emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta Ćpaj Stajl

Ćpaj Stajl

Ćpaj StajlOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Ćpaj Stajl jest to artysta młodego pokolenia, łączący w swoich utworach elementy rapu oraz muzyki elektronicznej.

Początki kariery

Początki kariery muzycznej Ćpaj Stajl sięgają czasów, gdy wraz z kuzynem wpadł na pomysł, aby tworzyć własne utwory. Wraz z inwestowaniem w kolejne sprzęty, programy komputerowe instrumenty, takie jak Hip Hop Music Maker czy Acid Pro, młody raper zaczął traktować swoje zajęcie już nie jako zwykłą pasję, ale przyszłą pracę. Jak sam wielokrotnie nadmienił, był on samoukiem i nie korzystał z żadnych poradników, a swój wolny czas, podczas gdy znajomi grali w gry komputerowe, spędzał właśnie na komponowaniu bitów. I tak oto właśnie, zaczął wydawać pierwsze owoce swojej twórczości w postaci "Dwóch Kolorów", pochodzących z albumu o tej samej nazwie czy "Gangów" - jednej z czołowych piosenek, znajdujących się na płycie zatytułowanej "Lato w ghettcie".

Dalszy rozwój kariery

Wraz ze wzrostem liczby słuchaczy, Ćpaj Stajl zaczął inwestować w coraz to nowsze modele sprzętu muzycznego. Wówczas, młody raper natknął się również zupełnie przypadkowo na wersję demo programu o nazwie Fruity Loops 9, który stanowczo odmienił jego karierę muzyczną, nadając szybsze tempo jej rozwojowi. W roku 2022, powstały takie single, jak "Potęgi Klucz", "Może Nie Jesteś" czy też "5PM". W tym samym czasie, podczas pobytu w Krakowie, poznał DJ Irona. To właśnie on pokazał artyście kilka przydatnych patentów, dzięki którym może przyczynić się do lepszego wzbogacenia tworzonych przez siebie utworów - efekt Haasa czy kompresja równoległa to tylko nieliczne z nich. Bartosz Kruczyński również odegrał znaczną rolę w twórczości tego rapera.

Ćpaj Stajl - koncerty 

W przeciągu swojej stosunkowo krótkiej kariery artystycznej na scenie muzycznej, Ćpajl Stajl pojawiał się licznie podczas wielu występów muzycznych, koncertów solowych, a także większych festiwali, na których zaprezentowani byli słynni artyści z kręgu polskiego hip-hopu, ale nie tylko. Złoty Strzał Na pożegnanie Trasy był to festiwal, który spotkał się z największym uznaniem wśród słuchaczy. Cool P koncertował również w takich miastach, jak Warszawa, Gdynia czy Wrocław,

Dorobek artystyczny

Do najbardziej znanych singli rapera, które spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród szerokiego grona słuchaczy, może zaliczyć:

  • "Martyrologia Dzielni"
  • "Nie Twój Biznes"
  • "Moi Ludzie"
  • "Łajka"
  • "Wrzuć Na Luz"
  • "JESTEM PRZESTĘPCĄ"
  • "Krowodrza"
  • "Dzikie Prerie"

Gatunek muzyczny i charakterystyczne elementy obecne w utworach

Gatunek muzyczny, do którego możemy zaliczyć utwory tworzone przez artystę Ćpaj Stajl to rap z elementami muzyki elektronicznej. Wśród jego charakterystycznych elementów możemy wyróżnić przede wszystkim wielość i różnorodność wykorzystanych instrumentów muzycznych. Mistrzowsko skomponowana oprawa dźwiękowa połączona jest z mocnym, wyrazistym przekazem słownym, a także wpadającą w ucho melodią i złożonym rytmem.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie zdanie na temat muzyki granej przez rodziców posiadana raper Cool P?
Cool P w trakcie wywiadów wielokrotnie podkreślił, iż jego muzyka nie stanowi buntu wobec muzyki, granej niegdyś przez jego rodziców. Wręcz przeciwnie - młody artysta z chęcią poznawał kolejne utwory, skomponowane przez jego matkę i ojca.
Jaki był pierwszy program zainstalowany na komputerze Cool P, służący do komponowania muzyki?
W pierwszych miesiącach swojej kariery, pierwszy wybór, jeśli chodzi o program, służący do tworzenia muzyki, padł na Hip Hop Music Maker.
Jakiego rodzaju sprzęt elektroniczny raper wykorzystywał w swoich utworach?
Niegdyś, artysta w swoich utworach wykorzystywał przede wszystkim Akai MPC 1000, a nawet cieszący się popularnością i uznaniem wśród muzyków w ówczesnych czasach - microKorg.
Jak prezentuje się system studyjny rapera Ćpaj Stajl?
W studiu muzycznym Coop P znajduje się przede wszystkim taki sprzęt, jak Ableton Live 10, cyfrowe piano Yamaha P-155 czy też pady Akai MPD32.
W jaki sposób Ćpaj Stajl zaczyna komponowanie utworu?
W jednym z wywiadów, raper oznajmił, iż nie posiada jednej, uniwersalnej metody na komponowanie danego utworu, a wszystko zależy od jego tematyki czy aktualnie posiadanej weny twórczej.

Fani lubią też

Zobacz też