Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Daria ze Śląska

Daria ze Śląska

Daria ze ŚląskaSzczegółyOpisWydarzeniaDaria ze Śląska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
33 lata
data urodzenia:
21.08.1990
miejsce urodzenia:
Katowice
dyscyplina:
Piosenkarka pop, autorka tekstów
social media:

Opis

Daria ze Śląska (Daria Ryczek-Zając) to artystka ze stosunkowo niewielkim solowym doświadczeniem muzycznym, która dopiero zdobywa większą popularność, ale już teraz jest uznawana za jedno z największych muzycznych odkryć 2023 roku. Ze Śląskiem (Katowicami - Giszowiec) związana od urodzenia, dlatego też ten region darzy olbrzymim sentymentem. Daria niesie bogaty przekaz w swoich numerach, które są melancholijne, spokojne i pełne życiowych doświadczeń. Każdy może w nich odnaleźć swoją bezpieczną przystań. Laureatka Fryderyków 2024 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Daria ze Śląska - krótka historia

Daria ze Śląska na samym początku swojej przygody z muzyką nie nagrywała zbyt wielu solowych numerów, ponieważ występowała w zespole The Party is Over. Ta przygoda jednak dobiegła końca i Daria postanowiła rozpocząć solową karierę. Artystka współpracuje m.in. z wytwórnią o nazwie Jazzboy Records. Można ją było podziwiać np. w Nisku, Mysłowicach, Olsztynie, Krakowie czy też Katowicach, a w niedalekiej przyszłości zaprezentuje się fanom w Warszawie, Szczecinie, Rzeszowie czy też Sopocie. Co ciekawe Daria przez sporą część swojego życia była związana ze sportem (siatkówka) i interesuje się historią. 

Daria ze Śląska - dotychczasowy dorobek muzyczny

Daria ze Śląska ma na swoim koncie wyjątkowy album o nazwie "Tu była", który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony polskiej publiczności. Jej najpopularniejsze utwory to z kolei:

  • "Wróć",
  • "Gorączka",
  • "Chinatown",
  • "Projekcja",
  • "Kill Bill",
  • "Trója z chemii",
  • "Falstart albo faul",
  • "Gambino",
  • "Dziewczyna z tatuażem",
  • "Houston".

W jej numerach nie brakuje ciekawych historii, ale też odrobiny smutku. Śmiało można jednak rzec, że po wsłuchaniu się w te kawałki każdy będzie chciał udać się na koncert Darii ze Śląska.

Daria ze Śląska - powiązani artyści i współpraca

Solowa kariera Darii ze Śląska nie jest może tak bogata, jak w przypadku innych polskich artystek, jednak Daria ze Śląska zdążyła już współpracować z takimi profesjonalistami, jak: Agata Trafalska, Olek Świerkot, Paweł Krawczyk, Bartek Tyciński, Hubert Zemler, Kamil Pater, Kuba Staruszkiewicz czy też Michał Wajdzik-Radziejowski. 

Wydarzenia

Daria ze Śląska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Daria ze Śląska?

Miejscowości, w których Daria ze Śląska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Katowice, Zabrze, Toruń, Gdynia, Olsztyn, Łódź.

Jak tak właściwie nazywa się i skąd pochodzi Daria ze Śląska?
Daria ze Śląska tak naprawdę nazywa się Daria Ryczek-Zając i pochodzi z Katowic (Giszowiec).
Z jakimi wytwórniami płytowymi jest kojarzona Daria ze Śląska?
Daria ze Śląska jest kojarzona głównie z jedną wytwórnią płytową, a mianowicie Jazzboy Records.
Jakie albumy i utwory ma na swoim koncie Daria ze Śląska?
Daria ze Śląska występowała najpierw w zespole The Party is Over, a dopiero potem rozpoczęła solową karierę i nagrała album o nazwie "Tu była". Jej najpopularniejsze utwory muzyczne to: "Wróć", "Gorączka", "Chinatown", "Projekcja", "Kill Bill", "Trója z chemii", "Falstart albo faul", "Gambino", "Dziewczyna z tatuażem" oraz "Houston".
W jakich miastach pojawiła się Daria ze Śląska i gdzie zagra w przyszłości?
Daria ze Śląska występowała już m.in. w Nisku, Mysłowicach, Olsztynie, Krakowie czy też Katowicach, a w niedalekiej przyszłości wystąpi w Warszawie, Szczecinie, Rzeszowie czy też Sopocie.
Z kim współpracowała/współpracuje Daria ze Śląska?
Daria ze Śląska współpracowała/współpracuje z takimi profesjonalistami, jak: Agata Trafalska, Olek Świerkot, Paweł Krawczyk, Bartek Tyciński, Hubert Zemler, Kamil Pater, Kuba Staruszkiewicz czy też Michał Wajdzik-Radziejowski.

Fani lubią też

Zobacz też