shared.category-mega-menu.onTime

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Kordian

KordianSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Nowy Sącz
dyscyplina:
zespół folkowy
social media:

Opis

Kordian to zespół, który istnieje na polskim rynku od 2013 roku. Ich styl został przez krytyków muzycznych okrzyknięty nowym odkryciem na rynku muzycznym, czyli połączeniem najlepszej muzyki folk, rodem z Nowosądecczyzny z bardzo melodyjnym i rytmicznym disco polo. Największym hitem zespołu jest nagranie "Dziewczyna z gór", które w serwisie YT zobaczyło ponad 9 mln osób.

Każdy koncert zespołu Kordian to odzwierciedlenie tego, że muzyka góralska jest doskonała do słuchania nie tylko w podczas zimowych wypadów do natury, ale o każdej porze roku bez względu na miejsce.

Kordian – koncerty, historia zespołu

W skład zespołu Kordian wchodzą: Wacław Cieślik (pseudonim Kordian) – lider zespołu, piosenkarz, tekściarz oraz kompozytor, Tomasz Butryn, multiinstrumentalista i kompozytor, a także dwie utalentowane tancerki, których program taneczny urozmaica występy zespołu zarówno na żywo, jak i w teledyskach.

Zespół Kordian został uformowany w 2013 roku. Początkowo muzycy publikowali nagrania swoich utworów jedynie na serwisie YouTube, ale ich kariera szybko nabrała rozpędu. Obecnie mają na swoim koncie wiele występów na żywo, świetnie sprzedający się album i wiele oryginalnych teledysków.

Ich pierwsza płyta "Kordian", wydana nakładem Lemon Records w 2019 ucieszyła wiernych słuchaczy i sprawiła, że zespół powiększył grono miłośników. Fani piszą o krążku w swoich recenzjach w samych superlatywach: "Płyta niezawodna!!!!! Taneczna jak na górali przystało. Każda piosenka wpada w ucho. "Świetny prezent dla każdego!", "Wspaniała płyta".

Muzycy są znani również ze swojej aktywności charytatywnej – zespół nie boi się zająć stanowiska w ważnych społecznie sprawach, bierze również udział w koncertach dobroczynnych, z których dochód przeznaczany jest na osoby w potrzebie.

Kordian – bilety na występy

Zespół Kordian bardzo często spotyka się z fanami na żywo. Dotychczas muzycy pojawili się m.in. na Disco Festiwalu w Żurominie, muzycznym show W rytmie disco Julinek 2017 czy Wielkim Koncercie Disco na Placu Zamkowym w Szydłowie.

Muzycy mają na swoim koncie występy zarówno na imprezach plenerowych, jak i klubowych. Grają również na wydarzeniach zamkniętych – weselach, uroczystościach rodzinnych czy ważnych inauguracjach. Poza własnym repertuarem, Kordian z przyjemnością bawi słuchaczy własnymi interpretacjami przebojów muzyki współczesnej, nie tylko disco polo, ale również z gatunku reggae, rock czy dance.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Kordian?
Zespół Kordian dotychczas wydał jeden album. Płytę o tytule "Kordian" w 2019 roku wyprodukowała wytwórnia muzyczna Lemon Records.
Jaką muzykę tworzy zespół Kordian?
Zespół Kordian tworzy muzykę na pograniczu polskiej muzyki ludowej i disco-polo.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Kordian?
Kariera zespołu Kordian rozpoczęła się w 2013 roku.

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso