: teatr

Olga Bołądź jest nie tylko aktorką filmową i telewizyjną. Znana jest również z występów w wielu spektaklach teatralnych. W swojej karierze występowała w spektaklach Teatru Polonia w Warszawie oraz Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

 

W czasie studiów wyjechała na półroczne stypendium do Barcelony, gdzie wystąpiła w przedstawieniu dyplomowym pt.: "Dell Arte no es trista". Studiowała również w Stella Adler Academy of Acting and Theatre w Los Angeles. W swojej karierze Olga Bołądź wystąpiła w spektaklach: "Tartuffe" (jako Marianna) w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, "Noc śpiewa piosenki" (jako Młoda Kobieta) w Teatrze Bez Sceny w Katowicach), "Najzwyklejszy cud" (jako Królewna/Nadworny Śpioszek) oraz "Niby-Alaska Harold Pinter" (jako Julie) w PWST w Krakowie.

 

Wystąpiła również w spektaklach "Oczyszczenie" w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, "Boeing, Boeing" (jako Janet) w Teatrze Studio Buffo w Warszawie, "Dobry wieczór państwu" w Teatrze Polonia w Warszawie, "Chopin" (jako Yolla) w Teatrze Palladium w Warszawie oraz "Miasteczko Harmider" (jako Agentka) w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie. 

Olga Bołądź: ciekawostki

Olga Bołądź poza aktorstwem jest także reżyserką. W 2020 roku zadebiutowała jako reżyserka filmem pt.: "Alicja i żabka".

 

 

Zobacz też: Marian Opania, Zbigniew Zamachowski, Daniel Olbrychski, Marzena Rogalska, Weronika Książkiewicz, Karolina Chapko, Krystyna Janda, Joanna Koroniewska, Paulina Holtz, Joanna Liszowska, Paweł Burczyk, Tomasz Borkowski, Paulina Chruściel, Andżelika Piechowiak, Barbara Wypych, Piotr Miazga, Dominika Ostałowska, Monika Mazur, Michalina Sosna, Zbigniew Konopka,

 

Wydarzenia

Olga Bołądź - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Olga Bołądź?

Miejscowości, w których Olga Bołądź wystąpi w najbliższym czasie: Łomża, Warszawa, Kielce, Poznań, Białystok, Wadowice, Kraków, Lublin, Ruda Śląska, Katowice, Tychy, Pszczyna, Bielany Wrocławskie, Pruszków.

Kiedy urodziła się Olga Bołądź?
Aktorka urodziła się 29 lutego 1984 roku w Toruniu, gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej i liceum o profilu humanistycznym.
Jaką szkołę ukończyła aktorka?
Olga Bołądź jest absolwentką PWST w Krakowie.
Jakie są najbardziej znane role aktorki?
Olga Bołądź jest znana z ról w filmach "Nad życie", "Skrzydlate świnie" oraz "Służby specjalne".
W jakich programach wystąpiła aktorka?
Olga Bołądź wystąpiła w programie "Taniec z gwiazdami", w którym razem z tancerzem Łukaszem Czarneckim zajęła czwarte miejsce.
Jakie języki obce zna Olga Bołądź?
Aktorka biegle posługuje się angielskim, hiszpańskim oraz włoskim. Uczyła się również języka rosyjskiego.

Fani lubią też

Zobacz też