Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Tymek

TymekSzczegółyOpisWydarzeniaTymek - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
29 lat
data urodzenia:
28.10.1994
miejsce urodzenia:
Opole
dyscyplina:
raper, artysta, wokalista, autor tekstów
social media:

Opis

Tymek jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych polskich artystów na współczesnej scenie muzycznej. Związany jest głównie z muzyką rapową, ale tworzy również muzykę należącą do innych gatunków, co pozwoliło mu dotrzeć do zdecydowanie szerszego grona odbiorców. W 2019 roku Tymek był najczęściej słuchanym polskim artystą w serwisie streamingowym Spotify. Jego fanów zachwyca świeże spojrzenie na muzykę, a także brak ograniczeń, co widać wyraźnie w jego tekstach.

Tymek- kim jest ten artysta?

Tymek, czyli Tymoteusz Bucki urodził się 28 października 1994 roku w Opolu. Dzieciństwo spędził we Włoszech i ten właśnie akcent słychać w jego utworach. Do Polski wrócił w wieku 17 lat i rozpocząć tworzenie własnej muzyki. Artysta przyznaje w wywiadach, że bardzo inspiruje go przede wszystkim Marek Grechuta, Czesław Niemen oraz Rysiek Riedel. Początki swojej kariery Tymek związał ze składem Pokahontaz, znanym fanom polskiego hip-hopu. Wspólnie z muzykami nagrał kawałek "Kalendarze". W 2017 roku na sklepowe półki trafił jego debiutancki album o intrygującym tytule "Jestem Tymek". Kilka miesięcy później Tymek wystąpił w 6. edycji projektu Młode Wilki Popkillera i znowu zrobiło się o nim bardzo głośno. W tym czasie także wydał swoją drugą płytę zatytułowaną "Sono". Zaskoczył nią swoich fanów nieco innymi aranżacjami niż te, które do tej pory tworzył. Oprócz studyjnych albumów Tymek płyty wydaje również w formie singli. Ma na swoim koncie również kilka minialbumów.

Największe sukcesy na koncie artysty

Tymek od początku swojej kariery zdobywał nowych fanów, którzy bardzo chętnie słuchali jego twórczości i czekali na nowe płyty. Największym przełomem dla artysty był z pewnością 2018 rok, gdy światło dzienne usłyszała jego nowa piosenka pt. "Język ciała". Przyniosła mu ogromną rozpoznawalność, a numer ten grany był przez największe rozgłośnie radiowe w całym kraju. Dzięki temu dotarł do zdecydowanie szerszej publiczności. Nieco taneczny numer sprawił, że usłyszała o nim cała Polska. Sukces, jaki odniósł ten kawałek zachęcił Tymka do wydania płyty w takim właśnie stylu. Był to strzał w dziesiątkę, bo trasa koncertowa promująca album "Klubowe" cieszyła się ogromną popularnością. W jej ramach artysta odwiedził kluby w całej Polsce, nie tylko w dużych miastach, ale również mniejszych miejscowościach. Artysta tak charyzmatyczny, jak Tymek koncerty, które serwuje swoim fanom są zawsze energetyczne i pełne dobrej zabawy. Bilety na każdy z nich sprzedają się błyskawicznie, czego może zazdrościć temu młodemu artyście niejeden twórca.


W 2019 roku w zestawieniu najczęściej słuchanych piosenek na polskim Spotify na 10 miejsc 3 z nich zajęły jego numery. Utwór pt. "Język ciała" uplasował się na pierwszym miejscu. Sprawiło to, że został on okrzyknięty najpopularniejszym polskim artystą. Dodatkowo teledysk do wspomnianego numeru został obejrzany na serwisie YouTobe ponad 150 mln razy co jest imponującym wynikiem. Singiel, na którym znalazła się ta właśnie piosenka został nagrodzony diamentową płytą. Pierwsza w karierze Tymka płyta pt. "Klubowe" w błyskawicznym tempie pokryła się złotem. W 2020 roku na rynku pojawiły się dwa kolejne albumy: "Fit" oraz "Piacelove". W sierpniu 2021 roku do sprzedaży trafiła płyta "Popularne". Na swoim koncie Tymek ma współpracę z innymi znanymi polskimi artystami, takimi jak Smolasty, Kizo, Kartky, Margaret czy TEDE. Zobacz koniecznie kolekcję płyt Tymka.

Wydarzenia

Tymek - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Tymek?

Miejscowości, w których Tymek wystąpi w najbliższym czasie: Gorzów Wielkopolski, Warszawa, Wrocław.

Jak naprawdę nazywa się Tymek?
Tymek nazywa się Tymoteusz Bogucki. Urodził się 28 października 1994 roku.
Skąd pochodzi Tymek?
Tymek urodził się w Opolu, ale swoje dzieciństwo spędził we Włoszech. Do Polski wrócił w wieku 17 lat.
Jak nazywa się najpopularniejsza piosenka Tymka?
Najpopularniejszym numerem Tymka jest utwór pt. "Język ciała". Piosenka ta była grana w największych rozgłośniach radiowych. Na YouTube obejrzało ją ponad 150 mln osób.
Czy Tymek ma dziewczynę?
Mimo tak ogromnej popularności artysta unika opowiadania o swoim życiu prywatnym. Jest to dla niego strefa, którą pragnie zachować w tajemnicy. Mimo, iż na wielu zdjęciach oraz teledyskach otacza się pięknymi kobietami to nie wiadomo, czy jest w stałym związku.
Czy Tymek ma konto na Instagramie?
Tymek jest obecny na instagramie pod nazwą @tymekjestemok. Aktualnie obserwuje go ponad 263 tys. osób.
Jak nazywa się ostania płyta Tymka?
W 2021 roku na rynku pojawiła się płyta pt. "Popularne". Artysta zapowiedział kolejny swój album na 2022 rok, ale data premiery nie jest jeszcze znana.
Czy Tymek współpracuje z innymi artystami?
W swojej dotychczasowej karierze Tymek wielokrotnie gościnnie występował w numerach innych artystów, takich jak Kizo, Tede czy Smolasty.

Fani lubią też

Zobacz też