Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Anna Czartoryska

Anna Czartoryska

Anna CzartoryskaSzczegółyOpisWydarzeniaAnna Czartoryska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
40 lat
data urodzenia:
08.01.1984
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Aktorka (teatralna, filmowa i serialowa) oraz piosenkarka
social media:

Opis

Anna Czartoryska to urodzona 8 stycznia 1984 roku w Warszawie polska aktorka i piosenkarka. Pochodzi z arystokratycznego rodu Czartoryskich. Karierę rozpoczęła w roku 2008. Prywatnie od 2013 roku jest żoną Michała Niemczyckiego. Mają czwórkę dzieci: córkę o imieniu Janina oraz trzech synów: Antoniego, Ksawerego i Stefana.

Zobacz wywiad z Anną Czartoryską

 

 

Anna Czartoryska: pochodzenie i wykształcenie

Anna Czartoryska jest córką Ewy i Stanisława Czartoryskich. Należy do arystokratycznego, magnackiego rodu, którego herbem jest Pogoń Litewska. Kiedy była dzieckiem, jej ojciec często przebywał zagranicą, w związku z tym mieszkała w Norwegii i Holandii. Stanisław Czartoryski przebywał tam w placówkach dyplomatycznych. Gdy rodzina wróciła do Polski Anna podjęła naukę w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w sekcji piosenki. Przez dwa lata była studentką muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim, a w 2009 roku została absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. 

Anna Czartoryska: kino i telewizja

W telewizji Anna Czartoryska zaczęła pojawiać się w 2009 roku. Wystąpiła wtedy w roli Anki w serialu "Przystań". Pojawiła się również w roli Pauli w "Domu nad rozlewiskiem". W 2010 roku po raz kolejny wystąpiła jako Paula w "Miłości nad rozlewiskiem". Pojawiła się też w serialu "Nowa" jako fotoreporterka Ewa, a także w "Ojcu Mateuszu" jako Grażyna Wolańska. W 2011 roku wystąpiła w "Na dobre i na złe" jako Dorota Lewicka i "Życiu nad rozlewiskiem" jako Paula.

 

W latach 2011-2012 aktorka grała w serialu "Szpilki na Giewoncie" postać Xenii Borowicz. W 2012 Anna Czartoryska pojawiła się w pierwszym odcinku "Szpiegów w Warszawie" jako Cecylia, w "Regułach gry" jako kelnerka Paulina oraz w serialu "Nad rozlewiskiem" jako Paula. W roku 2013 wystąpiła jako zakonnica w "Czasie honoru".

W roku 2014 zagrała w norweskim serialu "Kampen for tilværelsen". Wcieliła się w postać Ani. Wzięła udział również w filmie "Facet (nie)potrzebny od zaraz" jako Anna. W latach 2014-2015 powróciła do roli Pauli w kontynuacji serialu "Życie nad rozlewiskiem" pt.: "Cisza nad rozlewiskiem". W 2015 aktorka zagrała Romę Jarecką w komedii "Mąż, czy nie mąż".

W 2016 wystąpiła w epizodycznej roli w serialu "Komisarz Alex" jako celebrytka Natasza Siwkiewicz, a dwa lata później po raz kolejny wcieliła się w rolę Pauli w "Pensjonacie nad rozlewiskiem". W latach 2020-2021 grała rolę Magdy w serialu "Usta usta".

Anna Czartoryska: teatr

Anna Czartoryska od 2008 poza telewizją i kinem podejmuje się również pracy w teatrze. Zadebiutowała w 2008 roku w sztukach warszawskiego Teatru Współczesnego "To idzie młodość". W 2010 roku pojawiła się w spektaklu "Piosenka jest dobra na wszystko, czyli nieobecni mają rację" w Teatrze Muzycznym Roma.

W 2011 zaprezentowała własny monodram o tytule "Morfina", oparty na wspomnieniach Jeleny Bułhakowej oraz piosenkach Jonasza Kofty, Marka Grechuty i Agnieszki Osieckiej. Za "Morfinę" otrzymała nagrodę Teatru Polskiego Radia Arete. W tym samym roku po raz kolejny pojawiła się na deskach Teatru Współczesnego w sztuce "Gran Operita". Rok później wystąpiła też w "Operetce", a w 2013 pojawiła się w warszawskim Teatrze Komedia w spektaklu "Zorro".

W 2017 roku zagrała w "Intrydze" w warszawskim Teatrze Kamienica, w 2019 w "O co biega?" w warszawskim Teatrze Capitol, a w 2021 w "La Bombe" na Scenie Relax w Warszawie. W 2011 roku aktorka pojawiła się również w Teatrze Telewizji w sztuce ''Najweselszy człowiek".

Anna Czartoryska: muzyka

Kolejną pasją Anny Czartoryskiej obok aktorstwa jest muzyka. W 2012 roku nakładem Polskiego Radia wydała debiutancką płytę z piosenkami, które zaśpiewała na spektaklu "Morfina". W 2020 roku pojawiła się jej druga płyta. Tym razem z piosenkami autorskimi. Płyta ma tytuł "Euforia/Panika". Muzykę na płytę skomponował Michał Przytuła, a współautorem tekstów jest Paweł Bulaszewski.

Anna Czartoryska: ciekawostki

Anna Czartoryska w 2011 roku wystąpiła na 48. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu na koncercie "Panna, Madonna, Legenda tych lat..." Koncert został poświęcony Ewie Demarczyk. Aktorka zaśpiewała na nim piosenkę "Grande Valse Brillante". Cztery lata później pojawiła się w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Zajęła w nim siódme miejsce. Anna Czartoryska jest również ambasadorką Fundacji "ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom" oraz Stowarzyszenia "Piękne Anioły".

Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

 

Wydarzenia

Anna Czartoryska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Anna Czartoryska?

Miejscowości, w których Anna Czartoryska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Gdynia, Oświęcim, Radom.

Kiedy urodziła się Anna Czartoryska?
Aktorka urodziła się 8 stycznia 1984 roku w Warszawie
Jaką szkołę ukończyła Anna Czartoryska?
Aktorka jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Jakie są najbardziej znane role aktorki?
Najbardziej znaną rolą Anny Czartoryskiej jest rola Pauli w serii "Nad rozlewiskiem".
Z czego poza aktorstwem jest znana Anna Czartoryska?
Aktorka jest również utalentowaną piosenkarką. W 2012 roku wydała płytę z piosenkami z autorskiego spektaklu "Morfina", a w 2020 płytę "Euforia/Panika" z własnymi utworami".
Czy Anna Czartoryska ma dzieci?
Tak. Aktorka ma synów: Stefana, Ksawerego oraz Antoniego, a także córkę Janinę.

Fani lubią też

Zobacz też