Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Andrzej Deskur

Andrzej Deskur

Andrzej DeskurOpisWydarzeniaAndrzej Deskur - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Andrzej Deskur to urodzony 28 maja 1972 roku w Warszawie aktor znany z ról serialowych, teatralnych oraz filmowych. Wystąpił m.in. w takich produkcjach jak "Na Wspólnej", "Samo życie", czy "Plebania"

Andrzej Deskur: pochodzenie i wykształcenie

Andrzej Deskur urodził się 28 maja 1972 roku w Warszawie. Kilka miesięcy po urodzeniu jego rodzina przeprowadziła się do Krakowa, gdzie w 1997 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, a po niej zaczął pojawiać się na scenie Teatru Ludowego. Prywatnie jest ojcem czwórki dzieci. Jego córki to Helena, Antonina oraz Hanna, natomiast syn ma na imię Tomasz.

Andrzej Deskur: kino i telewizja

W 2006 roku Andrzej Deskur zaczął pojawiać się na ekranie. W trakcie kariery wystąpił w wielu serialach i filmach, które przyniosły mu popularność. Pojawił się m.in. w takich produkcjach jak "Ryś", "D.I.L.", "Sława i chwała", "Karol. Człowiek, który został papieżem", "Wszyscy moi bliscy", "Regina" "Na Wspólnej", "Majka", "Galeria", "Na dobre i na złe", "Zostać miss", "Samo życie", "Niania", "Plebania", "Magda M.", "Fałszerze - powrót Sfory", "Fala zbrodni", "Pogoda na piątek", "Hotel 52", "Komisarz Alex", "O mnie się nie martw", "Blondynka", "Korona królów" oraz "Papiery na szczęście".

Andrzej Deskur: teatr

W trakcie kariery aktor pojawiał się na scenach kilku teatrów. Występował w Teatrze Ludowym w Krakowie, a także w warszawskich teatrach Polonia, Capitol oraz Bajka. Grał także w teatrze we Francji. W trakcie kariery wystąpił w wielu spektaklach m.in. "Pentesilea", "Bestia i Piękna, czyli Baśń raz jeszcze opowiedziana", "Przygody Tomka Sawyera", "Krawiec", "Takie większe wesele", "Mistrz i Małgorzata", "Siostry Parry", "Wieczór Trzech Króli", "Królowa Śniegu", "Arabska noc", "Sen srebrny Salomei", "Bajki robotów", "Zamknij oczy i myśl o Anglii", a także "Balladyna" i "A to mi rybka!".

Andrzej Deskur: ciekawostki

Aktor kilkukrotnie pojawił się także w dubbingu. Podkładał głos Jacquesa Derniera w filmie "Captain America: Pierwsze starcie", Tulio oraz Wielkiego Malezo w grze komputerowej "Złoto i chwała: Droga do El Dorado", a także Tylera w "Wyspie Totalnej Porażki", "Planie Totalnej Porażki" oraz "Totalnej Porażce w Trasie".  

 

Zobacz też: Andrzej Grabowski, Joanna Kurowska, Piotr Grabowski, Jakub Józefowicz, Małgorzata Potocka, Cezary Pazura, Anna Czartoryska, Borys Szyc, Zbigniew Zamachowski, Weronika Książkiewicz, Kazik Mazur, Paweł Okraska, Cezary Łukaszewicz, Kamila Boruta, Katarzyna Gniewkowska, Magdalena Schejbal, Maria Pakulnis, Jan Wieteska, Bartłomiej Nowosielski

 

Wydarzenia

Andrzej Deskur - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Andrzej Deskur?

Miejscowości, w których Andrzej Deskur wystąpi w najbliższym czasie: Szczecin, Kraków, Warszawa, Bydgoszcz, Wrocław, Poznań, Białystok.

Kiedy urodził się Andrzej Deskur?
Aktor urodził się 28 maja 1972 roku w Warszawie.
Jaką szkołę ukończył aktor?
Andrzej Deskur jest absolwentem PWST w Krakowie.
W jakich programach wziął udział Andrzej Deskur?
Andrzej Deskur w 2009 roku wystąpił w programie "Jak oni śpiewają", w którym biorący udział śpiewali znane hity, natomiast w 2010 pojawił się w "Tańcu z gwiazdami". W programie wystąpił w parze z Katarzyną Krupą.

Fani lubią też

Zobacz też