Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Anna Czartoryska

Anna Czartoryska

Anna CzartoryskaOpisWydarzeniaAnna Czartoryska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Anna Czartoryska to urodzona 8 stycznia 1984 roku w Warszawie polska aktorka i piosenkarka. Pochodzi z arystokratycznego rodu Czartoryskich. Karierę rozpoczęła w roku 2008. Prywatnie od 2013 roku jest żoną Michała Niemczyckiego. Mają czwórkę dzieci: córkę o imieniu Janina oraz trzech synów: Antoniego, Ksawerego i Stefana.

Anna Czartoryska: pochodzenie i wykształcenie

Anna Czartoryska jest córką Ewy i Stanisława Czartoryskich. Należy do arystokratycznego, magnackiego rodu, którego herbem jest Pogoń Litewska. Kiedy była dzieckiem, jej ojciec często przebywał zagranicą, w związku z tym mieszkała w Norwegii i Holandii. Stanisław Czartoryski przebywał tam w placówkach dyplomatycznych. Gdy rodzina wróciła do Polski Anna podjęła naukę w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w sekcji piosenki. Przez dwa lata była studentką muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim, a w 2009 roku została absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. 

Anna Czartoryska: kino i telewizja

W telewizji Anna Czartoryska zaczęła pojawiać się w 2009 roku. Wystąpiła wtedy w roli Anki w serialu "Przystań". Pojawiła się również w roli Pauli w "Domu nad rozlewiskiem". W 2010 roku po raz kolejny wystąpiła jako Paula w "Miłości nad rozlewiskiem". Pojawiła się też w serialu "Nowa" jako fotoreporterka Ewa, a także w "Ojcu Mateuszu" jako Grażyna Wolańska. W 2011 roku wystąpiła w "Na dobre i na złe" jako Dorota Lewicka i "Życiu nad rozlewiskiem" jako Paula.

 

W latach 2011-2012 aktorka grała w serialu "Szpilki na Giewoncie" postać Xenii Borowicz. W 2012 Anna Czartoryska pojawiła się w pierwszym odcinku "Szpiegów w Warszawie" jako Cecylia, w "Regułach gry" jako kelnerka Paulina oraz w serialu "Nad rozlewiskiem" jako Paula. W roku 2013 wystąpiła jako zakonnica w "Czasie honoru".

W roku 2014 zagrała w norweskim serialu "Kampen for tilværelsen". Wcieliła się w postać Ani. Wzięła udział również w filmie "Facet (nie)potrzebny od zaraz" jako Anna. W latach 2014-2015 powróciła do roli Pauli w kontynuacji serialu "Życie nad rozlewiskiem" pt.: "Cisza nad rozlewiskiem". W 2015 aktorka zagrała Romę Jarecką w komedii "Mąż, czy nie mąż".

W 2016 wystąpiła w epizodycznej roli w serialu "Komisarz Alex" jako celebrytka Natasza Siwkiewicz, a dwa lata później po raz kolejny wcieliła się w rolę Pauli w "Pensjonacie nad rozlewiskiem". W latach 2020-2021 grała rolę Magdy w serialu "Usta usta".

Anna Czartoryska: teatr

Anna Czartoryska od 2008 poza telewizją i kinem podejmuje się również pracy w teatrze. Zadebiutowała w 2008 roku w sztukach warszawskiego Teatru Współczesnego "To idzie młodość". W 2010 roku pojawiła się w spektaklu "Piosenka jest dobra na wszystko, czyli nieobecni mają rację" w Teatrze Muzycznym Roma.

W 2011 zaprezentowała własny monodram o tytule "Morfina", oparty na wspomnieniach Jeleny Bułhakowej oraz piosenkach Jonasza Kofty, Marka Grechuty i Agnieszki Osieckiej. Za "Morfinę" otrzymała nagrodę Teatru Polskiego Radia Arete. W tym samym roku po raz kolejny pojawiła się na deskach Teatru Współczesnego w sztuce "Gran Operita". Rok później wystąpiła też w "Operetce", a w 2013 pojawiła się w warszawskim Teatrze Komedia w spektaklu "Zorro".

W 2017 roku zagrała w "Intrydze" w warszawskim Teatrze Kamienica, w 2019 w "O co biega?" w warszawskim Teatrze Capitol, a w 2021 w "La Bombe" na Scenie Relax w Warszawie. W 2011 roku aktorka pojawiła się również w Teatrze Telewizji w sztuce ''Najweselszy człowiek".

Anna Czartoryska: muzyka

Kolejną pasją Anny Czartoryskiej obok aktorstwa jest muzyka. W 2012 roku nakładem Polskiego Radia wydała debiutancką płytę z piosenkami, które zaśpiewała na spektaklu "Morfina". W 2020 roku pojawiła się jej druga płyta. Tym razem z piosenkami autorskimi. Płyta ma tytuł "Euforia/Panika". Muzykę na płytę skomponował Michał Przytuła, a współautorem tekstów jest Paweł Bulaszewski.

Anna Czartoryska: ciekawostki

Anna Czartoryska w 2011 roku wystąpiła na 48. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu na koncercie "Panna, Madonna, Legenda tych lat..." Koncert został poświęcony Ewie Demarczyk. Aktorka zaśpiewała na nim piosenkę "Grande Valse Brillante". Cztery lata później pojawiła się w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Zajęła w nim siódme miejsce. Anna Czartoryska jest również ambasadorką Fundacji "ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom" oraz Stowarzyszenia "Piękne Anioły".

 

 

Zobacz też: Katarzyna Cichopek, Katarzyna Żak, Jakub Wons, Zbigniew Zamachowski, Michał Mikołajczak, Mikołaj Krawczyk, Paulina Holtz, Elżbieta Romanowska, Marieta Żukowska, Michał Żebrowski, Jan Wieteska, Wojciech Majchrzak, Filip Bobek, Katarzyna Kozyra, Sylwester Maciejewski, Monika Ambroziak, Aleksander Machalica, Wojciech Wysocki, Paweł Koślik, Katarzyna Zielińska,

 

Kategorie:piosenkarki polskieaktorki polskieaktorki serialoweaktorki teatralne

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
O co biega?

O co biega?

31.03-30.06.2023

Gdańsk, Kraków, Warszawa

Anna Czartoryska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Anna Czartoryska?

Miejscowości, w których Anna Czartoryska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków, Gdańsk.

Kiedy urodziła się Anna Czartoryska?
Aktorka urodziła się 8 stycznia 1984 roku w Warszawie
Jaką szkołę ukończyła Anna Czartoryska?
Aktorka jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Jakie są najbardziej znane role aktorki?
Najbardziej znaną rolą Anny Czartoryskiej jest rola Pauli w serii "Nad rozlewiskiem".
Z czego poza aktorstwem jest znana Anna Czartoryska?
Aktorka jest również utalentowaną piosenkarką. W 2012 roku wydała płytę z piosenkami z autorskiego spektaklu "Morfina", a w 2020 płytę "Euforia/Panika" z własnymi utworami".
Czy Anna Czartoryska ma dzieci?
Tak. Aktorka ma synów: Stefana, Ksawerego oraz Antoniego, a także córkę Janinę.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn