Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Ewa Kasprzyk

Ewa Kasprzyk

Ewa Kasprzyk SzczegółyOpisWydarzeniaEwa Kasprzyk - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
67 lat
data urodzenia:
01.01.1957
miejsce urodzenia:
Stargard Szczeciński
dyscyplina:
aktorka teatralna, serialowa, dubbingowa i filmowa
social media:

Opis

Ewa Kasprzyk to urodzona w 1957 roku w Stargardzie Szczecińskim – polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Rozwój kariery aktorskiej Ewy Kasprzyk

Ewa Kasprzyk po zakończeniu nauki w szkole aktorskiej dołączyła do zespołu gdańskiego Teatru Wybrzeże, w którym występowała od 1983 przez szesnaście lat. W tym czasie Ewę Kasprzyk można było zobaczyć między innymi w spektaklach Kazimierza Kutza, Stanisława Różewicza i Mikołaja Grabowskiego oraz Krzysztofa Babickiego i Barbary Sass. W 2000 roku związała się w mieszczącym się w Warszawie Teatrem Kwadrat.

Ewa Kasprzyk na dużym ekranie

Ewa Kasprzyk w 1985 roku w wieku dwudziestu ośmiu lat miała swój debiut aktorski w filmie. Zagrała wtedy Kwirynę w Dziewczętach z Nowolipek. Potem swój wielki talent aktorski miała okazję wykazać w filmach reżyserii Romana Załuskiego. Zagrała między innymi w dramacie Głód serca – wcieliła się tam w rolę nieufnej matki samotnie wychowującej syna. Zagrała też w jego komediach – w Koglu-moglu (1988) i Galimatiasie, czyli koglu-moglu II (1989). 

 

W 2015 roku była jedną z uczestniczek programu telewizji Polsat Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Na parkiecie wystąpiła z Janem Klimentem, z którym odpadła w dziewiątym odcinku, zajmując 4. miejsce.

 

Ewa Kasprzyk jest też aktorką dubbingową. Jej głos można było usłyszeć w takich produkcjach jak między innymi Disco Robaczki, Pszczółka Maja czy Psy i Koty odwet Kitty. Wystąpiła też w teledyskach takich gwiazd jak Justyna Steczkowska czy Sławomir Zapała.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2.0

 

Zobacz też: Mateusz Banasiuk, Zdzisław Wardejn, Mateusz Damięcki, Anna Mucha, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Dorota Chotecka, Ewa Błaszczyk, Magdalena Zawadzka, Marcin Bosak, Kamil Kula, Maria Seweryn, Katarzyna Zielińska, Joanna Kołaczkowska, Krzysztof Piątkowski, Monika Obara, Maria Dejmek, Kacper Kuszewski, Justyna Sieńczyłło, Piotr Janusz, Andrzej Popiel,

 

Wydarzenia

Ewa Kasprzyk - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Ewa Kasprzyk ?

Miejscowości, w których Ewa Kasprzyk wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Toruń, Łódź.

Fani lubią też

Zobacz też