Qry

Qry

Qry, a tak naprawdę Patryk Lubaś (urodzony 12 marca 1999 roku w Jaśle), to raper oraz autor tekstów. Jest członkiem zespołu Chilwagon. Prowadził między innymi współpracę z wykonawcami takimi, jak: Żabson, Smolasty, Kizo, Borixon czy z zespołem Ekipa. Podczas swojej kariery, udało mu się wydać ponad 35 utworów.

Qry - kim właściwie jest?

Patryk Lubaś, jest urodzonym 12 marca 1999 r. raperem, który znany jest szerzej pod pseudonimem Qry, a od pewnego czasu również jako Stephan Valentino. Jest jednym z bardziej obiecujących raperów tak zwanej nowej fali w naszym kraju, reprezentuje Jasło, które określane jest przez niego jako małe miasteczko wielkich snów. Qry był pierwszym z młodych talentów odkrytych przez legendę rapgry polskiej,  Borixona,  w ramach prowadzonego przez niego projektu Chilwagon. Do października 2020 r. był również najmłodszym z członków tej formacji hip-hopowej.

 

Patryk Lubaś, był też uczestnikiem siódmej edycji Młodych Wilków Popkillera. Na koncie, ma chociażby współpracę z Gedzem czy Tymkiem. Jego flow przekrojowe przyczynia się do tego, iż spokojnie odnajduje się on w dowolnym klimacie. Operuje bardzo sprawnie auto-tunem, przy czym ma klasyczne podejście do złożenia linijek. Pod koniec 2018 roku, premierę miał jego album debiutancki pod tytułem "Małe Miasto, Wielkie Sny". Natomiast w sierpniu 2020 r. premierę miały następne dwa jego projekty - kolaboracyjny "Resoraki" oraz solowy "Droga Snów". Qry nie zwalnia w ogóle tempa, niedawno udało mu się wydać drugą z płyt razem z kolektywem Chilwagon. Obecnie artysta pracuje nad następnymi krążkami, o czym można się dowiedzieć z internetowych vlogów. Jeden spośród nich ma powstać we współpracy z innym z członków Chilwagon, a mianowicie Borixonem albo zwycięzcą pierwszej z edycji Chiliwagonchallenge - Krystiana Olszewskiego.

Qry - popularne utwory

"Obecnie rap, nie jest już tym, co dawniej mordo, dla mnie rap oznaczał zawsze największą wolność" - w tych wersach możemy streścić koncepcję albumu, którym to Patryk Lubaś w zasadzie od samego początku nas zaskakuje. Mamy do czynienia bowiem z całkiem nową koncepcją, pomysłem na siebie i stylem. Qry zrobił konkretny zwrot w kierunku alternatywnych wokali, dźwięków oraz vibe'u. Patryk Lubaś, miał skłonności do śpiewu już podczas swoich wcześniejszych produkcji. Natomiast wówczas zwykle ukrywał swój autotune, zza którego kurtyny tym razem zupełnie wychodzi.

Utwór "Deszcz"

Do powstania utworu "Deszcz", doszło w czasie pięciu sesji w studio z Tribbsem, który miał spory wpływ na jego kształt ogólny. Powstały kawałek, jest efektem dobrej współpracy obu artystów. Tytułowy "Deszcz" to flagowy utwór płyty i jako jedyny posiada także teledysk. Na najnowszej płycie usłyszymy wyłącznie jeden gościnny głos. Album został urozmaicony poprzez obecność Hani Sztachańskiej, która dołożyła swój wokal do utworu "Cisza". Patrykowi Lubasiowi zależało na tym, aby projektem pokazać się od innej strony swoim fanom oraz pójść w kierunku muzyki, która ostatnimi czasy go fascynuje. Dzięki temu, ma szansę trafić do znacznie szerszego, aniżeli dotychczas grona odbiorców muzyki niestandardowej, przede wszystkim wśród młodych osób.

"Mały, ale wariat"

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór rapera Qry, który nosi tytuł "Mały, ale wariat". W utworze gościnnie wystąpił Mini Majk. Gatunek najnowszego utworu, to hip-hop. Autorzy tekstu, to Mini Majk oraz Qry. Kompozycję wyprodukował PSR. Teledysk do najnowszego utworu ukazał się na YouTube 29 grudnia 2020 r. Klip ma obecnie ponad 6 milionów wyświetleń na popularnym serwisie. W przeciągu niecałych 24 godzin od momentu opublikowania, materiał wyświetlono ponad 800 tysięcy razy, co przyniosło mu pierwsze miejsce na karcie YouTube Na Czasie. Wideo jest dziełem Art Visual Perspective. Za scenariusz odpowiedzialni byli: Rafał Alchimowicz, Mateusz Jędrzejczyk oraz Patryk Lubaś. Wszelkie ujęcia nagrano w Trójmieście. W tym wideoklipie pojawia się między innymi Friz, internetowy twórca uważany za kogoś, kto sprawił, iż Mini Majkowi udało się zrobić tak dynamiczną karierę. Produkcja, ma szansę powtórzyć sukces wcześniejszego hitu opisywanego rapera pod tytułem Toskania, który na YouTube ma już prawie 13 milionów wyświetleń. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, iż wideoklip do utworu Toskania zrealizowano w Toskanii - malowniczym regionie we Włoszech.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Qry: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Malik Montana, Miszel, Białas, OIO, Reto, Janusz Walczuk, OKI, Kaz Bałagane, Przyłu, Sarius, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Avi x Louis Villain, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Bonson, Sobel, Wac Toja, Paluch, Olszakumpel, Margaret, Oliwka Brazil, Pezet, White 2115, Żabson, The Game, Jacuś, Chillwagon, Kukon, Dwa Sławy, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky,

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Qry
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/