Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Bolesław Błaszczyk

Bolesław Błaszczyk

Sprawdź wydarzenia
Bolesław BłaszczykSzczegółyOpisWydarzeniaBolesław Błaszczyk - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
55 lat
data urodzenia:
29.05.1969
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Wiolonczelista, kompozytor, artysta kabaretowy, aranżer, muzyk i improwizator

Opis

Bolesław Błaszczyk to urodzony 29 maja 1969 roku w Warszawie polski wiolonczelista, kompozytor, muzyk i artysta kabaretowy. Występuje w założonej w 1995 roku Grupie MoCarta (kwartet smyczkowy/grupa kabaretowa).

Najważniejsze informacje

Nie wszyscy wiedzą, że Bolesław Błaszczyk jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ma na swoim koncie udział w licznych konkursach muzycznych, głównie o charakterze instrumentalnym (m.in. w Katowicach). Do Grupy MoCarta dołączył w 2000 roku (po śmierci wiolonczelisty Artura Reniona).

Co ciekawe, Bolesław w środowisku muzycznym jest też znany jako doświadczony aranżer i improwizator o zróżnicowanych preferencjach pod kątem sięgania po repertuar (podobnie, jak wspomniana wcześniej Grupa MoCarta). Współpracował już z polskimi, jak i zagranicznymi orkiestrami (m.in. Polską Orkiestrą Radiową oraz Philharmonia of the Nations).

Grupa MoCarta

Ważnym etapem w muzycznym życiu Bolesława Błaszczyka było oczywiście (i nadal jest) dołączenie do Grupy MoCarta – Filipa Jaślara, Michała Sikorskiego i Pawła Kowaluka. Co prawda dołączył do niej w przykrych okolicznościach, ale świetnie się w niej odnalazł i zyskał sympatię ze strony polskiej publiczności. Grupa MoCarta może się pochwalić następującymi wyróżnieniami:

  • nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla kultury polskiej 2010,
  • nagroda „Pingwin z brązu”,
  • nagroda Grand Prix na Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście i podczas Lidzbarskich Biesiad Humoru i Satyry.

Warto również podkreślić, że grupa koncertowała już w wielu zakątkach świata, odwiedzając po drodze m.in. Paryż i Montreal, a jej najbardziej znane programy to „Grupa MoCarta wśród gwiazd”, „Grupa MoCarta i przyjaciele”, „Trzy Konstancje i MoCart”, „Ale kino!”, „Z batutą i MoCartem” czy też „Ale czad!”.

Inne współprace

Poza artystami i muzykami występującymi na co dzień w Grupie MoCarta, Bolesław Błaszczyk współpracował już też z Arturem Dutkiewiczem, Marcinem Świetlickim, Włodzimierzem Kiniorskim, Marcinem Krzyżanowskim, Maciejem Góralskim oraz Jackiem Malickim.

Wydarzenia

Bolesław Błaszczyk - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Bolesław Błaszczyk?

Miejscowości, w których Bolesław Błaszczyk wystąpi w najbliższym czasie: Łapy, Szczytno, Nowy Dwór Mazowiecki, Łódź, Częstochowa, Warszawa, Tychy, Elbląg, Głogów, Kraków, Hrubieszów, Gdynia, Katowice, Gdańsk.

Gdzie i kiedy urodził się Bolesław Błaszczyk?
Bolesław Błaszczyk to znany polski wiolonczelista, kompozytor, aranżer, improwizator, muzyk oraz artysta kabaretowy, który występuje w Grupie MoCarta (założono ją w 1995 roku – kwartet smyczkowy/grupa kabaretowa). Bolesław urodził się 29 maja 1969 roku w Warszawie.
Z kim współpracował już Bolesław Błaszczyk?
Bolesław Błaszczyk może się pochwalić m.in. licznymi występami w konkursach muzycznych (instrumentalnych), a dodatkowo współpracą z Polską Orkiestrą Radiową, Philharmonia of the Nations, Marcinem Krzyżanowskim, Arturem Dutkiewiczem, Marcinem Świetlickim, Jackiem Malickim, Włodzimierzem Kiniorskim czy też Maciejem Góralskim. W Grupie MoCarta występuje natomiast z Michałem Sikorskim, Pawłem Kowalukiem i Filipem Jaślarem. Artyści zostali nagrodzeni m.in. nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010 (za zasługi dla kultury polskiej) i pojawili się na koncertach w Montrealu oraz Paryżu. Ich najsłynniejsze programy to m.in.: „Ale kino!”, „Grupa MoCarta i przyjaciele”, „Grupa MoCarta wśród gwiazd” czy też „Z batutą i MoCartem”.
Co jeszcze wiadomo o Bolesławie Błaszczyku?
Bolesław Błaszczyk chętnie zabiera się za bardzo zróżnicowane projekty muzyczno-artystyczne i ceni sobie rozmaity repertuar (podobnie, jak Grupa MoCarta). Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Fani lubią też

Zobacz też